Android 10.0 Q będzie miał nieusuwalnego simlocka

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

No to mamy psikusa. Słynący przecież z otwartości największy na świecie mobilny system operacyjny Android coraz bardziej zamyka się na użytkownika. Według nieoficjalnych informacji udostępnionych na bazie kodu źródłowego zielonego robota, następne wydanie 10.0 Q ma posiadać funkcję trwałej blokady kart SIM dla dowolnie wybranych operatorów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dzięki temu sieć komórkowa będzie decydować z jakimi dostawcami może zadziałać telefon sprzedawany w ofercie. Nie ma lekko aż chciałoby się powiedzieć. Klient już nie będzie panem i władcą swojego inteligentnego telefonu komórkowego. Tak więc jest to zła wiadomość na tle ostatniej dobrej mówiącej, iż Android 10.0 Q nareszcie zyska tryb ciemny, który kapitalnie sprawował się chociażby na platformie Windows Phone.

Jego premiera tradycyjnie będzie miała miejsce dopiero w czwartym kwartale roku. Do tego czasu trzeba uzbroić się w sporą dawkę cierpliwości albo poczekać czy nawet przenieść się na środowisko iOS. Tam kolejne duże wersje komórkowego oprogramowania otrzymujemy w połowie września. Ponoć iOS 13 ma mieć przebudowany design. Zapewne więc modele iPhone 5S czy iPhone 6 obejdą się smakiem aktualizacji.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12041 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt