Google Assistant trafi do każdego Androida

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Asystent głosowy o nazwie Google Assistant miał być elitarną funkcją dedykowanych smartfonów z linii Pixel (przebrandowana marka Nexus). W efekcie zastąpił on wysłużone Google Now. Na szczęście idą zmiany i to na lepsze. Internetowy gigant udostępni Google Assistenta każdemu użytkownikowi zielonego robota. Warunek jest jeden, a właściwie dwa.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Trzeba posiadać telefon z Androidem 6.0 Marsmallow minimum. Tak więc może to być do tego jeszcze jedynie wersja 7.0 Nougat. Według najnowszych statystyk fragmentacji, z nowego asystenta głosowego Google skorzysta przeszło 30% użytkowników. Oczywiście z biegiem czasu ten wskaźnik procentowy będzie się jeszcze tylko powiększał, co jest bardzo pozytywnym zjawiskiem. Zapewne 4/10 osób go użyje.

Tylko czekać aż nastąpi masowa aktualizacja wspieranych smartfonów do Androida 7.0 Nougat, ewentualnie starszego wydania 6.0 Marshmallow. Więcej szczegółów o produkcie Google Assistant znajdziemy na www.assistant.google.com. Aktywacja asystenta Google jest taka sama jak Google Now i polega na dłuższym przytrzymaniu środkowego przycisku głównego menu nawigacyjnego. Aktualizacja z kolei jest automatyczna za pośrednictwem aplikacji Usługi Google Play (Services).

(fot. Google/My mobile)

MATERIAŁ PROMOCYJNY GOOGLE ASSISTANT

Przygotowane przez

jest autorem 12227 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “Google Assistant trafi do każdego Androida”

  1. Janek Odpowiedz

    Jest jeszcze kolejny problem. O ile Google Now nie działało jeszcze idealnie po polsku co do wszystkich funkcjonalności (ale już naprawdę bardzo szeroko), to Google Assistant jest koleją długą drogą do szerszej polonizacji funkcjonalności od zera. Na start Google Assistant tylko po angielsku i niemiecku. Później kolejne języki, w tym polski, ale nasz język nie jest żadnym priorytetem.

    • Kamil

      Jutro będzie fajny artykuł o zadziwiających możliwościach Google Now na Androidzie 6.0 Marshmallow 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt