Nokia Email ma wady w stosunku do samodzielnej aplikacji Gmail

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Nokia Email to kapitalne rozwiązanie dla osób chcących korzystać z usługi poczty mobilnej w telefonie. Dzięki niej nie będziemy musieli już się bawić w zaawansowane ustawienia telefonu, aby tylko móc odbierać wiadomość w trybie Push (niemal tak samo jak klasyczne SMSy). Chodzi nam o wysyłanie odpowiednich ustawień Email do telefonu (bądź też wprowadzenie ich ręcznie w menu konfiguracyjnym).

Teraz w wielu nowszych telefonach marki Nokia mamy domyślnie instalowaną bardzo wygodną aplikację Nokia Email. W celu poprawnej konfiguracji użytkownik wprowadza jedynie swój login pocztowy oraz hasło. Później już może cieszyć się pełnoprawną mobilną pocztą, nawet w trybie Push. Niestety nawet te dedykowane rozwiązania nie są pozbawione wad.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dobrym przykładem będzie porównanie aplikacji wbudowanej w modelu Nokia C3 z samodzielnym programem Java Gmail 2.0. Co ciekawe ten drugi ma kilka zalet w stosunku do Nokia Email. Pierwszą z nich będzie lepsze czytanie dużych załączników w formatach doc, xls, ppt, pdf. Drugą jest dostępność opcji wyszukiwarki, dzięki czemu lepiej znajdziemy szukaną korespondencję.

Na korzyść rozwiązania Nokia Email przemawia fakt, że działa w trybie Push (choć i z tym czasami bywa różnie). Drugą zaletą jest możliwość ładowania plików z telefonu w formie załączników. Takim przykładem może być chociażby wakacyjne zdjęcie. Ten przykład pokazuje, że bardzo często wbudowane fabrycznie usługi są nie do końca dopracowane. Czasem mają nawet wady w stosunku do ich natywnych aplikacji, które sami możemy ściągnąć (i później zainstalować) w formie zapasowego dodatku na nasz telefon.

(fot. Nokia)

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “Nokia Email ma wady w stosunku do samodzielnej aplikacji Gmail”

  1. Kamil Odpowiedz

    No i niestety kolejną wadą jest brak obsługi formatowanych (w technologii HTML) wiadomości Email. Jeżeli jakaś grafika jest tłem dla tekstu to niestety nie przeczytamy jej w Nokia Email. Co ciekawe samodzielna aplikacja Java Gmail 2.0 już tą funkcjonalność ma 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt