Rosjanie wyłączają GPS w zamian za amerykańskie sankcje

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

rosjania-wylaczaja-gps-w-zamian-za-amerykanskie-sankcje

Już wkrótce użytkownicy korzystający z nawigacji GPS w swoich pojazdach na terytorium Rosji mogą mieć poważne problemy z jej działaniem. Wszystko za sprawą nałożenia na ten kraj amerykańskich sankcji. Rosja w odwecie zdecydowała się wyłączać GPS. Tym samym działać będzie jedynie jej macierzysta, konkurencyjna technologia nawigacyjna o nazwie GLONASS.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Co ciekawe, wybrane modele smartfonów marki Sony z linii produktowej Xperia obsługują dwa moduły jednocześnie. Chodzi rzecz jasna o amerykański GPS i radziecki GLONASS. W ich przypadku aplikacje nawigacyjne dalej będą funkcjonowały poprawnie. To jeszcze nie wszystko. Rosja zapowiedziała stworzenie własnego systemu kart płatniczych, dzięki czemu nie będzie musiała polegać na łasce amerykańskiego dostawcy. Choć ten jeszcze ich nie wyłącza dla czołowych rosyjskich koncernów.

Przypomnijmy, że właśnie w USA znajdują się główne siedziby takich znanych firm jak MasterCard czy Visa. W obliczu ostatniego terrorystycznego zastrzelenia malezyjskiego samolotu na wschodzie Ukrainy i wspieranych militarnie przez Rosję separatystów, sankcje nakładane na ten kraj z pewnością tylko się zaostrzą. Szkoda tylko, że wybrane państwa Europy Zachodniej (takie jak najbogatsze Francja czy Niemcy) wciąż biernie przyglądają się temu konfliktowi w obawie o swoje własne interesy. Przy ich wsparciu militarnym sprawę z pewnością rozwiązano by w czasie góra dwóch tygodni.

(fot. Wikipedia/GLONASS/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11663 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt