Wyniki finansowe Apple, Samsunga, LG i Sony po 2Q/2019 w pigułce

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Kończy się powoli pasmo wzrostów sprzedawanych telefonów. Praktycznie cała czwórka producentów, która za chwilę zostanie przedstawiona przy okazji omawiania wyników finansowych za 2Q/2019 miała spadki. Dotyczy to nawet hegemona, czyli króla telekomunikacji pod postacią kultowej firmy Apple. Jej iPhony sprzedawały się o 13% gorzej. 

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Oczywiście gigant z Cupertino jak zawsze może się pochwalić znakomitą nadwyżką niespełna 54 miliardów dolarów. Podobny kryzys jest w Samsungu. Zyski u niego bowiem spadły aż o 55% w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku. Rzecz jasna dalej są to świetne 4,3 miliarda dolarów, aczkolwiek poprzednie były zdecydowanie lepsze. Wychodzi więc na to, iż klientom nudzą się powoli telefony z galaktycznej serii GALAXY.

Spójrzmy teraz na brand najszybciej tracący na wartości, czyli LG. Dział mobilny jak zawsze stracił, tym razem 268 milionów dolarów (przy przychodzie niespełna 1,4 miliarda dolarów). Sony Mobile jest na plusie. Tylko w 2Q/2019 sprzedało się historyczne mniej niż milion Xperii (dokładnie 0,9 miliona, choć wcześniej było ich 1,1 miliona). Mimo tego japoński koncern w sektorze komórkowym odniósł nadwyżkę w kwocie 2,2 miliona dolarów.

(fot. Sony/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11454 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt