Lajt Mobile

PREMIERA: Dochód gwarantowany w Polsce istnieje

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Dochód gwarantowany to temat, który mocno elektryzuje społeczeństwo. No bo jak przecież można otrzymywać pieniądze od Państwa za siedzenie w domu. Nie ulega jednak wątpliwości, że nie każdy człowiek nadaje się do pracy w branży IT (administracja serwerami, edycja kodu źródłowego, grafiki czy też rozbudowanymi systemami informatycznymi).

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Gdyby się tak głębiej zastanowić to nie tylko w Kalifornii jest dochód gwarantowany, ale i w rodzimej Polsce. Tak, to wcale nie jest żart. Wystarczy spojrzeć z nieco innej perspektywy na program socjalny 500+. Kiedyś rodzic trzech pociech bardzo często był zmuszony iść do pracy, ponieważ w kraju (dobrobytu) nad Wisłą ciężko jest funkcjonować z jednej pensji. Teraz ma on za darmo niejako 2.000 PLN wliczając inne dodatki.

Oczywiście nic nie spada z nieba bezkosztowo. Wszystko później i tak odbije się na inflacji, czyli wzroście cen. Wystarczy spojrzeć na rynek mieszkaniowy, gdzie kawalerka z uwaga pokojem kosztuje nawet 180.000 PLN (nie ma nawet oddzielnej sypialni czy salonu). Swoją drogą to ciekawe kiedy ta bańka pęknie. Do tego dochodzi zadłużenie następnych pokoleń na kolejne 20 lat do przodu tym bardziej, że przyrost naturalny o dziwo spada.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10488 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

7 komentarzy do “PREMIERA: Dochód gwarantowany w Polsce istnieje”

 1. GaduAir Odpowiedz

  te 500+ potraktuj jako zwolnienie z podatku dla Rodzica a przełkniesz i tę pigułkę bez takiego bólu pleców. Ciekawe tylko czy ten program kosztuje podatnika 500zł czy 500zł + jeszcze 200zł za obsługę każdej takiej transzy co miesiąc…Biurokracja TAKA w tym kraju to tylko niepotrzebny balast.

  • Kamil

   Szkoda, ze w czasach PRL tego nie wprowadzili. Bym skorzystal mocno 😉

   Teraz czekamy na +1000 dla osob aktywnych sportowo nie bedacych od lat w szpitalu albo +1000 dla prawdziwych mirko-przedsiebiorcow zaczynajacych od zera bez zadnej pomocy Panstwa

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt