5 milionów sprzedanych iPhonów 5 to wciąż jest duży sukces

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Na stronach biura prasowego firmy Apple możemy przeczytać dumną informację, że najnowszy iPhone 5 zanotował gigantyczną sprzedaż wynoszącą aż 5 milionów sztuk w ciągu zaledwie 3 dni (czyli inaczej mówiąc weekendu). Już wcześniej natomiast dowiedzieliśmy się, że 2 miliony urządzeń znalazło swoich nabywców w czasie 24 godzin.

Co jednak kuriozalne, analitycy są rozczarowani tak świetnymi wynikami giganta z Cupertino. Wszystko przez fakt, że według prognoz Apple iPhone 5 miał osiągnąć rezultat 6 milionów. Dzieje się tak ponieważ, dwie ostatnie premiery telefonów z logiem nadgryzionego jabłka miały w przybliżeniu o 2.000.000 większą sprzedaż.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

I tak produkt iPhone 4 w czasie 3 dni mógł się pochwalić 2 milionowym wynikiem. Z kolei iPhone 4S w tym samym okresie miał na liczniku już 4 miliony sztuk. Idąc dalej tokiem myślenia iPhone 5 miał osiągnąć 6 milionów. Teraz wiadomo, że tego wyczynu nie udało się osiągnąć. Oczywiście rezultaty Apple są fenomenalne i nadal możemy mówić o ogromnym sukcesie firmy. Dosłownie każdy dostawca chciałby notować takie wyniki. Zdobycie 5 milionów klientów w czasie jednego weekendu jest wyczynem naprawdę godnym wielkiego podziwu. Być może nieco spowolnione tempo rozwoju Apple jest początkiem jego delikatnych spadków czy też przyszłych problemów. Pierwsze od dawna zmniejszenie poziomu sprzedaży zaobserwowaliśmy wcześniej w przypadku iPhona 4S w 2Q/2012.

(fot. Apple/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt