Virgin Mobile na szczycie, spory awans Mobile Vikings i duży spadek Play w styczniowym My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (8 liczba głosów, wasza ocena: 4,13 na 6)
Loading...

virgin-mobile-na-szczycie-spory-awans-mobile-vikings-i-duzy-spadek-play-w-styczniowym-my-mobile-ranking

Styczniowy My mobile RANKING miał dwóch bohaterów i jednego antybohatera. Trzecie zwycięstwo w zestawieniu najlepszych sieci na kartę notuje Virgin Mobile za swoją innowacyjną ofertę Freemium, ale to nie powinno być jakieś większe zaskoczenie. Żaden inny operator nie wprowadził mocniejszego atutu niż możliwość darmowego korzystania w sposób umiarkowany z telefonu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Drugim bohaterem noworocznego My mobile RANKING jest bez wątpienia Mobile Vikings. Wikingowie bowiem zajęli najwyższe w całej swojej historii trzecie miejsce w notowaniu. Tak dobrze mu się nie wiodło nigdy. Teraz zaś czas największą niespodziankę. Nadmienionym wyżej antybohaterem została sieć komórkowa Play, która po cichu wyłączyła niezwykle praktyczne rozwiązanie o nazwie lejek bezpieczeństwa dla internetu. Jak sygnalizują jak czytelnicy My mobile na Facebooku już go nie ma w standardzie.

W efekcie po zakończeniu pakietu internetowego naliczane są normalnie opłaty. Natomiast później jak konto zostanie wyczyszczone to następuje blokada dostępu do sieci web. Naprawdę brak lejka w Play jest niemiła nowością, gdyż sporo mogliśmy na nim zrobić. Sieć komórkowa, która wcześniej zawsze była mocno prokonsumencka stała się wyjątkowo mało atrakcyjna. Oczywiście jej szósta pozycja w My mobile RANKING nie jest jakimś dramatem, ale wynik czteropunktowy jest bez dwóch zdań bardzo słabiutki jak na możliwości fioletowego gracza. Więcej szczegółów znajdziemy poniżej.

(fot. Virgin Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii zaszła wcześniej ważna zmiana za sprawą dosyć kontrowersyjnego zakończenia polskiej działalności przez wirtualną (dosłownie) sieć komórkową Vectone Mobile. Skutkiem tego było zdobycie punktu przez takich graczy jak NJU Mobile, Klucz Mobile, Izzi Mobile czy też Mobile Vikings. Pierwszy z nich dodatkowo mógł się pochwalić wysokim miejscem na podium w całościowym zestawieniu wspólnie innym operatorem.

1. Fakt Mobile – 3 pkt. / 0,15 PLN za minutę

2. Lajt Mobile – 2 pkt. / 0,17 PLN za minutę

3. NJU Mobile/Klucz Mobile/Izzi Mobile/Mobile Vikings – 1 pkt. / 0,19 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj ponownie nie zaszły żadne roszady z wyjątkiem praktycznie niewidocznego wyparowania Vectone Mobile z całego peletonu telkomów. Jak to zostało nadmienione we wcześniejszych artykułach Lycamobile podwyższył cenę za wysłanego SMSa z 0,09 PLN do 0,19 PLN. W efekcie tej negatywnej zmiany spadł on z najwyżej punktowanej lokaty z całym szeregiem innych graczy, który przypomina swoją liczebnością peleton kolarski. W końcowym rozrachunku była to dla niego bardzo bolesna zmiana.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. TuBiedronka/Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym segmencie mocno stracił Play za sprawą wyłączenia lejka, o czym była już mowa wcześniej. W następstwie tej jakże negatywnej zmiany jego użytkownicy zawsze będą płacili normalną stawkę po wykorzystaniu paczki danych. Później zaś, gdy środki na koncie się skończą to jest blokowany Internet. Paradoksalnie na tej zmianie zyskał Mobile Vikings, który praktycznie w tym samym czasie ulepszył swoją ofertę pakietów internetowych chociażby wydłużeniem czasu ważności do 31 dni z poprzednich, mało atrakcyjnych 14 dni.

1. Red Bull Mobile (za darmo w LTE z limitem 100 GB, potem lejek transferu 2 Mb/s, 0,007 PLN/1 MB)

2. Heyah (za darmo mamy 50 MB dziennie, co daje aż 1,5 GB miesięcznie, potem lejek 16 kb/s po wykorzystaniu dobowego limitu, 0,004 PLN/1 MB)

3. Mobile Vikings (za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,0019 PLN/1 MB + rok ważności)

Jakość sieci komórkowej

W tej podkategorii znowu były przetasowania, ale wyłącznie na pozycji lidera. W gorącym okresie świątecznym średnie transfery spadły. Być może klienci w tym czasie częściej niż zwykle korzystali z uroków mobilnego internetu. Warto zatem nadmienić, że to Orange ma teraz najlepszy, bo najszybszy dostęp do sieci web w telefonie komórkowym według danych pomiarowych serwisu Speed Test na www.speedtest.pl/ranking_isp.

1. Orange – 3 pkt. / około 11,92 Mb/s

2. T-Mobile – 2 pkt. / około 11,62 Mb/s

3. Plus – 1 pkt. / około 8,90 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

Tutaj mieliśmy małą rewolucję za sprawą Virgin Mobile, które wcześniej wskoczyło na podium razem z NJU Mobile i Lycamobile. U niego bowiem w taryfie Freemium co pół roku wystarczy ponownie aktywować ofertę, by móc dalej cieszyć się roczną ważnością konta. Nie trzeba nawet wykonywać doładowania czy kupować nowego startera za 5 PLN. Na trzecim miejscu zabrakło Mobile Vikings, gdyż u niego minimalne zasilenie jest za 10 PLN.

1. NJU Mobile/Lycamobile/Virgin Mobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

2. WRodzinie – 2 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

3. Klucz Mobile/Fakt Mobile – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 1 rok

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu najwyższe wyróżnienie ponownie przypadło Virgin Mobile za nowatorską ofertę Freemium, gdzie na dobrą sprawę wcale nie potrzeba doładowywać konta, by móc dzwonić, SMSować oraz surfować po internecie. Produkt zastępuje świetnie podstawowe potrzeby telekomunikacyjne dla osób mało aktywnych. W pełni zasłużenie drugi razem z Red Bull Mobile (na szczęście u niego lejek wciąż działa) jest Mobile Vikings, które wprowadziło promocję darmowych MMSów w formie bonusa po doładowaniu.

1. Virgin Mobile – 3 pkt. / Innowacyjna oferta Freemium z darmowymi 30 minutami i 30 SMSami do wszystkich sieci połączone z pakietem internetowym o wielkości 300 MB na miesiąc (przez rok się usługa odnawia), kapitalny No Limit za jedyne 29 PLN miesięcznie oferujący rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy bez ograniczeń połączone z internetem 5 GB (zamiast 2 GB w wakacyjnej promocji), do tego dochodzi roczna ważność konta, lejek 32 kb/s dostępny w standardzie, darmowy dostęp do aplikacji Facebook, komunikatora Messenger czy polskiego GG (główny pakiet dodatkowo nie jest pomniejszony o wykorzystane dane), mamy też promocje dla klubowiczów (zarejestrowanych klientów)

2. Red Bull Mobile Mobile/Mobile Vikings – 2 pkt. / Darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci operatora (w tym do numerów Play), do tego dochodzi kapitalna promocja z nielimitowanym oraz bezpłatnym dostępem do superszybkiego mobilnego internetu w technologii 4G LTE, darmowy świat (dedykowany portal) Red Bulla w telefonie, natomiast Mobile Vikings za 24 PLN miesięcznie oferuje nielimitowane rozmowy i SMSy ze wszystkimi sieciami komórkowymi połączone z 2 GB paczką internetu, do tego dochodzi darmowy Facebook oraz komunikator Messenger czy darmowe MMSy po doładowaniu

3. Play/TuBiedronka/Heyah/Klucz Mobile/T-Mobile/Plus – 1 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci Play czy Red Bull Mobile dzięki Stanu Darmowemu i T-Mobile po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), natomiast Heyah za swoją unikatową usługę nielimitowanych rozmów w Dniówce, gdzie dziennie nie płaciliśmy więcej za połączenia niż 0,28 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, w Plusie zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN

Ogólna klasyfikacja

Sporą zawieruchę mieliśmy w styczniowym My mobile RANKING. Wszystko dlatego, gdyż zaledwie cztery sieci komórkowe pozostały bez zmian i był to liderujący Virgin Mobile oraz zamykające stawkę trio w postaci Plush, W Naszej Rodzinie czy FM Group Mobile. Cennymi awansami zaś mogła pochwalić się ósemka graczy takich jak kolejno Red Bull Mobile, Mobile Vikings, Fakt Mobile, Izzi Mobile, WRodzinie, Lajt Mobile, Heyah z Orange. Siedem operatorów zaliczyło spadki i są to NJU Mobile, Klucz Mobile, Play, T-Mobile, Lycamobile, Plus oraz TuBiedronka. Pozostaje nic tylko życzyć, aby za miesiąc było równie ciekawie.

My mobile RANKING (01/2016) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Virgin Mobile 9 pkt. (0, 3, 0, 0, 3, 3)  
2. Red Bull Mobile 8 pkt. (0, 3, 3, 0, 0, 2)
3. Mobile Vikings 7 pkt. (1, 3, 1, 0, 0, 2)
4. NJU Mobile 7 pkt. (1, 3, 0, 0, 3, 0)
5. Klucz Mobile 6 pkt. (1, 3, 0, 0, 1, 1)
6. Play 4 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 1)
  Fakt Mobile 4 pkt. (3, 0, 0, 0, 1, 0)
  Izzi Mobile 4 pkt. (1, 3, 0, 0, 0, 0)
  WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 2, 0)
10. T-Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 1)
  Lajt Mobile 3 pkt. (2, 1, 0, 0, 0, 0)
  Heyah 3 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 1)
13. Orange 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)
  Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)
15. Plus 2 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 1)
  TuBiedronka 2 pkt. (0, 1, 0, 0, 0, 1)
17. Plush 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

=

Przygotowane przez

jest autorem 9140 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

58 komentarzy do “Virgin Mobile na szczycie, spory awans Mobile Vikings i duży spadek Play w styczniowym My mobile RANKING”

  • Kamil

   To i tak nic nie da, gdyz tak naprawde swoje zrobilo usuniecie genialnego pakietu 10 GB za 10 GB o czym zapomnialem wspomniec w artykule

  • sev3

   Dlatego jednorazowych, krótkoczasowych promocji nię powinieneś uwzględniać wc rankingu

  • adiko

   @sev3

   jak dla ciebie trwająca  5 miesięcy promocja to jednorazowa opcja to nie mam pytań.

  • Kamil

   W takim razie Play musi poprawić komunikację/zapisy w swoich regulaminach…

 1. MarkoPollo Odpowiedz

  Play dosyć kiepsko wypadł w badaniu jakości sieci jeżeli chodzi o szybkość internetu. Ewidentnie widać, że liczba użytkowników i wykorzystanie internetu nie nadążają za rozbudową sieci. Innymi słowy, Play stał się ofiarą swojej popularności i swoich reklam. Prędzej czy później to się wyrówna – przypływ klientów z innych sieci zwolni, a możliwości sieci się zwiększą wraz z nowymi inwestycjami i częstotliwościami. Ale póki co Play musi się ratować np. wyłączeniem lejka. Wkrótce prawdopodobnie wyłączy różnego rodzaju promocje na internet.

  • Kamil

   Otoz to, aczkolwiek Play wciaz jest najlepszy z tzw. W4. Gracze MVNO powoli go przebijaja atrakcyjnoscia

  • Kamil

   Poszukaj na stacji benzynowej jak sygnalizuja czytelnicy, na Allegro albo w antykwariacie 😉

  • xiumanag

   I taką problematyczną taryfę bierzesz do rankingu….

  • Kamil

   Jest problem z dostepnoscia, ale sie jednak da jeszcze kupic starter…

  • sev3

   Na allegro są. Tylko patrz żeby po doładowaniu było ważne 150 dni. No i chyba ze 100 plnów trzeba dać

  • adiko

   nie warto płacić złamanego grosza januszom z allegro, za 5 zł  można mieć RBM 5 z RWK, dzięki opisanej poniżej metodzie przeze mnie.

 2. von Odpowiedz

  nie chce byc niegrzeczny ale tak prawde mowiac pod uwage powinno sie brac aktualne oferty z danego miesiaca danego operatora,bo np.branie pod uwage oferty RBM z tym 100GB za free to tak jakby brac oferty Tak taka pod uwage w T-Mobile których juz dawno nie ma.W przypadku RBM powinno sie brac pod uwage oferte aktualna ktora jest obecnie a nie grzebac w starej taryfie i szukac starterów z epoki gdy jezdziły Polonezy po drogach

  • adiko

   To kiepsko się orientujesz, bo tą taryfę dalej można łatwo zdobyć, kupujesz starter pnk, albo idziesz do salonu play po darmowy starter, zmieniasz taryfę na Fakt Mobile przez infolinię Fakt Mobile, tam robisz doładowanie za 5 zł i dostajesz RWK i z RWK migrujesz przez play24menu do RBM 5 da się da, trzeba tylko wiedzieć jak,a to wszystko da się zrobić w godzinę.

  • xiumanag

   Tylko przez infolinię da się przejść do fuck mobile?

  • adiko

   do Faktu Mobile to tylko przez ich infolinie  można się dostać, ale z Faktu  można już dowolnej metody użyć.

  • xiumanag

   Można użyć tej byczej simki do neta w komputerze stacjonarnym? Jaki modem się najbardziej nada?

  • adiko

   Można ale zanim to zrobisz to lepiej zorientować się czy wogóle masz zasięg LTE tam gdzie mieszkasz, a nawet jak będziesz miał dobry to bardzo dużo zależy od tego ile osób w okolicy korzysta, jak bardzo dużo to będzie to marnie działać, spadki prędkości są obserwowane w całej Polsce bo użytkowników przybywa a liczba nowych nadajników nie nadąża za tym, dlatego warto przetestować u siebie wcześniej LTE u siebie o różnych porach dnia.
   A z najtańszych modemów i jednocześnie bardzo dobrych to polecam huawei 3372.

  • adiko

   Przy takiej odległości możesz mieć problem z zasięgiem LTE, ale o tym musisz sam się przekonać, np pożyczając od kogoś jakieś urządzenie z LTE , można sobie zwiększyć zasięg przez antenę ale to inwestycja kosztująca więcej niż sam modem, mowa o antenie dualnej MIMO.

  • Marcin

   UWAGA: Migracja z play do rbm tylko na taryfe RBM ENERGY !!! NIe sluchajcie bzdur . Nie ma mozliwosci przeniesienia wstecz ( tzn. z nowych taryf na stare) W Energy nie ma promocji 100GB !!

 3. MRC Odpowiedz

  na po migracji do Fatk Mobile nie mam możliwośći migracji nigdzie, mam komunikat – Brak ofert na które możliwa jest migracja.

  • adiko

   wpisz *163#  na telefonie, potem wciśnij 8 potwierdź a potem 3 i potwierdź i gotowe masz taryfe RBM 5.

  • Adiko

   Ma darmowe lte czyli pewnie to co wiekszosc interesuje,ma inne waznosci konta po doladowaniu i inne pakiety na minuty i internet,ale nie to jest najwazniejsze w tej taryfie,majac rwk przeniesiony z faktu nie ma znaczenia tak naprawde jakie doladowania robimy,musimy robic 5 zl co miesiac na pakiet internetowy ktory jest wymagany do dzialania darmowego lte.

  • Remek

   Na ile dni przedłuża w tej taryfie doładowanie za 50zł? Ile Mb gratis jest po tym doładowaniu?

  • Kamil

   Kiedyś było to 150 dni, ale w nowych taryfach tylko (i aż) 100 dni

  • adiko

   starą taryfę RBM 7 dalej można mieć ale tylko z przeniesienia numeru z innej sieci i tam jest 150 dni za 50 zł, a w tej nowszej RBM 5 masz 100 dni za 50 zł.

 4. Wole Play! Odpowiedz

  Co wy wgl za bzdury piszecie…

  Żal tego czytać z tego co sie zorientowałem to red bull i fakt korzystają z zasieg Play wiec sie nie dziwie, że prędkość spada.. a ja mam zawszone 30Mb/s 1km od nadajnika….

  Poza tym ja i tak nie zmienię sieć i tym bardziej proponuje Play znajomym hah ! 

 5. Remek Odpowiedz

  Dzisisiaj w Tłusty czwartek bonusy do doładowańinternetowych na doladowaniaplay.pl

  • Kamil

   Od chyba dwoch lat My mobile nie opisuje jednodniowych promocji, szkoda czasu na to

  • Remek

   Ale warto wspomnieć choćby w komentarzach bo nigdzie nikt nie mówi i ten dzień mija bez echa..

 6. Mirek Odpowiedz

  Ja i tak nie rozumiem, dlaczego Virgin i #FREEMIUM jest aż tak atrakcyjny? Owszem dostaję darmową paczkę, ale komu to wystarcza? Dokupując Nolimit za 19 zł minuty #FREEMIUM się wchłaniają i tak jakby ich nie było, do tego minimum 8 zł za 1 GB i przynajmniej 3 zł za 200 sms, co daje razem 30 zeta i to bez mmsów! Dla mnie ewenementem jest oferta Vikingów, gdzie w standardowej taryfie za 29 zł dostaję nielimitowane Play, smsy/mmsy, internet 4 GB (który się sumuje z miesiąca na miesiąc) i do tego całe 29 zł pozostaje na koncie ważne 365 dni. Do tego minuta u Vikingów to koszt 19 gr a w Virgin 29 gr

  • Kamil

   Dlatego Mobile Vikings sa tak wysoko. W Virgin Mobile tez masz klasyczne No Limity

  • Remek

   Czy dobrze rozumiem w Mobile Vikings doładowujesz za 30 zł i te pieniądze zostają na koncie a Ty dostajesz darmowe rozmowy smsy i mmsy do sieci Play?
   Jak z zasięgiem? Czterech operatorów jak w Playu? Pozdrawiam

  • Kamil

   Nie mam pojęcia, gdyż mam numer w sieci komórkowej Red Bull Mobile od kilku dobrych lat i nie narzekam na brak świetnych promocji. Darmowe LTE + Stan Darmowy to prawdziwa bomba 😉

  • Smart

   29zl to daje Ci 152 minuty poza play,to jest no limit?W Virgin za 29 masz no limit komórki/stacjonarne,SMSy,od dawna jest 5gb danych.Prawda,że nie ma mmmsow,do niczego mi nie potrzebnych.Jeśli w Virgin masz No Limit to nawet jeśli minuta kosztuje 5 zł to masz to gdzieś.

  • adiko

   Dla osób które mają dobry zasięg Orange wszędzie tam gdzie przebywają, ich oferta przy przenoszeniu numeru jest najlepsza, bo  za 28 zł mamy pełny nolimit + 8 GB na 31 dni + do tego można mieć jeszcze ekstra GB za samo doładowanie ważne do roku dzięki RWK w taryfie OFnK, jeśli mamy słaby zasięg Orange to lepiej brać albo RBM Energy albo Virgin Mobile – oferty do siebie zbliżone( pierwsza ma dodatkowo mmsy wliczone,a druga autoodnawianie zamiast mmsów i dostęp darmowy np do facebooka itp) 

 7. Mirek Odpowiedz

  Kamil, ale No Limit w Virgin nie umywa się do No Limit w Vikings! W Virgin za 29 zł masz chyba od marca 4 GB, które się nie sumują i 0 mmsów a Vikings 4GB, które się sumują z miesiąca na miesiąc i No Limit mmsy :-).

 8. znies.a ,ony Odpowiedz

  nielimitowane rozmowy, nielimitowane SMS-y oraz 8 GB Internetu za 28 zł dla przenoszących numer w orżnąć.
  Doładowanie za 30+ 6GB

 9. Smart Odpowiedz

  Nie rozsmieszaj mnie z tym nie umywa się,Virgin można doładować w każdym markecie,na allegro za 27 zł ,a mmsa nie pamiętam kiedy wyslalem,dziesiątki zdjęć przez whaatsappa,vibera,bądź messengera.Mam kilka słuchawek i numerów w Virgin,nie wydaje złotówki w miesiącu i czekam na kolejne promocje od babci.

 10. Kamil Odpowiedz

  Wazne pytanie do czytelnikow. Uwzgledniamy w lutowym My mobile RANKING Orange Free na karte? Pytam sie, gdyz ta oferta od pewnego czssu posiada No Limity na rozmowy oraz inne promocje, w efekcie czego mozna jej uzywac jako normalnego Pre-paida z jednym numerem glownym 😉

  • Kamil

   Nie Panie Ping Pong, bedzie jak tylko sie w koncu wyspie po pracy, gdzie w tygodniu nie ma to szans 😉

 11. Jarek Odpowiedz

  Dlaczego FM Group jest tak nisko? Przecież ma wszystko no limit za 29zł? (sms,mms,komórkowe,stacjonarne,video,5gb)na 12 miesięcy. Pytam bo sam myślałem o tym żeby wybrać ich ofertę?

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt