To skandal, że trzeba dodatkowo zapłacić za wideorozmowę w Windows Phone

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

to-skandal-ze-trzeba-dodaktowo-zaplacic-za-wideorozmowe-w-windows-phone

Serwis My mobile w przeszłości już wspominał o pewnym paradoksie Windows Phone. Chodziło o to, że mobilne kafelki w standardzie nie miały zainstalowanej aplikacji do wideorozmów. Dopiero późniejsza aktualizacja Windows 10 Mobile ten problem rozwiąże. To jednak nie wszystko. Okazuje się, bowiem że za darmo na platformie Windows Phone nie skorzystamy z funkcji wideorozmowy.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Po praktycznych testach, gdzie dwa smartfony (Nokia Lumia 625 oraz Microsoft Lumia 535) wykonane miały na siłę instalację zbędnego (na co dzień) programu Skype nastąpiło jasne potwierdzenie tej sytuacji. Za darmo użytkownicy Windows Phone nie użyją opcji wideorozmowy. Trzeba będzie opłacić abonament Skype, co bez wątpienia można nazwać wielkim skandalem. Nie ma nawet go co porównywać do wymagania urządzeń Apple po dwóch stronach konwersacji z obrazem jak to jest w przypadku aplikacji FaceTime.

Co ciekawe, aplikacja Tango umożliwia prowadzenie wideorozmów i to przez łączność komórkową (dopiero iPhone 4S dawał taką opcję, a nie tylko przez Wi-Fi jak dawniej). Aż dziw bierze, że Apple się na jej istnienie w swoim sklepie zgodziło. W sumie to najlepiej temat videocall rozwiązany został w Androidzie. Tam nie ma żadnych udziwnień oraz potrzeby instalacji dodatkowych zewnętrznych aplikacji. Wszystko działa domyślnie, standardowo jak w przypadku starych, poczciwych feature phonów marki Sony Ericsson.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11587 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “To skandal, że trzeba dodatkowo zapłacić za wideorozmowę w Windows Phone”

 1. Oj tak Odpowiedz

  Siedem lat temu miałem Nokie N95 która miała wideorozmowy w standardzie bez udziwnień. No ale, trzeba tutaj jasno podkreślić, że microsoft zrujnował dotychczasowy dorobek noki i takie są skutki.

  • Kamil

   Coraz bardziej drazni mnie ten Windows Phone i duzy 4.7 calowy ekran. Chyba w tym roku postawie na smuklego Apple iPhone 5 z iOS 9

 2. Janek Odpowiedz

  W Androidzie nie ma dkmyslnie opcji videocall. Niektórzy producenci (nie tylko np. Samsung, nawet nie raz chińskie tanie marki) dokĺadają ją, ale domyślną funkcją systemu nie jest.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt