Wyniki finansowe Sony, LG, Apple i Samsunga za 1Q/2019 w pigułce

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Czterech producentów telefonów komórkowych ogłosiło wyniki finansowe za 1Q/2019. Z pewnością tego typu dane zainteresują nie tylko księgowych, ale i również liczne grono sympatyków technologii mobilnych w kraju nad Wisłą. W największym skrócie można powiedzieć iż Sony Mobile jest na skraju przepaści, LG powoli odbija się od dna, zaś Apple ma zadyszkę oraz Samsung zwyżkę.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

W przypadku japońskiego dostawcy na rynek trafiło zaledwie 1,1 miliona sztuk Xperii. W sumie więc można powiedzieć, że nikt nie kupuje smartfonów Sony na tle takich gigantów jak Samsung, Apple czy Huawei. Producent obniża wskutek tego roczną prognozę do zaledwie 5 milionów smartfonów. Dramat. W LG z kolei mieliśmy stratę 182 milionów dolarów (przy przychodzie 1,3 miliarda dolarów) na tle gigantycznych 700 milionów pod kreską kwartał wcześniej. Prawdopodobnie wkrótce marka wyjdzie na prostą.

Spójrzmy teraz na rodzynka Apple. Najbogatsza firma świata zarobiła w pierwszym kwartale bieżącego roku 2,5 miliarda dolarów zysku przy przychodach 58 miliardów dolarów (dla porównania w poprzednich trzech miesiącach było to 84 miliardy). To dlatego Apple nie podaje liczby sprzedanych iPhonów, choć ta z pewnością spada. Nikt przecież nie lubi chwalić się porażkami. Samsung natomiast dumnie notuje 2 miliardy dolarów zysków (przy przychodzie 24 miliardy dolarów). Tym samym dział mobilny idzie w górę na tle sporych spadków całej grupy. Mowa o 60% obniżce formy na tle danych sprzed roku.

(fot. Sony/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10719 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt