Rozmawiaj z asystentem głosowym przez dowolne słuchawki

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Nie ulega wątpliwości, że asystent głosowy Google Assistant mocno stracił w ostatnim czasie na znaczeniu. Tym bardziej cieszy wiadomość i to dobra na jego temat. Może dzięki temu choć trochę usługa zostanie rozruszana oraz potraktowana przez użytkowników w nieco poważniejszy sposób. Chodzi o wyświetlanie nowego komunikatu Rozmawiaj z asystentem przez słuchawki na smartfonie z zielonym robotem.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Oznacza to nic innego jak fakt dostępności Google Assistant na dowolnych słuchawkach, również tych przewodowych. Do tej pory opcja występowała wyłącznie na droższych modelach z łącznością bezprzewodową Bluetooth. Można to było poznać po charakterystycznym znaczku z bąbelkowym kolorowym logo na pudełku. Mówiło ono o wspieraniu asystenta głosowego. Teraz Google daje tą funkcjonalność każdemu.

Wystarczy podłączyć słuchawki do telefonu z Androidem na pokładzie jak na powyższym zdjęciu. Po chwili zobaczymy prostą konfigurację z aktywacją przycisku odbierania rozmowy na słuchawkach. Aktualizacja aplikacji Google Assistant odbywa się po stronie serwera niejako automatycznie. W efekcie nie będziemy musieli jej pobierać na zasadzie uaktualnienia z poziomu sklepu Google Play dla naszej maksymalnej wygody.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 13130 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt