My mobile SUBSKRYPCJA

PREMIERA: Tak zainstalujemy aplikację Xbox Cloud Gaming, czyli Game Pass na Google TV i Android TV

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Niestety wraz z końcem platformy streamingowej do gier Google Stadia nie mieliśmy oficjalnej premiery Xbox Cloud Gaming (aplikacji Game Pass) na Google TV czy Android TV. Na szczęście dzięki otwartości zielonego robota po wielu problemach i perturbacjach udało się przez dwa tygodnie bardzo intensywnie testować konsolę w chmurze z X w logo od Microsoft.

Autopromocja                                                             Czytaj dalej
Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV   Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Zapomnijmy, że uda się nam tego dokonać za pomocą prostej wysyłki pliku APK w tytule Send files to TV (normalnie widocznym w sklepie Google Play). Pomoże dopiero sztuczka z pobraniem aplikacji Xbox Cloud Gaming (Game Pass) z repozytorium Aptoide TV. Wcześniej jednak musimy uaktywnić opcje programisty w sekcji ustawień menu Google TV poprzez siedmiokrotne wciśnięcie przycisku ok pilota w polu kompilacja. Dopiero wtedy odbierane pliki APK z pozycji Send files to TV będzie dało się normalnie otworzyć pomimo zabezpieczeń. Charakterystyczny suwak stanie się nareszcie dostępny. Wtedy zaczniemy instalować dowolne aplikacje spoza Google Play.

Później po zalogowaniu się na konto giganta z Redmond czekają na nas takie kultowe produkcje w Xbox Cloud Gaming jak chociażby fantastyczne wizualnie Assassin’s Creed Origins, Forza Horizon 5, Microsoft Flight Simulator czy Watch Dogs 2. Szkoda, że w praktyce produkt Game Pass na Google TV jest niegrywalny. Po minucie mamy bowiem zamrożony obraz z aktywnym dźwiękiem i tak w 99% prób. Tylko raz rozgrywka trwała bez limitu czasowych zakłóceń, maksymalnie kwadrans. Ponadto aplikacja Xbox Cloud Gaming zdecydowanie lepiej wygląda na telewizorach Samsunga z Tizen TV (niczym w przeglądarce iOS z powyższej grafiki) względem Game Pass na zielonym robocie (Android TV oraz Google TV). Kolejny minus to brak wibracji kontrolera jak w Google Stadia.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 13032 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “PREMIERA: Tak zainstalujemy aplikację Xbox Cloud Gaming, czyli Game Pass na Google TV i Android TV”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt