PREMIERA: Android (w Google TV) przestaje być otwarty

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Świat stanął na głowie. Mobilny system operacyjny promowany zielonym, niezwykle sympatycznym robotem staje się coraz bardziej zamknięty. Coś, co kiedyś było zupełnie normalną sprawą jest powoli niemile widziane przez Google. To dlatego Android coraz mocniej ma ukrywaną sekcję zezwalania instalacji aplikacji z nieznanych źródeł oczywiście w formie plików APK.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W związku z końcem usługi Google Stadia, człowiek postanowił zainstalować usługę Xbox Cloud Gaming. Cel był jeden, potestować za darmo grę Fortnite w aplikacji Game Pass. Jakieś to było zdziwienie jak nie udało się poprawnie otworzyć pliku APK mimo wykonanej instalacji z paskiem postępu włącznie na Google TV, które na dobrą sprawę jest powłoką Android TV. Użyto do tego celu kapitalną aplikację Send files to TV.

Jest ona normalnie widoczna w sklepie Google TV na telewizory. Także śmiało możemy się bawić w testowanie niewspieranych tytułów. Być może na starszym Android TV nie ma takich problemów. Wielka szkoda, że firma Microsoft oficjalnie nie udostępniła tytułu Game Pass w sklepie na Google TV. Najwidoczniej przeszkodą były umowy licencyjne z Samsungiem, a dokładniej mówiąc telewizorami. One mają na wyłączność usługę do streamingu gier Xbox Cloud Gaming. Ma to być ich wabik zakupowy.

(fot. Google/My mobile)

BLOKADA PLIKÓW APK TO NIEMIŁA NIESPODZIANKA NA GOOGLE TV

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 12878 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “PREMIERA: Android (w Google TV) przestaje być otwarty”

 1. Kamil Odpowiedz

  Zauwazylem, ze w sekcji Menu > Ustawienia > Aplikacje i powiadomienia > Aplikacje ze specjalnym dostepem > Instalowanie nieznanych aplikacji Androida 12 TV wzgledem Androida 10 jest zdecydowanie mniej opcji (ok. 5 zamiast 20), stad brak sekcji Instalowanie z nieznanych zdrodel 😐

 2. Kamil Odpowiedz

  Jakiemus czytelnikowi My mobile udalo sie wygrac plik APK na Google TV lub chociaz Android TV z appka Xbox Cloud Gaming aka Game Pass? Co ciekawe, ikony nie bedzie widac w liscie menu Google TV (a wylacznie w ustawieniach) jak mowi ten YouTuber:

  https://youtu.be/k4BhcJcsT8s

 3. X Odpowiedz

  Kamil, czytaj to, co piszesz, zanim to opublikujesz. Najlepiej kilka razy. I nie ośmieszaj się z tymi „PREMIERAMI” w tytułach. „Najbardziej innowacyjne medium technologiczne w Polsce” (serio?) nie powinno musieć uciekać się do takich sztuczek.

  • Kamil

   Czytam dwa razy, zawsze. Raz po publikacji, ale wtedy mozg zmęczony nie widzi bugow i potem drugi raz na miniResearchu po snie i jest ladna weryfikacja jakości niczym w HBO ?

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt