PREMIERA: A2Mobile wciąż na czele peletonu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (12 liczba głosów, wasza ocena: 1,42 na 6)
Loading...

A2Mobile i NJU Mobile oddalają się rywalom w My mobile RANKING. Takie są wnioski w ostatnim notowaniu najlepszych sieci na kartę w Polsce. Pierwszy oraz drugi gracz mają równo po dziesięć punktów. Trzeci w tabeli Virgin Mobile ma zaś dopiero sześć oczek. Cztery punkty straty do prowadzącego duetu z pewnością dają sporo do myślenia.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Warto tutaj zwrócić przy okazji uwagę zwłaszcza na niedocenionego w kraju nad Wisłą operatora NJU Mobile. Submarka Orange bowiem po dziś dzień oferuje niezły pakiet internetowy 9 GB w cenie 9 PLN. Macierzysty pomarańczowy telekom już zapewne dawno by wyłączył ofertę. Tymczasem NJU Mobile pozytywnie zaskakuje i to od dłuższego czasu. Nic więc dziwnego, że liczba jego klientów ciągle puchnie nam w oczach.

Potężny spadek aż o dziesięć pozycji, gdyż z szóstej na odległą szesnastą w wykonaniu Orange jest wynikiem wyłączenia promocyjnych 50 GB za darmo. Odbiło się to zatem bardzo mocno w notowaniu My mobile RANKING. Wkrótce nową ofertę na kartę ma zaprezentować T-Mobile. Może i on zamiesza na nieco skostniałym rynku Pre-paid. Z pewnością różowego telekoma stać na dużo więcej, aniżeli jedenastą lokatę. Więcej szczegółów odnośnie najnowszego zestawienia jak zawsze znajdziemy poniżej.

(fot. A2Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły wcześniej zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj poprzednio mieliśmy drobne roszady. Znowu na pierwszym planie jest A2Mobile, który awansował na trzecie miejsce zdobywając jakże cenny punkt w tej podkategorii. W efekcie zarówno TuBiedronka jak i Lajt Mobile straciły oczko. Liczna grupa liderująca (niczym grupa pościgowa jak peleton w kolarstwie) jest zaś niezmienna na tle analogicznych danych sprzed miesiąca z wyjątkiem wypadnięcia Play.

1. Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym segmencie najwięcej straciło Orange poprzez koniec promocji 50 GB za darmo. W efekcie na ostatnie punktowane miejsce wskoczyło nieco już zapomniane Virgin Mobile. Kiedyś ten gracz szturmem zdobył rynek innowacyjną taryfą Freemium (darmowe usługi dla mało aktywnych użytkowników). Teraz jednak niestety nieco przystopował z nowościami podobnego kalibru, a szkoda, wielka szkoda. Najnowszy przegląd pakietów internetowych znajdziemy w artykule mówiącym o powrocie na szczyt A2Mobile.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 9,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

2. NJU Mobile (kapitalny pakiet 9 GB za 9 PLN, 0,00097 PLN/1 MB, potem lejek transferu 64 kb/s)

3. Virgin Mobile (kapitalny pakiet 10 GB za 10 PLN, 0,00097 PLN/1 MB + rok ważności, za darmo i bez limitu lejek transferu w standardzie 32 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

W tym miesiącu z czystą przyjemnością mogliśmy oglądać spore, bo o około 1 Mb/s średnie wzrosty transferów w mobilnym internecie. Warto szczególną uwagę zwrócić na T-Mobile, które jest bardzo blisko przekroczenia magicznej bariery 20 Mb/s. Jeśli to się stanie, z pewnością opublikowany zostanie dedykowany artykuł w My mobile. Oby było to już za miesiąc, góra kwartał. Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka – 3 pkt. / około 19,67 Mb/s

2. Orange/NJU Mobile – 2 pkt. / około 17,74 Mb/s

3. Plus/Plush – 1 pkt. / około 16,82 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

W tej podkategorii zmiana były kolosalna. Całkiem sporych rozmiarów peleton operatorów (Virgin Mobile, Klucz Mobile, Fakt Mobile, Mobile Vikings, A2Mobile, Plush oraz Plus) wypadł z trzeciego miejsca. Wszystko za sprawą zastosowania sportowej zasady, która mówi o nadpisaniu następnej lokaty w dół (tak było z WRodzinie) w momencie zajmowania przez dwa różne podmioty (NJU Mobile i Lycamobile) tego samego miejsca.

1. NJU Mobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

1. Lycamobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

3. WRodzinie – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu w kwestii VAS postanowiono nieco skarcić dwie sieci komórkowe. Chodzi o Virgin Mobile oraz Plus, które cechowały się dosyć dużą biernością pod względem wprowadzania nowych promocji. Nic więc dziwnego, że nie mogły dłużej piastować pozycji lidera. Może za miesiąc się to jeszcze zmieni. Dalej promowane są w pierwszej kolejności rozwiązania zawierające darmowy No Limit w sieci po doładowaniu jako podstawowy element wyposażenia każdego telefonu komórkowego.

1. Play/Red Bull Mobile – 3 pkt. / W Play i Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), do tego doliczyć bezpłatne 1 GB bonusu po zamówieniu posiłku w McDonald’s, nie wolno też zapominać o bezpłatnym Shomwax, Tidalu czy paczce internetu na kolejne 90 dni, do tego dochodzą najnowsze promocje z No Limitem na połączenia na Ukrainę oraz dodanie lejka 1 Mb/s do jednej z ofert rodzinnych w Pre-paidzie

2. Heyah/A2Mobile/Klucz Mobile/TuBiedronka/Virgin Mobile/Plus – 2 pkt. / , w Plusie zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN, do tego dochodzi nowa oferta ze stawką 0,19 PLN za minutę rozmowy do każdego, w Play i Red Bull Mobile mam ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, A2Mobile ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (równiez na numery stacjonarne) oraz SMSy (z MMSami włącznie), do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 9,90 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), Virgin Mobile ma innowacyjną ofertę Freemium z darmowymi 30 minutami i 30 SMSami do wszystkich sieci połączone z pakietem internetowym o wielkości 300 MB na miesiąc (przez rok się usługa odnawia), do tego dochodzi roczna ważność konta, lejek 32 kb/s dostępny w standardzie, darmowy dostęp do aplikacji Facebook, komunikatora Messenger czy polskiego GG, ostatnio też ulepszył No Limit, w Plusie zaś możemy się cieszyć darmową wizytą w kinie po doładowaniu, No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN, do tego dochodzi nowa oferta ze stawką 0,19 PLN za minutę rozmowy do każdego

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem licznych promocji związanych z obniżeniem kosztów ofert pakietowych czy nawet całym szeregiem mniejszych akcji marketingowych

Ogólna klasyfikacja

Majowy My mobile RANKING wyłonił o dziwo aż ośmiu awansujących operatorów. Działo się to jednak na zasadzie rykoszetu (dokładniej mówiąc dużego spadku Orange), a nie jakiś szczególnie dużych własnych dokonań. Zaliczają się do nich kolejno Plus, WRodzinie, T-Mobile, Mobile Vikings, Izzi Mobile, Lycamobile, Lajt Mobile i Fakt Mobile. Nie zmieniło pozycji aż dziewiątka podmiotów, mianowicie liderujące A2Mobile, NJU Mobile, Virgin Mobile, TuBiedronka, Heyah, Klucz Mobile, Plush, W Naszej Rodzinie czy FM Group Mobile. Spadek niestety dotyczył trio w postaci Play, Red Bull Mobile oraz oczywiście Orange. Oby wreszcie ktoś za miesiąc powalczył z niezwykle mocną parą A2Mobile z NJU Mobile.

My mobile RANKING (05/2018) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 10 pkt. (3, 2, 3, 0, 0, 2)  
  NJU Mobile 10 pkt. (0, 3, 2, 2, 3, 0)  
3. Virgin Mobile 6 pkt. (0, 3, 1, 0, 0, 2)  
4. Play 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
  Red Bull Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
6. TuBiedronka 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)  
  Heyah 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)  
  Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)  
9. Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
  WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 1, 0)
11. T-Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)
  Mobile Vikings 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
  Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
  Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)
15. Lajt Mobile 2 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 1)
16. Orange 2 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 0)
  Fakt Mobile 2 pkt. (2, 0, 0, 0, 0, 0)
18. Plush 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)  
19. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.54 komentarze do “PREMIERA: A2Mobile wciąż na czele peletonu”

  • szotyi

   Bo była mowa że nie komentujemy już miesiac temu ,a ty wszystko zepsułeś. A co tu komentowac jak już nie da się ukryć odstawania od rzeczywistości. Ileż mozna to samo pisać.

  • SteveJobs

   komentować TU można jedynie Kamila a nie jego „ranking”.
   Złotych myśli Kamila się nie neguje! To jego pamiętnik i należy to uszanować.

  • Kamil

   Gratulacje dla pary A2Mobile i NJU Mobile! 👌

 1. Kamil Odpowiedz

  Brawo T-Mobile! Wreszcie jakis powiew swiezosci na rynku. Paczka 5 dni za 5 PLN z No Limitem na wszystko plus wideo to naprawdę fajna sprawa na Mistrzostwa Swiata 2018 w Rosji 😉

  • Kamil

   Typowa Polska mentalnosc, narzekanie na wszystko. Dla mnie hits!

  • G

   30 zl mies. za no limit to dzisiaj zadna rewelacja.
   Drogo, az o 1/3 drozej niz u konkurencji!
   Nawet z tego rankingu wynika, ze sa lepsze i tansze no limity.
   To oferta dla leszczy, jak w Providencie: tygodniowki tanie, ale w skali miesiaca najdrozsza oferta na rynku.

  • Kamil

   Kamil ma mentalność Kaliforniska, po ciężkej kreatywnej pracy przy komputerze duuuzo sportu 👏

  • szotyi

   Rumowy Burak to jest pre paid z praktycznie zerową dostępnością. Niezły pomysł . Jedno miasto.

 2. von Odpowiedz

  Rebel nie moze wejsc do rankingu bo to oferta tylko dla WROCŁAWIA,Kamil najpierw dowiedz sie dokładnie o co chodzi i dopiero pisz ,usłyszałes ze gdzies bija dzwony tylko nie wiesz gdzie i po co? jak moze wejsc do rankingu ofera ,ktora jest dostepna tytlko dla Wrocławia

  • Kamil

   Rozszerzy się spokojnie. Mam juz dość takiego FM Group Mobile widmo także będzie super zastępstwo!

  • szotyi

   Kamilku a plusha nie masz dość ? Bo traktujesz go po macoszemu. Liczysz stawki jednostek a inni z ciebie się śmieją bo maja pakiety.. No i liczę że tmobile zajmie drugie miejsce .

  • Kamil

   PS, każde określenie złośliwe Kamilek = usunięcie komentarza. Pozdro mordeczko. Robimy inny rap jak Tede. Jak się nie podoba, tam są drzwi. I nie wracaj już albo cicho siądź

 3. Rumburak1 Odpowiedz

  Ciekawe jak ta sieć może wejść do rankingu i namieszać, jak nie ma punktów w żadnej kategorii? Ew. trzy punkty w vas. Środek stawki?

  • szotyi

   Bo Kamil jest niedzisiejszy i woli płacić za minutę , smsa , mmsa , GB w cenie cennikowej.

  • Damian

   Rozumiem 🙂 może warto najpierw zapoznac się z oferta a później się wypowiadać 🙂 Vikingowie dają radę 🙂

 4. Kamil Odpowiedz

  Dzwobilem do Rebtel i niestety brak lejka, po wykorzystaniu pakietow danych Internet jest ucinany 😐

  • SteveJobs

   „Tam sa drzwi albo cicho siadz” – z takim podejściem wróżę dalszą stagnację

  • Kamil

   No właśnie. Kolo nie opłaca abonamentu HBO, a ma wymagania, ze ho ho

 5. szotyi Odpowiedz

  A co kamil masz z tym abonmentnem HBO? Zawsze masz jakieś durne odwołania. A jak tam program co to chciałes doradzać korporacjom telekomunkacyjnym i producentom telefonow? Masz dosc omiezzania się czy dalej to ciągniesz? A może uznasz że te firmy nie warte sa zainteresowanie wielkoprestiżowego mikro serwisu.? Wogóle ty sie do prasy zaliczasz? Zdajesz sobie sprawę że jak ktoś wejdzie z telekomów przed odpowedzią to odpowiedź może być tylko „jestem na nje”.

  • Kamil

   Temat konsultacji dla wielkich korporacji jest cały czas otwarty w ramach projektu My mobile BUSINESS SERVICES for Enterprise (to dlatego masz teraz tylko jedną sesję w studio tygodniowo, a nie dwie). Zamiast wszystko dookoła krytykować jak jakieś gimby, polecam zakasać rękawy. Nie chcemy takich ludzi tutaj i negatywnych komentarzy. Ostatni raz toleruję chamstwo

  • szotyi

   Boisz sie konstruktywnej krytyki. I jakie sa efekty tych konsultacji? A kto to jest to „my” skoro sam piszesz , edytujesz itd? Smieszne to że nie zauwazasz że sie kompromitujesz ale zobaczy to kazdy kto wejdzie na ten blog. Dlatego nikt nie bierze cie na poważnie. To że „projekt jest otwarty” wcale nie znaczy że kogoś on zainteresuje , zwłaszcza że nie masz autorytetu w tzw. środowisku.Jesteś no namem dla korporacji.

  • Kamil

   Taa, dostaje całe multum zaproszeń na konfy do WWA (od takich gigantów jak T-Mobile czy Alior Bank), gdzie kompletnie nie mam czasu na wyjazdy. Jeszcze chcesz coś pohejtować dla zasady jak jakiś troll? Sam nie masz nigdzie poważania. Typowy, polaczkowy ból czterech liter

  • Geo

   My pracujemy nad naszym projektem wedlug zasady Festina lente…

  • szotyi

   TAa, a odróżniasz Kamilku zaproszenie na konferencje 1.bo sie zarejetrowałeś jako dziennikarz, autor bloga , 2 bo będziesz pisał o ofercie więc darmowa reklama. Natomiast dyktowanie , wspieranie – tu jest olewka.

  • szotyi

   Kamil myślisz że nie wiemy że masz rozdwojenie jaźni ? Znów projawił się „projekt” geo o twoim stylu pisania. Nie ośmieszaj sie bo jak pisałelm jak ktoś powazny tu wejdzie i poczyta to to twój mail zacznie trafiać do spamu.

  • Kamil

   Noji? Dumny jestes z tego, ze kilka razy ten sam dobry art oceniasz na 1/6 pod fake kontami. Naprawde podziwiam, typowa polska mentalnosc, zamiast pogratulowac pasji jakby to zrobil Kalifornijczyk

   PS, My mobile v4.0 nie bedzie miało systemu oceniania przez wlasnich takich trolli sztucznie zanizajacych jakosc produktu 😐

  • szotyi

   Mylisz się. Ja nie mam fake kont. Byłeś w Kalifornii? Czy sobie wyobrazasz ? OOOO unowoczesnienie serwisu? Kiedy?

 6. Norbert Odpowiedz

  Ty, redaktorzyno! Bezpłatne rozmowy w Klucz Mobile przez pół roku po doładowaniu 50 zł są AKTYWNE TYLKO DLA POŁĄCZEŃ WEWNĄTRZ TEJ SIECI!!!!

  • SteveJobs

   Niestety Kamil to Osioł, hipokryta i despota.
   Kamil z tego zdania powinieneś zwrócić uwagę na „niestety” jeśli dalej myślisz o rozwoju, stagnacja to nie jest a to już by było lepsze niż kłamstwa oraz ściemy i tanie reklamy.

  • Kamil

   Trochę grzeczniej ziomeczku, bo sie pozegnamy. Wiecznym banem w NWJ

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt