Wyniki finansowe Samsunga, Apple, LG i Sony w pigułce za 2Q/2018

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Czołowi giganci technologiczni ogłaszają wyniki finansowe za 2Q/2018. Na dobry początek spójrzmy na Samsunga. Największy na świecie producent telefonów komórkowych ma delikatną zadyszkę związaną ze słabszą sprzedażą modelu GALAXY S9 (za sprawą zbyt małych różnić na tle GALAXY S8). Chodzi o spadające o prawie 50% zyski działu mobilnego wynoszące niespełna 2,4 miliarda dolarów (przy przychodzie 21,4 miliarda dolarów).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Apple z kolei ma duże powody do dumy. Nie dość, że ponoć wartość firmy wzrosła do bajecznego biliona dolarów to jeszcze ciągle marka z Cupertino notuje świetne wyniki finansowe. Tylko w 2Q/2018 brand z logiem nadgryzionego jabłka miał zyski w kwocie 11,5 miliarda dolarów (przy równie imponującym przychodzie 53,3 miliarda dolarów). Są to sumy niewyobrażalne dla większości firm działających nawet na globalnym rynku.

Jednak nie wszędzie jest tak kolorowo. LG Mobile znowu straciło na biznesie komórkowym. Tym razem są to 172 miliony dolarów pod kreską (przy przychodzie 1,9 miliarda dolarów). To pokazuje, że mało kto chce kupować smartfony z napisem LG na obudowie. Podobnie jest w Sony Mobile. Sprzedaż Xperii spadła bowiem z zeszłorocznego poziomu 3,4 miliona smartfonów do zaledwie 2 milionów urządzeń w 2Q/2018.

(fot. Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt