PREMIERA: Play i Red Bull Mobile wygrywają My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (11 liczba głosów, wasza ocena: 2,64 na 6)
Loading...

Wielka niespodzianka w czerwcowym notowaniu najlepszych sieci na kartę My mobile RANKING. Dla niektórych nawet sensacja, aż chciałoby się powiedzieć. Po szesnastomiesięcznej dominacji z fotelu lidera ustąpił dosyć nieoczekiwanie A2Mobile. Co prawda o zaledwie jedno oczko różnicy, ale na pierwsze miejsce awansował duet w postaci Play oraz Red Bull Mobile.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Z pewnością P4 będzie mocno zadowolone takim obrotem spraw. Wszak Red Bull Mobile jest tak naprawdę submarką Play. Fioletowy operator swój triumf zawdzięcza promocji z wakacyjnymi 30 GB za darmo. To pozwoliło wskoczyć mu w drodze wyjątku na fotel lidera w podkategorii pakietów internetowych. Oczywiście wiązało się to ze znacznymi stratami punktowymi, z tym jednym najważniejszym dla A2Mobile.

Takie to już są jednak skutki bierności i braku wprowadzania nowych akcji marketingowych. Akurat na tym polu w zasadzie od zawsze prym wiódł Play. Dział marketingu fioletowego telekoma przecierał szlaki na polskim rynku telekomunikacyjnym. Teraz dzięki swojej aktywności wygrywa całościowe zestawienie. Swoją drogą to ciekawe czy jeszcze jakaś inna sieć komórkowa powalczy o zwycięstwo. Dokładniejsze szczegóły jak zawsze prezentowane są szczegółowo poniżej.

(fot. Play/Red Bull Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły wcześniej zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj poprzednio mieliśmy drobne roszady. Znowu na pierwszym planie jest A2Mobile, który awansował na trzecie miejsce zdobywając jakże cenny punkt w tej podkategorii. W efekcie zarówno TuBiedronka jak i Lajt Mobile straciły oczko. Liczna grupa liderująca (niczym grupa pościgowa jak peleton w kolarstwie) jest zaś niezmienna na tle analogicznych danych sprzed miesiąca z wyjątkiem wypadnięcia Play.

1. Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym segmencie najwięcej zyskał duet Play z Red Bull Mobile, o czym już wspominano na początku. Pakiet danych o wielkości 10 GB danych miesięcznie (łącznie 30 GB na wakacyjne miesiące lipiec, sierpień oraz wrzesień w przypadku słuchaczy akademickich) spokojnie wystarczy na swobodne surfowanie po internecie. Trzeba tylko ograniczyć korzystanie z zasobożernego streamingu filmów w jakości HD z YouTube czele. Ważne punkty w tej podkategorii stracili A2Mobile, NJU Mobile i Virgin Mobile.

1. Play (10 GB za darmo, 0,0032 PLN/1 MB)

1. Red Bull Mobile (10 GB za darmo, 0,0032 PLN/1 MB)

3. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 9,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

W tym miesiącu nieco mocy stracił T-Mobile (około 0,5 Mb/s) mogący pochwalić się najlepszym, bo wciąż najszybszym średnim dostępem do mobilnego internetu. Na pociesznie jednak warto dodać, iż zarówno Orange jak i Plus solidarnie zanotowały wzrosty średnich transferów danych (co ciekawe, było to również 0,5 Mb/s, ale w drugą stronę). Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka – 3 pkt. / około 19,34 Mb/s

2. Orange/NJU Mobile – 2 pkt. / około 18,01 Mb/s

3. Plus/Plush – 1 pkt. / około 17,23 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

W tej podkategorii zmiana już była kolosalna. Całkiem sporych rozmiarów peleton operatorów (Virgin Mobile, Klucz Mobile, Fakt Mobile, Mobile Vikings, A2Mobile, Plush oraz Plus) wypadł z trzeciego miejsca. Wszystko za sprawą zastosowania sportowej zasady, która mówi o nadpisaniu następnej lokaty w dół (tak było z WRodzinie) w momencie zajmowania przez dwa różne podmioty (NJU Mobile i Lycamobile) tego samego miejsca.

1. NJU Mobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

1. Lycamobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

3. WRodzinie – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu w kwestii VAS postanowiono wyróżnić nie tylko Play z Red Bull Mobile, ale także T-Mobile. Wszystko dlatego, że oferował on niezwykle interesującą nową ofertę Supernet Video z nienaliczanym transferem danych w ramach zawsze ciężkiego streamingu wideo. W efekcie miłośnicy futbolu będą mogli oglądać bez ograniczeń swoje ulubione mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018 chociażby z takich aplikacji jak TVP Sport (będącą składową częścią tytułu TVP Stram).

1. Play/Red Bull Mobile – 3 pkt. / W Play i Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), nie wolno zapominać o najnowszej promocji z 30 GB internetu w sam raz na wakacje, do tego dochodzą najnowsze promocje z No Limitem na połączenia na Ukrainę oraz dodanie lejka 1 Mb/s do jednej z ofert rodzinnych w Pre-paidzie

2. T-Mobile/Heyah/A2Mobile/Klucz Mobile/TuBiedronka/Virgin Mobile/Plus – 2 pkt. / W T-Mobile mamy dostęp do najszybszego mobilnego internetu w Polsce, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych, w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, A2Mobile ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (równiez na numery stacjonarne) oraz SMSy (z MMSami włącznie), do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 9,90 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), Virgin Mobile ma innowacyjną ofertę Freemium z darmowymi 30 minutami i 30 SMSami do wszystkich sieci połączone z pakietem internetowym o wielkości 300 MB na miesiąc (przez rok się usługa odnawia), do tego dochodzi roczna ważność konta, lejek 32 kb/s dostępny w standardzie, darmowy dostęp do aplikacji Facebook, komunikatora Messenger czy polskiego GG, ostatnio też ulepszył No Limit, w Plusie zaś możemy się cieszyć darmową wizytą w kinie po doładowaniu, No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN, do tego dochodzi nowa oferta ze stawką 0,19 PLN za minutę rozmowy do każdego

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem licznych promocji związanych z obniżeniem kosztów ofert pakietowych czy nawet całym szeregiem mniejszych akcji marketingowych typu dodawania okularów przeciwsłonecznych w nagrodę za zasilenie konta

Ogólna klasyfikacja

Czerwcowy My mobile RANKING nareszcie wyłonił nam nowego lidera, a właściwie dwóch. W sumie cennymi awansami oprócz Play i Red Bull Mobile mogły się także pochwalić odpowiednio (łącznie szóstka telekomów) T-Mobile, TuBiedronka, Heyah czy Klucz Mobile. Bez zmian jest dół stawki, a dokładniej mówiąc ponownie sześć podmiotów. Są to Lajt Mobile, Orange, Fakt Mobile, Plush, W Naszej Rodzinie oraz FM Group Mobile. Aż osiem sieci komórkowych miało spadek formy. Były to kolejno A2Mobile, NJU Mobile, Virgin Mobile, Plus, WRodzinie, Mobile Vikings, Izzi Mobile z Lycamobile.

My mobile RANKING (06/2018) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Play 9 pkt. (0, 3, 3, 0, 0, 3)
  Red Bull Mobile 9 pkt. (0, 3, 3, 0, 0, 3)
3. A2Mobile 8 pkt. (3, 2, 1, 0, 0, 2)
4. NJU Mobile 8 pkt. (0, 3, 0, 2, 3, 0)
5. Virgin Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
  T-Mobile 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
  TuBiedronka 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
  Heyah 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
  Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
10. Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
  WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 1, 0)
12. Mobile Vikings 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
  Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
  Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)
15. Lajt Mobile 2 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 1)  
16. Orange 2 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 0)  
  Fakt Mobile 2 pkt. (2, 0, 0, 0, 0, 0)  
18. Plush 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)  
19. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11335 informacji na tej witrynie.27 komentarzy do “PREMIERA: Play i Red Bull Mobile wygrywają My mobile RANKING”

 1. szotyi Odpowiedz

  O! CHUI. Jak zrobić nowa sciemę gdy stara jest ju nudna? Zamienic pozycję 4 i 5 na 1 i 2. Resztę delikatnei poprzesuwać. CO to za ciul robi że gigabajty za darmo ale podaje cene za 1 MB. Jak coś jest za darmo to znaczy że nie kosztuje. Niepełny no limit w play kosztuje 25 zł bez lejka i 10GB i mms. W plushu 25 zł i 10 Gb w tym 10 Gb na YT z mms. W play nie ma pakietu dodatkowego na internet w niskiej cenie – pakiety są drogie. W plushu można kupić taniej niż w nju pakiet internetu 1zł =1GB. Dziwi że rewolucyjna usługa supernet video dostała tylko 2 pkt a nie 3 pkt. Zwłaszcza że pakiet w play nie ma mmsów .

  • Kamil

   30 GB za free jest cenniejsze niz platny Supernet Video. Brawo duet Play & Red Bull Mobile za pokonanie biernego dominatora A2Mobile! 👏

   PS, sam jestem zaskoczony wynikami punktacji, myslalem ze lider sie obroni

 2. adiko Odpowiedz

  Takie cuda tylko u Kamila, zaskoczenie malutkie jest bo cokolwiek zmienił, ale to wciąż daleko do realizmu.

  • Kamil

   Przecież to normlane, ze jak malo sie dzialo to masz tylko w akcji duet Play z Red Bull Mobile oraz T-Mobile

  • Kamil

   Tak samo mozna powiedzieć o rankingu FIFA

  • Kamil

   Raczej Jan Luigi Buffon 🙉 😂😂😂

 3. Aco Odpowiedz

  A tulwa ,jak kiedyś wygra tubiedronka to wymaże tę stronę.Cuda na kiju,w poprzednim poście pisze o białych plamach pleja nad jeziorem,a za chwilę sadza go na tronie lidera,brak słów.

  • Kamil

   W kategorii jakość sieci ma akurat Play 0 pkt. Brak słów, ręce opadają 😐

  • szotyi

   ALre wszytsko jest możliwe bo tmobile miesza ostro . Do niedawna heyah było lepsze od tmobile ( czyli ta sama firma) a dziś masz lepsza ofertę w tmobile za przeniesienie. Właściwie to pozamiatali rynek ale Kamil śpi dalej licząc minuty.

  • Kamil

   Byś wsparł rozwój, byś miał zawsze na czas i My mobile było główna praca, a tak krucho z wolnym czasem…

 4. von Odpowiedz

  nie lubie ludzi którzy obiecuja ,a potem słowa nie dotrzymują.a sam kiedyś obiecywałeś ze zawsze w ostatni weekend będzie ranking.Nastepnym razem jak cos obiecujesz to wywiązuj sie z tego co obiecałeś ,

 5. szotyi Odpowiedz

  Gdzie jest krzyż , gdzie jest krzyż . Znaczy ranking. Gdzie jest ranking , gdzie jest ranking. Ja wiem ż ejest goraco ale przeciez to tylko kopiuj wklej . Wystarczy zmianić datę.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt