PREMIERA: Windows 10 Mobile działa wolniej niż szybki Windows Phone

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 3,00 na 6)
Loading...

windows-10-mobile-dziala-wolniej-niz-szybki-windows-phone

Aż się łezka w oku kręci jak się powspomina stary, dobry Windows Phone. Był to kawał naprawdę solidnego i nieźle napisanego oprogramowania. Nawet nowszy Windows 10 Mobile mógł mu jeść z ręki pod jednym względem. Chodzi o szybkość działania mobilnego systemu operacyjnego. Windows Phone był szybki jak błyskawica. Tymczasem Windows 10 Mobile często zamulał i wolno działa.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Co ciekawe, problem ten dotyczy również oficjalnie wspieranych modeli Lumii wyposażonych w 1 GB RAM pamięci operacyjnej. Naprawdę aż nadziwić się nie można jak koncertowo zostały skopane mobilne kafelki w 10-tym wydaniu. Windows Phone miał swój styl, charyzmę czy spójność. W jego następcy Windows 10 Mobile wielu tych cech zabrakło. Już na przywitanie mamy wyświetlony napis z dużej litery.

Tymczasem od zawsze w świecie Windows Phone wszystkie komunikaty zaczynały się z małej. Później Microsoft zaczął jeszcze bardziej błądzić. Wystarczy nadmienić skopiowane żywcem z Androida tzw. hamburger menu z opcjami wybranych aplikacji mobilnych. Kto wie czy właśnie te pomieszanie z poplątaniem nie było ważnym ogniwem powodującym koniec Windows 10 Mobile w światowych udziałach rynkowych na poziomie 2%.

(fot. Microsoft/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11663 informacji na tej witrynie.12 komentarzy do “PREMIERA: Windows 10 Mobile działa wolniej niż szybki Windows Phone”

  • Kamil

   Dokładniej mówiąc brak aktualizacji dla starszych smartfonów Lumia z 512 MB RAM…

 1. sev3 Odpowiedz

  A w ogóle to Microsoft już dawno popłynął na rynku mobilnym wprowadzając niekompatybilby Windows Phone w miejsce dawnego Windows z Mobile.

 2. Steve Jobs Odpowiedz

  Niestety 10 to kupa…czekamy na 11 ale już nie na Lumie:-/ Lumia 920 na Cyan lub Denim biega jak oszalały a na lumiach 730/5/830/930 i wyżej wind10 tylko chodzi spacerkiem;-/

  • Kamil

   Dlatego na PC mam Windows 8.1, to świadomy wybór. Nikt nie bedzie mi wpychał aktualizacji na sile…

  • sev3

   A nie, nie, nie. Na PC to albo Win 7 albo aktualizować do najnowszego Win 10.

 3. Kamil97 Odpowiedz

  A ja zaczynam momentami tęsknić za Windows 10 Mobile. Ten system ma jednak to coś. Gdyby jednak była tylko dostępna większa ilość aplikacji, tj. Piano Tiles 2, Mapy Google, TIDAL, Mapa BtSearch, Studencka Karta Rabatowa itp. to bym przy poprzednim wyborze nowego smartfona rozważał zakup Lumii 950 Dual SIM. Ale przy tak marginalnym udziale to ciężko cokolwiek będzie ugrać Microsoftowi.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt