System, który zmienił świat obchodzi 4 urodziny

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 5,00 na 6)
Loading...

Data 23 września 2008 roku jest bardzo ważna dla historii telekomunikacji. To własnie w tym dniu zadebiutowało pierwsze, nieoficjalne wydanie mobilnego systemu operacyjnego Android. Możemy zatem mówić o jego już 4 urodzinach (niedawno nawet nasz serwis obchodził podobny jubileusz).

Było ono oznaczone jako wersja 1.0. Z kolei nazwa pionierskiego zielonego robota to Apple Pie. Później już wszyscy doskonale wiemy jak potoczyły się losy Androida. Przeszło 1 milion aktywacji dziennie i aż pół miliarda osób z niego korzystających to kwestie działające na naszą wyobraźnię.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W przyszłości może on nawet zostać monopolistą rynkowym. Będzie to możliwe, jeśli jego tempo rozwoju połączone z sukcesywnym zdobywaniem kolejnych obszarów geograficznych będzie tak samo imponujące. Android przez kolejne lata dumnie zdobywał świat i całe rzecze nowych, oczywiście zadowolonych użytkowników. W efekcie stał się dominujący na globie głównie za sprawą niskiej ceny budżetowych produktów. To właśnie on przyczynił się w dużej mierze do wymarcia zwykłych telefonów komórkowych (feature phony) na rzecz tych inteligentnych (smartfonów). Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że Android przejął spadkobierstwo Java J2ME, która królowała przecież na klasycznych słuchawkach.

(fot. Google/Iconfinder/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11587 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt