Teledyski VEVO działają w domyślnej aplikacji YouTube na Androida

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wszystko wskazuje na to, że wreszcie skończyły się ograniczenia mobilnego YouTube dla użytkowników telefonów komórkowych. Problem polegał na blokadzie teledysków najbardziej znanych wokalistów na świecie, którzy należeli do grupy medialnej VEVO. Przykładem takich artystów są chociażby Eminem czy Rihanna. W efekcie nie mogliśmy oglądać ulubionych klipów na ekranie słuchawki np: leżąc sobie wygodnie na sofie.

Podczas testowania domyślnej aplikacji YouTube na smartfonie z Androidem odkryliśmy, że już można oglądać wszystkie teledyski premium ze stajni VEVO. Jedynym minusem jest zawsze występujący napis VEVO, który zlokalizowany jest w prawo-dolnej części wyświetlacza. W momencie normalnego wejścia na m.youtube.com dalej niemożliwe jest oglądanie klipów VEVO.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Trzeba przyznać, że w porównaniu z korzyściami jest to naprawdę małe nieudogodnienie. Dzięki temu będzie można oglądać wideoklipy najpopularniejszych muzyków na świecie, a nie tylko stop-klatki z kadrem z teledysku z w tle grającą sobie melodią. Już wcześniej informowaliśmy o otwarciu się kolejnej wielkiej wytwórni, mianowicie Warner Music Australia. Jeszcze inne wytwórnie od samego początku nie blokowały swoich artystów w serwisie YouTube. Mało tego, potworzyły sobie oficjalne kanały w celu jeszcze lepszej promocji wykonawców. Tak właśnie było od momentu startu z niemieckim Kontor Records.

Jako ciekawostkę możemy jeszcze dodać, że VEVO przygotowało specjalną, dedykowaną aplikację do oglądania swoich wideoklipów. Niestety program nie jest dostępny dla polskiego Android Market. Zapewne chodzi tutaj o prawa autorskie. Na szczęście teledyski możemy normalnie oglądać za pomocą aplikacji YouTube w Androidzie, która standardowo jest instalowana we wszystkich urządzeniach z systemem sygnowanym logiem zielonego robocika. W momencie końca Bolt Browser jest to naprawdę pozytywna i dobra informacja. Wspominamy o tym fakcie nie przypadkowo, gdyż to właśnie ta przeglądarka umożliwiała nam oglądanie zablokowanych teledysków premium.

(fot. VEVO/Google/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11698 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt