PREMIERA: Wolne przełączanie z sieci 3G na LTE irytuje w A2Mobile

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Jakość, jakość i jeszcze raz jakość. Ten aspekt bardzo mocno będzie musiał poprawić operator MVNO o nazwie A2Mobile. To właśnie on jest obecnie zdecydowanie najlepszym graczem w notowaniu My mobile RANKING. Niestety, ale zawodzi tak podstawowy aspekt jak szybkie przełączanie z sieci 3G na 4G LTE. Nawet w centrum Warszawy są z tym ogromne problemy.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Aż strach pomyśleć jak będzie działał u niego tzw. handover. Swego czasu sieć komórkowa Play dumnie się chwaliła dynamicznym przełączaniem się między nadajnikami chociażby w podróży (kolejowej czy autokarowej). Proces zmiany z sieci 3G na 4G w A2Mobile trwa zauważalnie dłużej niż u operatorów strukturalnych. Czasami wręcz można odnieść wrażenie, że kreski zasięgu na ekranie smartfonu wcale nie mają zamiaru wyświetlać magicznej frazy LTE.

Choć A2Mobile ma w tej chwili najlepszą ofertę na kartę w Polsce to wciąż zawodzą aspekty jakościowe. Wystarczy przypomnieć brak technologii HD Voice odpowiadającej za krystalicznie czysty dźwięk podczas rozmowy telefonicznej. Tymczasem u niego ma się wrażenie jakby się porozumiewało krótkofalówkami (walkie-takie). Kolejna sprawa to wolny Internet, ale to jest wina Plusa. Telekom ten bowiem od miesięcy znacząco odstaje średnimi prędkościami na tle T-Mobile, Orange i Play według pomiarów Speed Test.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11587 informacji na tej witrynie.12 komentarzy do “PREMIERA: Wolne przełączanie z sieci 3G na LTE irytuje w A2Mobile”

 1. Tomkom Odpowiedz

  Tragedia ja z a2 do lajki przeszedłem ale internet plusa został a tu z prędkościami jest naprawdę słabo

  • Kamil

   Sam jestem ciekawy jak długo wytrzymam w A2Mobile. Jednak jestem klientem zwracającym mocno uwagę też na jakość…

  • szotyi

   To przenies sie do lyca , tez na plusie a ma tanio. Po co katujesz sie w a2mobile ? Chyba że dlatego iz lansujesz go w tym smietniku rankingu który odstaej od rzeczywistości. Możesz wziąc lajtmobile dostaniesz troszke mniej za 19,90 ale jakośc lepsza.

 2. szotyi Odpowiedz

  Co za propaganda. Dźwięk hd jest tylko i wyłacznie między urzadzeniami obsługującymi hdvoice i bedących w zasięgu nadajników obsługujących hd voice. Przełaczanie wolen na LTE wynika z niewłaściwego oprogramowania urzadzenia lub kilku urzadzeń . Ja tez miałem tak że przełaczał sie w innej sieci wolno na LTE z zaniknieciem zasięgu na sekundę , ale po aktualizacji proboem minął . Widocznie mój producent telefonu dba o kompatybilność. i komfort.

  • Kamil

   W Play przełącza mi sie zasieg w sekunde, takze pudlo

  • szotyi

   Ale piszesz że tak sie dzieje w a2mobile to co tu porównywać do play? Na ty samym urzadzeniu co a2mobile testowałeś tego playa z przełaczaniem na lte?

 3. Valkyria Odpowiedz

  A2mobile jest może i dobre jeśli chodzi o cenę ale jakość to dramat. Nie polecam. Połączenia głosowe to koszmar a internet na sieci plus to skansen. Żegnam ozięble a2mobile.

 4. Gienek Odpowiedz

  A2 mobile to dramat zawodnika. Jakość rozmów to dno. Internet również dno. Nie polecam.

 5. aero Odpowiedz

  Nie zgodzę się wszystko działa idealnie w a2mobile bywały awarie ale zaraz minęły.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt