Google przejęło Waze za 1,3 miliarda dolarów

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

google-przejelo-waze-za-1-3-miliarda-dolarowZawrotne 1.300.000.000 $, czyli słownie 1,3 miliarda dolarów. Tyle dokładnie zapłacił koncern Google za izrealską aplikację Waze. Służy ona do informowania użytkowników o wszelkich zagrożeniach na drodze, korkach czy właśnie mających miejsce pracach. W efekcie nasza podróż samochodowa odbywa się znacznie sprawniej za pomocą licznej społeczności komunikującej o wszelkiego tego typu zdarzeniach.

Filozofia działania jest zatem podobna do tego co wcześniej mogliśmy znaleźć w polskim Speed Alarmie czy zagranicznym Trapsterze. Bez wątpienia ogromną zaletą właśnie Waze była spora liczba, bo 50 milionów aktywnych użytkowników. Internetowy gigant nie mógł dopuścić do sytuacji, w której tak pokaźną bazę zdobyłby jeden z jego głównych konkurentów jak chociażby Facebook, Microsoft czy Apple.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Ten pierwszy podmiot ponoć nawet przymierzał się do wydania kwoty 1 miliarda dolarów podobnie jak za przejęcie Instagrama. Taka usługa z pewnością również by się  bardzo mocno przydała do Nokia Maps (oraz całego środowiska Windows Phone), które niedawno zmieniły nazwę na Here. Wracając jednak do samego tematu zakupu Waze, Google automatycznie zlikwidował potencjalne zagrożenie. Przy okazji spekulacje mówiące o przejęciu komunikatora WhatsApp (również za okrągły 1 miliard dolarów) okazały się być zupełnie nieprawdziwe.

Można się zatem spodziewać, że w niedługim czasie część funkcji z programu pojawi się również w świetnym z uwagi na ostatnio odkryty widok chodnika i osiedli w Google Maps. Aplikacja Waze z kolei jest dostępna na Androida oraz iOS. Więcej szczegółów na temat przejęcia można przeczytać w oficjalnym wpisie bloga tego izrealskiego startupa jak i na łamach komunikatu Google. Firma z Mountain View zapewnia dodatkowo, że produkt Waze dalej pozostanie w pełni niezależny. Więcej szczegółów o samej aplikacji znajdziemy na oficjalnej witrynie www.waze.com.

(fot. Waze/Google/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11517 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt