PREMIERA: Zamiast 800+ można wprowadzić 1000+ dochodu gwarantowanego

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Jeszcze kilka lat temu śmiano się z idei dochodu gwarantowanego, czyli pieniędzy za nic. Były one oferowane każdemu dorosłemu obywatelowi jako podstawa godnego życia nawet bez wykonywania ciężkiej pracy. Gdyby się tak głębiej zastanowić to już teraz występuje on w Polsce. Politycy aktualnie prześcigają się w masowym rozdawnictwie (tzw. populizm), aby tylko wygrać nadchodzące wybory.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Zapewne kosztem przyszłych pokoleń oraz zapaści budżetowej. Świadczenie 500+ lada moment zostanie zamienione na 800+. Babciowe zaś ma wynosić 1500+. Może lepiej wprowadzić 1000+ dochodu gwarantowanego dla każdego Polaka, który zdecydował się nie opuścić ojczyzny w celu osiągnięcia pensji minimum 10.000 PLN miesięcznie. Według badań ekonomistów kraj nad Wisłą udźwignąłby go po likwidacji biurokracji socjalnej.

Dla pokolenia Z, które aktualnie wchodzi na rynek pracy pensja nie jest już największym wyznacznikiem. Dla nich liczy się czas wolny i realizowanie własnych pasji. W żadnym wypadku nie akceptują nadgodzin oraz kultu pracy poprzednich pokoleń. Może jest to słuszne założenie. Wszak pracujemy po to, aby żyć a nie odwrotnie. Dawniej właśnie kasa była najważniejsza, często kosztem braku spełnienia (szczęścia) w karierze zawodowej.

(fot. Wikipedia/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12619 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt