W wybranych modelach z Windows Phone nie ustawimy dwóch rzędów kafelków

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

w-wybranych-modelach-z-windows-phone-nie-ustawimy-dwoch-rzedow-kafelkow

Przy okazji premiery Windows Phone 8.1 koncern Microsoft wykazał się miłym gestem udostępniając funkcję wyświetlania trzeciego rzędu kafelków dla nieco słabszych pod kątem specyfikacji low-endów. Dzięki temu ich właściciele mogli poczuć namiastkę flagowców, a od ilości żywych, interaktywnych powiadomień mogło się wręcz zakręcić w głowie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Inną kwestią jest tutaj oczywiście fakt, iż na mniejszych rozdzielczościach trzeci rząd kafelków wyglądał kiepsko. Wpływ miała na to zarówno mała prezentacja czcionki jak i zbyt duże przestrzenie między kwadratami. Niestety idąc w drugą stronę, Microsoft wyłączył użytkownikom możliwość aktywowania starych, dobrych dwóch rzędów kafelek. W opcjach menu nie ma wcale opcji Pokaż więcej kafelków. Idealnym przykładem takiej negatywnej sytuacji jest chociażby model Microsoft Lumia 535 z ekranem qHD.

Opcja ta działa wyłącznie na poziomie 800×480 px. Najwidoczniej gigant z Redmond uznał, że nikt na lepszej rozdzielczości wyświetlacza nie będzie chciał korzystać tylko z dwóch rzędów kafelków. Na koniec jeszcze mała ciekawostka. Jak informuje TVN 24 Biznes i Świat, były szef Microsoftu Bill Gates nie jest już najbogatszym człowiekiem globu. Jego majątek wynoszący 86 miliardów dolarów został przebity przez 200 miliardów dolarów prezydenta Rosji. Podobno jednak pochodzą one z niejasnych państwowych źródeł, które miały być początkowo przeznaczone na drogi, służbę zdrowia czy szkolnictwo.

(fot. My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 12227 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt