Linkin Park TV dostępny na mobilnym YouTube

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

To naprawdę niesamowite, że niektórzy artyści i powiązane z nimi wytwórnie płytowe ograniczają dostępność ich twórczości na portalach wideo. Problem dotyczy wersji mobilnej największego serwisu z teledyskami świata, czyli YouTube. Gdy zechcemy obejrzeć sobie utwory np: Eminema czy Rihanny to niestety przywita nas komunikat o niedostępności na telefonach komórkowych.

Być może grupa medialna VEVO bała się, że grono osób nie kupi płyt tych muzyków i wystarczy im odtwarzanie muzyki w formie streamingu teledysków np: przez darmowe łącze Wi-Fi w domu, czy kawiarni. Takie myślenie naszym zdaniem jest zupełnie niedopuszczalne. Co ciekawe te same klipy są już normalnie dostępne na stronie komputerowej.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Na szczęście nie wszyscy mają takie zbyt przesadne podejście do kwestii cenzurowania teledysków. Ostatnio nawet taki pozytywny przypadek mogliśmy spotkać w kalifornijskim zespole rockowym Linkin Park. Do niedawna jego oficjalny kanał na YouTube o nazwie Linkin Park TV także był niedostępny dla komórek. To na szczęście uległo pozytywnej zmianie na plus. Teraz za pomocą Opery Mini normalnie możemy oglądać kolejne odcinki naszego ulubionego zespołu bez potrzeby włączania komputera.

Oznacza to zdecydowanie większą mobilność. To samo dotyczy wytwórni Warner Music Australia (gdy włączymy jej kanał to naprawę możemy oglądać jego treści wideo). Jeszcze lepiej sytuacja wygląda w niemieckiej wytwórni sceny dance, Kontor Records (ATB, Scooter, Tiesto, Blank & Jones). Tam już od samego początku mogliśmy oglądać klipy na naszym telefonie bez uciążliwych ograniczeń.

Oczywiście można kombinować i używać np: przeglądarki Bolt Browser, która uruchomi niedostępne komórkowe filmy z YouTube, jednak nie w tym jest problem. Chodzi o pewną, zbyt nadgorliwą mentalność wiodących grup medialnych i rozrywkowych. Zamiast promować swoje produkty na prawo i lewo często dochodzi do dużych absurdów. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w przyszłości doczekamy się takiej chwili, w której wszystkie teledyski będą dostępne w mobilnej wersji portalu YouTube.

(fot. Linkin Park/Warner Music/Kontor/YouTube/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11698 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt