PREMIERA: Kompleks polskości
|
|
- sobota, Listopad 30, 2024, 10:05
- News
- 3 komentarze
DekadÄ™ temu, niniejsze medium technologiczne zwracaÅ‚o uwagÄ™ na bardzo zabawne krajowe nazewnictwo amerykaÅ„skich usÅ‚ug internetowych od gigantów typu Twarzoksiążka czy Ćwierkacz. Teraz powracamy do tematu. Sporo bowiem polskich witryn technologicznych postawiÅ‚o na nazwy rodem z USA. Wystarczy nadmienić takie serwisy jak Antyweb, Spider’s Web, Cashless czy GSMonLine.
Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
  |
|
Pierwszy z nich może oznaczać antysieciowy lub jak kto woli antyinternetowy. Drugi pajęczą sieć oraz czwarty GSM podłączony do internetu. To samo można powiedzieć o My mobile, czyli mojej mobilności. Podobnie się sprawy mają z MyAppple dla wszystkich miłośników firmy z logiem nadgryzionego jabłka. Oczywiście są jeszcze witryny z polską nazwą. Trzeba przypomnieć Telepolis, Komórkomanię (niestety już upadłą) i Tabletowo.
Historia takiego nadawania nazw zachodnich dla brandów oraz marek własnych, bo amerykańskich może mieć związek z przemianami ustrojowymi w 1989 roku. Wtedy w Polsce wszystko było szare i mało kolorowe. Natomiast kapitalizm wiecznie zachęcający z barwami tęczy na tle upadającego komunizmu. Później okazało się, iż wolny rynek był mocno przereklamowany. Natomiast światem rządzą potężne korporacje.
(fot. Cashless/Spider’s Web/My mobile)
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
3 komentarze do “PREMIERA: Kompleks polskoÅ›ci”
Skomentuj
Orginalny zamiast Oryginalny u Netflixa też występuję, rzadko ale jest oraz u wielu Jutubów/ek
I kto to pisze xddddd
mymobile, mówi to panu coś?
Owszem, My mobile tez jest amerykanska nazwa jak Donald Trump aka dzik/ogr silne chlopisko 😉 Artykuly pisze pan Kamil / Senior Content Producer & Brand Owner jak Wojtek Sokol aka nocny narrator
Aczkolwiek w biznesie wiele razy upadl i dostal od taty 500 baniek zielonych via Newsweek #premium_content zdolny dziennikarz Piotr Milewski z Nowego Jorku