Dobre wyniki Facebooka, Google, Samsunga, Apple i średnie Nokii oraz słabe LG czy Sony

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Zyski czołowych korporacji świata po 4Q/2017 są z kosmosu. Tylko tak należy skomentować nadwyżkę chociażby Facebooka wynosząca dokładnie 4,2 miliarda dolarów (przy przychodzie 13 miliardów dolarów). Jakby tego było mało, największy serwis społecznościowy globu bawi się w reklamy Google. Robi to pomimo faktu posiadania miliardów użytkowników. To dopiero jest zaskoczenie. Gigant z Mountain View także czaruje, ponieważ ma 7,7 miliardów dolarów zysku (przy przychodach 32,3 miliardów dolarów) w ostatnim kwartale.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Czas teraz rzucić okiem na producentów smartfonów. Samsung notuje znakomite zyski w sumie 14,1 miliarda dolarów (na tle przychodów 61,8 miliardów dolarów). Apple z kolei znowu to zrobiło. Chodzi bowiem o rekordowy zysk w kwocie bajecznych 20 miliardów dolarów (przy równie imponującym przychodzie 88,3 miliardów dolarów). Stało się to pomimo rozczarowujących jak na wyśrubowane standardy Apple, wyników sprzedaży iPhona X. Niezwykle ciekawe rzeczy z kolei dzieją się w Nokii. Fińska legenda chwali się zdobyciem pułapu 1% rynku telefonów. Tymczasem smartfony Nokia w pierwszym roku kalendarzowym (finalnie więc po 4Q/2017) sprzedają się gorzej niż stare Lumie pod banderą Microsoft. Relacja 8,5 miliona do 9,8 milionów to obrazuje.

Potwierdza się zatem stary artykuł w My mobile mówiący o tym, iż nowa Nokia jest jakaś bezbarwna. Klienci nie chcą kupować chińskich urządzeń importowanych pod banderą dawniej lubianej marki. Nie ma już tej charyzmy oraz stylu pięknych, zwłaszcza żółtych kafelków. Słabiutko zaś jest u LG Mobile, które znowu straciło na arcytrudnym biznesie komórkowym. Chodzi o sumę 192 milionów dolarów pod kreską po 4Q/2017. Podobnie słabe nastroje są u Sony, które zarabia na zupełnie innych rzeczach typu biznes konsol do gier czy produkcji filmowej. W ostatnim kwartale japoński brand sprzedał zaledwie 4 miliony Xperii. I marnym pocieszeniem jest tutaj brak strat działu mobilnego.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt