Wyłączenie synchronizacji Gmaila wydłuża czas pracy baterii

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Zaraz po zakupie telefonu komórkowego z Androidem mamy dostęp do wielu przydatnych usług. Bez wątpienia jedną z nich jest poczta Email, w tym przypadku będzie oczywiście promowany Gmail. Niestety ma on jedną poważną wadę. Po wpisaniu naszego loginu i hasła, smartfon będzie bardzo często łączył się internetem w celu sprawdzenia czy nie nowej wiadomości.

Po przejrzeniu opcji aplikacji Gmail, niestety nie znaleźliśmy tam bardzo przydatnej rzeczy, która występuje już od dawna w zwykłych Sony Ericssonach. Jest to tzw. częstotliwość sprawdzania mobilnej poczty. Może to być okres co 12, 4, 3, 2, 1 godziny, a nawet 30 czy 15 minut.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dla oszczędności baterii warto wybrać opcję np: co 1 godzinę. W ciągu dnia nasz telefon połączy się zatem automatycznie zaledwie 24x i będzie pracował jako pełnowartościowy Push Email. W przypadku Gmaila zaś można odnieść wrażenie, że telefon łączy się dosłownie co 5 minut (występuje wtedy symbol kolorowych strzałek oznaczających realną transmisję danych). W ciągu dnia wychodzi więc bagatela, aż 20x 24 = 480x takich chwilowych połączeń.

Jest to bardzo dużo i możliwe, że między innymi przez takie rzeczy bateria smartofna starcza tylko na 1 dzień pracy. Warto zatem udać się do następujących opcji w Menu > Ustawienia > Konta i synchronizacja > wchodzimy do naszego profilu Google i odhaczamy wszystkie fajeczki. Są to takie pozycje jak synchronizacja kontaktów, Gmaila, kalendarza, Picassa Web Albums. Od tego momentu telefon już tak często nie będzie się łączył z internetem. Poziom wyżej, natomiast możemy zostawić aktywne opcje dane w tle i auto-synchronizację np: dla wbudowanej aplikacji pogodowej.

W naszych testach po wyłączeniu tej opcji w żaden sposób nie działał domyślny widget pogodowy od Samsunga, nawet jak go ręcznie odświeżaliśmy. Na szczęście pocztę Email w przypadku Samsunga Galaxy Pro można ustawić na podobieństwo Sony Ericssona. Trzeba tylko teraz wejść w ikonkę E-mail (niekoniecznie już Samsung E-mail), jest nim alternatywny klient poczty elektronicznej. Następnie po naciśnięciu klawisza funkcyjnego (pierwszy z lewej przycisk z symbolem znaku równości „=”) wybieramy > Więcej > Ustawienia konta > Sprawdzaj nową pocztę co > zaznaczamy np: co godzinę. Do wyboru mamy jeszcze warianty nigdy, co 5, 10, 15 i 30 minut.

Po tej prostej operacji telefon komórkowy zacznie pracować zauważalnie dłużej. Zamiast ładować smartfon wieczorem np: o 23 codziennie możemy ten moment przedłużyć np: do godziny 7 dnia następnego. Nie jest to co prawda tak duży skok akumulatora (+30%) jak po wyłączeniu 3G to i tak sporo zyskaliśmy. Jako ciekawostkę możemy jeszcze dodać, że teraz nowa wiadomość będzie prezentowana w formie efektownych cyferek w kółku obok ikony poczty Email. Domyślnie był to wcześniej symbol kopertki dostępny wyłącznie na pasku, belce informacyjnej. Teraz jest to i to. Taki sposób powiadomień już od dawna występuje zaś w produktach Apple.

(fot. Samsung/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “Wyłączenie synchronizacji Gmaila wydłuża czas pracy baterii”

  1. lightsander Odpowiedz

    Mam takie wrażenie że ktoś dostał telefon z Androidem i odkrywa całkiem nowe funkcje. :> Może warto aktywować Active Sync  który łączy się gdy faktycznie dostaniemy maila. Bez potrzeby ciągłego sprawdzania jak w aplikacji Gmail. Wtedy bateria tak szybko nie schodzi w porównaniu do tej opcji.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt