Telefony iPhone Apple w Play mają jednak simlocki

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Pod koniec listopada 2010 roku spore poruszenie w branży wywołała informacja, że Play oraz Era całkowicie rezygnują ze stosowania simlocka w swoich telefonach komórkowych. Konkurenci w tym samym czasie w postaci Plusa i Orange również oferowali zdjęcie blokady, ale już niestety za dodatkową opłatą.

Później Plus całkowicie zrezygnował z simlocka. Orange niestety do dzisiejszego dnia ma wprowadzone blokady. Klient chcący je usunąć musi się fatygować co tylko dodatkowo potwierdzają jego oficjalne witryny internetowe.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Teraz jednak znowu powrócimy do sieci Play oraz T-Mobile. Właśnie wyszło na jaw, że fioletowy operator stosuje simlocki w swojej promocji dotyczącej niesłychanie, żeby nie powiedzieć rewolucyjnie tanich iPhonów Apple za złotówkę. Jest on pewien tak dużej jej atrakcyjności, że chce ograniczyć proceder sprzedawania telefonu zaraz po podpisaniu umowy. Dla porównania w sieci komórkowej T-Mobile zakupione iPhony od wyjątkowej marki Apple nie mają nałożonej żadnej blokady.

Musimy jednak pamiętać, że ceny występujące u różowego operatora są znacznie wyższe od tych w Play. Różnice sięgają nawet kwoty 1.000 PLN. Na osłodę przedstawiciele P4 już zapowiadają, że monitorują sytuację w tej sprawie. W każdej chwili ta strategia może zostać zlikwidowana. Po zakończeniu umowy wszyscy użytkownicy mają otrzymać oficjalną możliwość zdjęcia blokady simlock.

Z drugiej jednak strony musimy pamiętać o tym, że operator nie ma nic do rzeczy w przypadku klientów, którzy sumiennie i terminowo opłacają swoje rachunki. Oni ze swoim telefonem mogą robić dosłownie wszystko to co chcą (wliczając w to nawet szybką sprzedaż na serwisach aukcyjnych). Przedstawiciele Play sami podkreślają, że jest to prawda i cała sprawa z blokowaniem iPhonów simlockiem dotyczy jedynie klientów, którzy nie wywiązują się z zapisów w kontraktach.

Nie przeszkadza to jednak im już, by nowoczesny telefon komórkowy sobie wzięli i go swobodnie używali. W argumentacji fioletowego operatora wyczuć przysłowiowe masło maślane. Zapewne z biegiem czasu Play dumnie ogłosi, że iPhony dostępne w jego ofercie nie mają nałożonych żadnych blokad. Trzeba tylko poczekać na negatywny, nieco większy szum wokół tej sprawy. To, że się on pojawi jest już pewne. Pozostaje jedynie kwestia czasu.

(fot. Play/Iconfinder/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 12090 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt