Wyniki finansowe Apple, Samsunga, LG i Sony w pigułce za 1Q/2018

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Czołowe firmy technologiczne świata ogłaszają właśnie wyniki finansowe za 1Q/2018. Oczywiście wypada zacząć od króla zysków, czyli koncernu Apple. Marka z logiem nadgryzionego jabłka znowu może się pochwalić posiadaniem w portfolio najbardziej rozchwytywanego smartfonu na świecie. Tak, to właśnie iPhone X był absolutnym numerem jeden mimo wysokiej ceny.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Apple z kolei zanotowało zysk 13,8 miliarda dolarów, który był najwyższy w historii pierwszych kwartałów (te są ciężkie po grudniowych żniwach, czyli czwartym, zamykającym rok kwartale) przy przychodzie 61,1 miliardów dolarów. To dlatego w 4Q/2017 producent ten osiągnął 20 miliardów dolarów zysku. Czas spojrzeć na Samsunga, który miał 14,5 miliarda dolarów nad kreską (przy napływie 56,2 miliarda dolarów).

LG natomiast tradycyjnie stracił na biznesie komórkowym aż chciałoby się powiedzieć. Tym razem było to niespełna 127 milionów dolarów (przy przychodach 2 miliardów dolarów). Równie mizerne nastroje panują w Sony Mobile, gdzie sprzedaż Xperii spadła o 5%. No ale nie ma się co dziwić jak dostawca celowo uśmierca telefony, mogące na dobrą sprawę spokojnie otrzymać aktualizację do Androida 8.0 Oreo jak chociażby Sony Xperia XA.

(fot. Samsung/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11580 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt