Lajt Mobile

Lokalizacja zagubionego telefonu jest możliwa dzięki zdalnej instalacji aplikacji Plan B

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (3 liczba głosów, wasza ocena: 4,33 na 6)
Loading...

Komputerowa wersja Google Play umożliwia nam bardzo wygodną rzecz. Za pośrednictwem jednego kliknięcia możemy błyskawicznie wysyłać, a następnie automatycznie instalować aplikacje w naszym smartfonie z systemem operacyjnym Android. Ta z pozoru, tylko podnosząca komfort pracy z telefonem funkcja przyda się nam niesłychanie mocno jeszcze w jednym momencie.

Taką negatywną sytuacją jest fakt zagubienia naszej słuchawki. W sklepie zielonego robota mamy ogrom programów służących do namierzenia zapodzianego gdzieś aparatu. Niestety większość z nich ma poważną wadę, mianowicie konieczność ich wcześniejszego zainstalowania na urządzeniu. W przypadku aplikacji Plan B sytuacja jest zupełnie odwrotna.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Nie musimy już wcześniej mieć w telefonie tego tytułu, którego nazwa idealnie odzwierciedla jego rolę (Plan B, plan awaryjny, koło ratunkowe). Wystarczy tylko zalogować się na nasze konto Google Play i wysłać program na nasz smartfon zdalnie. Później pozostaje nam czekać na odebranie informacji na pocztę Gmail (adres jest ten sam jaki został wykorzystany wcześniej w momencie korzystania z usług Google w telefonie) z dokładną lokalizacją zguby. GPS włączy się wtedy automatycznie i po czasie 10 minut powinniśmy mieć już dokładną informację o miejscu, w którym znajduje się nasz smartfon.

W tym miejscu trzeba jeszcze zaznaczyć jedną rzecz. Rozwiązanie będzie działać tylko w momencie zguby. W przypadku kradzieży czy też rabunku istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak łatwo już nie zdobędziemy lokalizacji naszego aparatu. Sam moment automatycznej instalacji programu Plan B może być jeszcze nie zauważony. Trudno się natomiast spodziewać, że złodziej nie usłyszy głośnego dźwięku otrzymania poczty Email w trybie Push z informacją o swojej własnej lokalizacji. Większość smartfonów ma ustawioną przecież aktywną synchronizację.

W przeciwnym wypadku nie byłby on już taki smart. Kolejny problem związany z zagadnieniem bezpieczeństwa to natychmiastowa wymiana karty SIM przez młodocianego (zazwyczaj) amatora cudzej własności. W takiej sytuacji system operacyjny Android ponownie zapyta się o hasło, które jest niezbędne w momencie korzystania z zasobów Google Play. Jak wiele problemów wiąże się już z samą jego zmianą w zielonym robocie opisywaliśmy wcześniej w serwisie My mobile (wraz z rozwiązaniem). Więcej szczegółów na temat tego niezwykle przydatnego produktu zwłaszcza w momencie zagubienia smartfona znajdziemy na witrynie www.mylookout.com. Obrazek obok artykułu jest faktycznym zrzutem ekranu komputera w momencie zdalnej instalacji aplikacji Plan B.

(fot. Google/My mobile studio)

Dostępność:

Platforma Android Java Symbian iPhone Windows Phone BlackBerry
Aplikacja:
Plan B

Instalacja:

 1. Wejdź w telefonie do Google Play (ikona białej torby na zakupy)
 2. Wyszukaj produkt Plan B
 3. Model telefonu zostanie automatycznie rozpoznany, a tym samym wersją aplikacji będzie optymalna
 4. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 5. Gotowe

Instalacja niestandardowa (przy pomocy Wi-Fi lub sieci komórkowej operatora):

 1. Wpisz w przeglądarce komputera PC poniższy adres lub kliknij na link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lookout.labs.planb&hl=pl
 2. Włącz Wi-Fi w telefonie
 3. Pobierz aplikację (wymagane wcześniejsze zalogowanie się)
 4. Aplikacja automatycznie zacznie się pobierać na telefon
 5. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 6. Gotowe

Przygotowane przez

jest autorem 10488 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

5 komentarzy do “Lokalizacja zagubionego telefonu jest możliwa dzięki zdalnej instalacji aplikacji Plan B”

 1. Agnieszka Odpowiedz

  Działa!!! Naprawdę gorąco polecam. Odzyskałam telefon, który pozostawiłam gdzieś przez nieuwagę 50 km od domu na stacji benzynowej. Rewelacja!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt