PREMIERA: SMS od władz, czyli inwigilacja totalna w Chinach

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wyobraźmy sobie następującą historię. Uczestniczymy w manifestacjach przeciw władzy, gdzie protestujemy przeciwko kolejnemu zamknięciu w domach. Później otrzymujemy wiadomość tekstową o następującej treści. Wiemy co robiłeś, przestań albo poniesiesz konsekwencje. SMS momentalnie może wywołać duże poczucie niepokoju czy dyskomfortu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Takie rzeczy naprawdę się dzieją na świecie. Wystarczy spojrzeć na Chiny, o czym celnie wspominał serwis informacyjny Fakty w jednym z wydań w tygodniu. Prywatności tam na dobrą sprawę nie ma. System kamer miejskich na momencie jest w stanie rozpoznać twarz danej osoby. Następnie z ogromnej publicznej bazy danych pobierane są kontakty typu imię, nazwisko oraz numer telefonu komórkowego.

W tym kraju nawet obywatele mają nakładany system punktowy w zależności od zachowania społecznego (osoby z mandatami są gorzej punktowane i długami w banku pod postacią niespłaconych kredytów). Takich przykładów można oczywiście mnożyć w nieskończoność. I pomyśleć, że smartfony miały dać nam mobilną wolność. Tymczasem stały się swoistego rodzaju kagańcem lub jak kto woli smyczą kontrolowaną przez władze. To właśnie telefony zdradzają lokalizację połączoną z aktywnością w internecie.

(fot. Wikipedia/My mobile)

BRAK PRYWATNOŚCI W WYBRANYCH KRAJACH NIESTETY ISTNIEJE

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 12969 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “PREMIERA: SMS od władz, czyli inwigilacja totalna w Chinach”

  1. Kamil Odpowiedz

    Szokujaca historia, smartfony Huawei zdalnie usuwaja filmy z protestow zapisane lokalnie w pamieci telefonu w galerii via My mobile RESEARCH ?

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt