Google Assistant dostępny także na Androidzie 5.0 Lollipop

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Google Assistant to już wielokrotnie zachwalany w My mobile standardowy asystent głosowy dostępny w Androidzie. Niestety miał on pewną dużą wadę. Chodziło o dostępność wyłącznie na smartfonach z wersją zielonego robota 6.0 Marshmallow jako absolutne minimum. Teraz to się zmienia. Jak donosi koncern Google, już wkrótce wystarczy leciwy Android 5.0 Lollipop do jego obsługi.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Taki komunikat widnieje na oficjalnym blogu internetowego giganta z Mountain View na www.blog.google/products/assistant/google-assistant-coming-to-tablets-and-more-android-phones. Gdyby się tak głębiej zastanowić to można zauważyć pewną zależność. Chodzi o to, że dopiero Android 5.0 Lollipop wprowadził rewolucję w świecie zielonego robota. Dokładniej mówiąc chodzi o odświeżony interfejs. To właśnie wtedy zadebiutował nowy styl o nazwie Material Design.

Teraz zadziała na nim kapitalny asystent głosowy o ponadprzeciętnych możliwościach, wręcz zbliżonych do dedykowanego głośnika Google Home. Na koniec niejako na deser trzeba wspomnieć o jeszcze jednej ciekawostce. Otóż Google Assistant trafił także na Android TV, czyli telewizyjną platformę (mocno kontrowersyjną z uwagi na kolejne aktualizacje ograniczające tylko dostępność aplikacji czy pogarszające jakość działania oprogramowania) napędzaną zielonym robotem.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11705 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt