Odnalazł rodzinę dzięki Google Maps

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

odnalazl-rodzine-dzieki-google-maps

Aplikacja Google Maps to produkt niesamowity. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że jest to najlepszy program z mapami na świecie. Naprawdę szkoda, że oficjalnej aplikacji nie mają posiadacze smartfonów z Windows Phone. Alternatywom jeszcze daleko do kunsztu rozwiązania firmy Google, czego najlepszym dowodem jest zdumiewająca wręcz dostępność widoków polskich osiedli czy chodników (tak więc możemy podglądać wirtualnie nie tylko ulice).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Nic więc dziwnego, że najpopularniejszą mobilną aplikacją świata zostało Google Maps. Gigant z Mountain View na swoim oficjalnym kanale na YouTube chwali się bardzo ciekawą historią z życia wziętą. Pewien mieszkaniec Indii bowiem właśnie dzięki Google Maps odnalazł rodzinę dopiero po 27 latach rozłąki. Wszystko dzięki wirtualnemu zwiedzaniu miast i poszukiwaniu znajomych miejsc. Historia dotyczy Saroo Brierley, który jeszcze jako młody 5-letni chłopiec udali się na pobliską stację kolejową żebrać o pomoc dla swojej rodziny. Mężczyzna udał się tam ze starszym, wówczas 14-letnim bratem.

Gdy go zabrakło, w ramach desperacji lub też może stresu z uwagi na nieznane sobie miejsce lub brak ważnej dla siebie osoby wsiadł do pierwszego lepszego pociągu. W efekcie zaśnięcia znalazł się w oddalonej aż o 1.500 kilometrów Kalkucie. Niestety tam starszego brata nie było. W niedługim czasie chłopcem zainteresowały się służby opiekuńcze i mały chłopiec trafił do sierocińca, a później do rodziny zastępczej. Następnie dorosły człowiek, postanowił on przeglądać rejony mapy w Google Maps. Poszukiwania igły w stosie siana okazały się sukcesem. Jak już wspomniane to zostało w pogrubionym (oraz jednocześnie najważniejszym) fragmencie tekstu udało się znaleźć znajome wcześniej z dzieciństwa rejony. Następnie pozostało nic jak tylko udać się w rodzinne strony i odnaleźć swoje prawdziwe korzenie. Tak właśnie się stało, co najlepiej widać po filmie promocyjnym Google. Znajduje się on poniżej artykułu.

(fot. Google/My mobile studio)

MĘŻCZYZNA ODNALAZŁ SWOJĄ RODZINĘ DZIĘKI GOOGLE MAPS

Przygotowane przez

jest autorem 11517 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt