Słaby klient poczty Email w zwykłych Sony Ericssonach

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

Zwykłe telefony marki Sony Ericsson do niedawna miały bardzo dobre menu oraz interfejs oprogramowania o nazwie A200. Niestety, jego największą wadą był fatalny klient poczty Email, który w zasadzie nie działa w praktycznym użyciu funkcji Push. Nie dość, że konfiguracja jest trudna i wymaga od nas podawania adresów serwerów POP/SMTP (zamiast loginu i hasła) to także po wykonaniu tej czynności będziemy mieli liczne problemy.

W naszym teście postanowiliśmy skonfigurować pocztę Email dla modelu Sony Ericsson W660. Słuchawka w momencie ładowania poczty wczytuje w pierwszej kolejności stare wiadomości (nawet te z roku 2008), zamiast najnowsze. W efekcie aplikacja pocztowa dostaje czkawki w momencie załadowania 300-tnej wiadomości.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Najbardziej świeża wiadomość była z 2008 roku, komentarz w tym momencie jest zbędny. Nikt w dzisiejszych czasach nie bawi się już w ręczne usuwanie wiadomości. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w nowych słuchawkach, złośliwe określanych przez niektórych jako Sagemowe. Tam aparat się zawiesza w momencie ładowania poczty Email. Testowanym klientem był produkt od Google, czyli Gmail oraz urządzenie Sony Ericsson TXT. O niebo lepiej opcja poczty jest rozwiązana w prostych telefonach Nokia.

Klienci fińskiego producenta mają do dyspozycji świetny produkt Nokia Email. Tak naprawdę jest to program Java, ściśle zintegrowany z systemem S40 słuchawki. Tam najnowsze wiadomości wczytują się bez najmniejszych problemów. W przypadku Sony Ericssona śmiało można powiedzieć, że producent postawił już krzyżyk na feature phonach. Szkoda, ponieważ nie każdy czuje potrzebę posiadania smartfona z Androidem. Japońsko-szwedzki producent daje w tym momencie sygnał, albo bierzemy inteligenty telefon, albo męczymy się z beznadziejnym oprogramowaniem zwykłej słuchawki.

(fot. Sony Ericsson)

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “Słaby klient poczty Email w zwykłych Sony Ericssonach”

 1. Derick Odpowiedz

  Potwierdzam, poczta w Nokiach S40-fp6 jest prosta, bo automatyczna w konfiguracji i dobrze działa.

 2. Kamil Odpowiedz

  Szkoda, że taka patowa sytuacja jest w Sony Ericsson TXT 😐 Pod względem wizualnym wygląda on naprawdę nieźle. Z chęcią bym go wziął, gdyby ten telefon obsługiwał multitasking i pocztę Email w normalny sposób…

  w tym linku jest wiele (szokujących wad nowych feature phonów od Sony Ericsson aka Sagem):
  http://talk.sonyericsson.com/community/support/phones/txt?view=discussions&start=0

  Okazuje się te trefne modele mają problemy także z:
  -odtwarzaniem filmów mp4 (!)
  -zdjęć, grafik o wielkości większej niż 512 KB (!)
  -ponoć w modelu TXT nie ma możliwości dogrania dodatkowego motywu (!)
  -aplikacje Java nie chcą się łączyć po Wi-Fi, tylko po sieci GPRS operatora (!)

  To tylko potwierdza skalę, jak mocno jest ono niedopracowane w stosunku do najnowszej platformy A200 z takich słuchawek jak: Elm, Hazel, Cedar. Sony Ericsson poszedł mocno do tyłu…

 3. antago Odpowiedz

  Autor korzystal z Gmaila i jest zaskoczony tym, ze.. nie ustawil w nim odpowiednio opcji sciagania wiadomosci przez POP/IMAP., Ja korzystam z klienta w SE K770i) i Gmaila. Nie mam takich problemow. Radze zapoznac sie z obsluga Gmaila, ktory ma zupelnie odmienna od innych kont filozofie dzialania. On zawsze bedzie wysylal stare wiadomosci, jesli nie byly wczesniej sciagane klienta. Wejdz w ustawienia POP/IMAP w Gmail-u i ustaw, co ma wysylac. Tam jest taka opcja „Przekazywanie i POP/IMAP, a tam zaznacz opcje „Włącz POP dla poczty otrzymywanej od tej chwili”, to nie bedzie sciagal calej przechowywanej na koncie poczty. Poza tym ocena klienta email na podstawie TXT i W660 i wyciagniecie wnioskow odnoscie wszystkich „zwyklych” SE, to albo brak rzetelnosci, albo naduzycie.

 4. Kamil Odpowiedz

  Dzięki za cenne wskazówki! Już wkrótce przetestuje te rozwiązanie, być może pojawi się nawet oddzielny artykuł na ten temat 🙂

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt