PREMIERA: Google Android podsłuchuje na potęgę [My mobile TV]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Historia oparta na faktach. Człowiek sobie przegląda najnowszą ulotkę (styczniową) od Media Markt. W tle zauważa grę na platformę Xbox z kultowym Dragon Ball Z podśpiewując przy okazji sympatyczną melodię z anime emitowanego na antenie stacji RTL7. Z pewnością masa czytelników My mobile oglądała z wypiekami na twarzy zaraz po szkole kolejne batalie bohaterów sagi.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Nie minęło dosłownie pięć minut, a smartfon z Androidem na pokładzie wyświetlił powiadomienie z aplikacji YouTube dotyczącą rekomendacji. Polecany film, uwaga dotyczył autentycznie gry Dragon Ball Z na konsolę Xbox One. To naprawdę niesamowite jak mocno podsłuchiwane jest otoczenie inteligentnego telefonu komórkowego w celu lepszego targetowania (celowania) reklam pod gust użytkownika. Chyba nikt dziś nie ma wątpliwości jak rażąco naruszana jest prywatność przez wielkie koncerny technologiczne z Doliny Krzemowej typu Google czy Facebook.

Bez oporów mogą one później manipulować chociażby wyborami w celu zwycięstwa odpowiedniego względem ich interesom kandydata. Polega to na serwowaniu dopasowanych reklam niezdecydowanym wyborcom, od których zależy szala. Oczywiście nie jest żadną tajemnicą, że giganci IT z Kalifornii sympatyzują bardzo mocno z poglądami lewicowymi. Swoją drogą to aż strach pomyśleć ile haków mogą one mieć na zwykłego obywatela tylko na bazie jego profili, jeśli dajmy na to za kilka lat zostanie on ważną osobistością w Państwie. Prywatność to dziś fikcja.

(fot. Microsoft/Google/My mobile)

NIESTETY SMARTFONY ZABRAŁY NAM PRYWATNOŚĆ

MATERIAŁ PROMOCYJNY GRY DRAGON BALL Z

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “PREMIERA: Google Android podsłuchuje na potęgę [My mobile TV]”

 1. sev3 Odpowiedz

  Tu się zgodzę. Rozmawiam ze znajomymi o basenach krytych w naszej okolicy. W kilku małych miasteczkach. I nagle otrzymuje powiadomienie z Google Maps: „Jak oceniasz Aquapark w miejscowości X?” A byłem w nim pół roku wcześniej. Totalna inwigilacja.

  • Kamil

   Wielki Brat aka Big Brother patrzy, a raczej slucha. Ciągle 👀

  • GaduAir

   gadałem z informatykiem co wdraża systemy zabezpieczeń i ma płacone 8k netto miesięcznie, do tej pory nie da się przekonać że Google podsłuchuję swoje telefony…Niepojęte…a może to tylko Nasza paranoja? Obstawiam że NIE bo też tak mam jak Wy:-/ Może jak wyjdzie na zachód i zacznie zarabiać 4k z końcówką € to zmieni zdanie XD

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt