PREMIERA: Apple ma 2 letnią ochronę z tytułu rękojmi (nie gwarancji)

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

apple-iphone-ma-2-letnia-ochrone-z-tytulu-rekojmi-nie-gwarancji

Sporo konsumentów mylnie myśli, iż na sprzęt Apple iPhone jest tylko rok gwarancji. Oczywiście jest to bzdura powtarzana przez zagorzałych krytyków urządzeń z logo nadgryzionego jabłka, którzy nawet nigdy ich nie używali. W rzeczywistości na mocy przepisów Unii Europejskiej, każdy klient ma normalną, bo 2 letnią ochronę na zakupiony telefon komórkowy.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Wystarczy tylko powołać się na rękojmie (nie gwarancję) i po sprawie. Sprzedawca ma obowiązek naprawić nam urządzenie za darmo przez okres 2 lat. To dlatego na portalach aukcyjnych można zauważyć opisy mówiące o dwuletniej gwarancji iPhona. Sprzedawcy doskonale zdają sobie z tego faktu sprawę. Nie dajmy się też nabrać na triki handlowców, którzy będą namawiali do dodatkowego zakupu wydłużonej do 3 lat gwarancji.

Na koniec jeszcze ciekawostka. Producent daje gwarancję na ile chce i tutaj nie ma jakiś określonych ram czasowych czy innych wytycznych. To sklep ma obowiązek zaoferować rękojmie na 2 lata. Dokładne tabele z rozpiskami samego Apple możemy znaleźć w artykule magazynu iMagazine na www.imagazine.pl/2012/03/30/apple-zapewnia-na-terenie-eu-2-lata-gwarancji. W tym momencie naprawdę warto być w Unii Europejskiej.

(fot. Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “PREMIERA: Apple ma 2 letnią ochronę z tytułu rękojmi (nie gwarancji)”

  1. Janek Odpowiedz

    Z tą gwarancją to jednak jest prawda, bo przecież gwarancja i rękojmia to co innego, więc iPhone ma 1 rok gwarancji. Poza tym procedura jest inna do 12 mies. i od 12 do 24 mies. od daty kupna i w drugim przypadku trudniej wtedy o uznanie rękojmi.

  2. Kamil97 Odpowiedz

    Z tą rękojmią w praktyce ciężko w Polsce. Sprzedawcy odwołują się nawet do Sądu aby jej nie uznać a nie każdemu konsumentowi się chce latać po sądach…

  3. Adie Odpowiedz

    Hehe taka bzdura że aż prawda jest 1 rok gwarancji i 2 lata rękojmi sprzedawcy. Czyli jeśli wada się pojawi po roku to odsyłamy nie do producenta, tylko do sprzedawcy.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt