Wyniki finansowe Apple, Samsunga, Huawei, LG i Sony w pigułce za 3Q/2019

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wyniki finansowe wielkich technologicznych firm to coś, co księgowe oraz ekonomiści lubią najbardziej. Na dobry początek pozostaje więc sprawdzić koncern Apple. Dzieje się tak nieprzypadkowo. Gigant z Cupertino dosłownie na dniach wystartował (1 listopada bieżącego roku) w Polsce z własną usługą streamingową VOD o nazwie Apple TV+. Póki co niestety mamy dostępne tylko napisy.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

O lektorze czy dubbingu możemy więc tylko pomarzyć. W 3Q/2019 Apple mogło się pochwalić dalej astronomicznymi przychodami w kwocie 64 miliardów dolarów. Dla porównania kwartał wcześniej było to równie niezłe 54 miliardy dolarów. Mamy więc dosyć konkretny wzrost napływu gotówki do skarbca marki z logiem nadgryzionego jabłka. Spójrzmy teraz na nieco spowalniającego Samsunga, który osiągnął w dziale mobilnym 2,5 miliarda dolarów zysku (przy przychodzie 25 miliardów dolarów), choć poprzednio było to 4,3 miliarda dolarów.

Jeszcze lepsze rewelacje są w Huawei, które mimo nałożenia amerykańskich sankcji radzi sobie znakomicie. Tylko tak należy skomentować wzrost sprzedaży aż o 66% (co prawda na chińskim rynku, ale to zawsze coś). Przychód firmy w 3Q/2019 to dokładnie 86 miliarda dolarów. Z kolei mobilne LG tradycyjnie radzi sobie słabo ze stratami 135 milionów dolarów (przy przychodzie 1,3 miliarda dolarów). Podobnie jest u Sony Mobile, które raportuje zaledwie 600 tysięcy sprzedanych sztuk Xperii w ostatnim kwartale. Tyle smartfonów dla porównania sprzedaje Samsung w zaledwie jeden dzień. Trzeba więc mocno poprawić komunikację marketingową.

(fot. Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11328 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt