PREMIERA: T-Mobile i A2Mobile wygrywają lutowy My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Chyba pierwszy raz w historii ma miejsce taka sytuacja. Otóż sieci komórkowe T-Mobile oraz A2Mobile wygrywają jednocześnie lutowe wydanie My mobile RANKING z wynikiem 11 punktów. Dwucyfrówka w niezwykle mocno wymagającym zestawieniu operatorów na kartę jest znakomitym rezultatem. Co do tego nie można mieć absolutnie żadnych wątpliwości.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dla porównania trzeci Orange zdobył 8 punktów. Czwarte natomiast Mobile Vikings 6 oczek. Zapowiada się zatem niezwykle zacięta walka pomiędzy T-Mobile i A2Mobile. Wszak w zeszłym roku, dosłownie rzutem na taśmę magentowy operator pokonał tego czarnego pod względem barwy komunikacji marketingowej. Najprawdopodobniej w nowym znowu będziemy świadkami rywalizacji do samego końca jak w sporcie.

Może jeszcze do gry włączy się nieco uśpione Orange. Pomarańczowy telekom nieco spoczął na laurach po wprowadzeniu przełomowej oferty 1/2 TB na kartę z No Limitem. Na Play w zasadzie nikt już nie liczy, ponieważ od lat nie ma u niego tej innowacyjności znanej z początku działalności. Wielka szkoda, że Plus z najlepszym internetem pod względem szybkości 5G zajmuje dopiero szesnaste miejsce z zaledwie 3 punktami. Więcej szczegółów jak zawsze znajdziemy poniżej artykułu.

(fot. T-Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto na fotel lidera wskoczył świeży gracz Sztos.

1. NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Sztos – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W podkategorii mieliśmy dużą zmianę. Chodzi o awans T-Mobile na drugie miejsce za sprawą kapitalnej promocji darmowych 100 GB na miesiąc (1,2 TB w skali roku) do dwóch ofert na kartę typu No Limit. W efekcie Orange czy Heyah straciły swoje lokaty, z czego ten ostatni wypadł całkowicie z punktowanego pudła. Odczuł też boleśnie największe spadki w całościowym notowaniu najlepszych sieci na kartę.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

2. T-Mobile (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30/39 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

3. Orange (kapitalny pakiet 45 GB za 30 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie była rewolucja. Wskutek braku priorytetyzacji sieci komórkowych, gdzie wirtualni operatorzy mają takie same prędkości (na przykładzie testów Plusa, A2Mobile oraz Lajt Mobile) zdecydowano się jak najbardziej uwzględnić ten fakt. W efekcie zrezygnowano z stosowania handycapów dla tzw. Tym razem mieliśmy drobne spadki średnich prędkości na podium o 0,5 Mb/s (z wyjątkiem sieci Play mającej wzrosty 0,5 Mb/s oraz powiązanych submarek czy graczy MVNO) Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej podstronie www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#styczen-2022.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 47,3 Mb/s)  – 3 pkt.

2. Orange/NJU Mobile (około 43 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile (około 40,6 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Tym razem nastąpił przełom. Z uwagi na bardzo atrakcyjny No Limit 40 GB za 39 PLN z brakiem naliczania danych w serwisach streamingowych w HD to T-Mobile jest teraz liderem podkategorii. Orange 1 TB na kartę musiało w końcu uznać wyższość rywala. W dodatku oferuje on 5G i nie trzeba z góry płacić 360 PLN. Wystarczy co miesiąc wykonać zasilenie. Dalej wyróżniono Play 5G na kartę za podwojenie pakietów internetowych w niezłych cenach oraz rekordowym lejkiem 1 Mb/s.

1. T-Mobile (No Limit z 40 GB za 39 PLN, ale połączony z nielimitowanym VOD w jakości HD) – 3 pkt.

2. Orange (No Limit z 85 GB za 30 PLN, płatne z góry za rok 360 PLN) – 2 pkt.

3. Play (No Limit z 40 GB, potem lejek transferu 1 Mb/s za 35 PLN) – 1 pkt.

Wartość dodana (VAS)

Na szczyt podkategorii dołączyło wcześniej A2Mobile za oferowanie 5G połączone z nowymi pakietami No Limit (szkoda tylko tego wolnego lejka 32 kb/s na tle 0,5 Mb/s w technologii 4G). Oby za jego przykładem poszli inni operatorzy wirtualni MVNO tak, abyśmy mieli komplet. Wciąż wybrani operatorzy bowiem nie mają 5G. Co więcej, wcale go nie planują wprowadzić w najbliższym czasie jak Mobile Vikings, choć telefonów go wspierających jest coraz więcej. Nie ma bowiem ucieczki od technologii 5G-eneracji na tle zapchanego LTE. W tym miesiącu ponownie wyróżniono dynamicznego marketingowo Lycamobile za liczne promocje w ofercie na kartę.

1. Play/Plus/Plush/Lajt Mobile/Orange/T-Mobile/Klucz Mobile/A2Mobile/Heyah – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile), Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz włączenie 5G do oferty na kartę, Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu nowe paczki No Limit, do tego dochodzi 5G w Pre-paid, Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami czy ostatnie uruchomienie 5G dla klientów na kartę, w T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych w jakości HD z 5G włącznie dla Pre-paid, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, do tego dochodzi 5G i nowe atrakcyjne pakiety No Limit z lejkiem 1 Mb/s, A2Mobile wprowadziło nareszcie 5G, ponadto ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu oraz paczka danych 50 GB za 19,99 PLN

2. Red Bull Mobile/Mobile Vikings/Virgin Mobile/Lycamobile – 2 pkt. / Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), Mobile Vikings oferuje bonus aż 100 GB dla nowych i technologię VoLTE z Wi-Fi Calling, Virgin Mobile po przeniesieniu numeru dodaje gratis 100 GB oraz ma nowe pakiety typu 100 GB za 10 PLN na 30 dni, Lycamobile postanowiło przedłużyć liczne rabaty na pakiety typu No Limit aż do roku

3. TuBiedronka/WRodzinie – 1 pkt. / TuBiedronka ma bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger) użytkowników

Ogólna klasyfikacja

Lutowy My mobile RANKING to sześć sieci komórkowych notujących awans. Zaliczymy do nich nowego współlidera T-Mobile, a za nim Klucz Mobile, Play, Lajt Mobile, TuBiedronka i NJU Mobile. Aż dwanaście operatorów nie zmieniło swojej pozycji. Są to kolejno A2Mobile, Mobile Vikings, Izzi Mobile, Virgin Mobile, Red Bull Mobile, WRodzinie, Fakt Mobile, Plus, Plush, Sztos, Lycamobile oraz FM Group Mobile. Tak nielubiane spadki wystąpiły w przypadku mocnego Orange czy Heyah. Swoją drogą to ciekawe jak sytuacja będzie wyglądała za miesiąc. Oby równie mocno interesująco.

My mobile RANKING (02/2022) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. T-Mobile 11 pkt. (0, 0, 2, 3, 3, 3)
A2Mobile 11 pkt. (3, 2, 3, 0, 0, 3)
3. Orange 8 pkt. (0, 0, 1, 2, 2, 3)
4. Mobile Vikings 6 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 2)
5. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
6. Play 5 pkt. (0, 0, 0, 1, 1, 3)
Lajt Mobile 5 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 3)
TuBiedronka 5 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 1)
9. NJU Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
Heyah 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 3)
11. Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
12. Virgin Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
Red Bull Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
16. Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 3)
Plush 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 3)
Sztos 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
19. Lyca Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
20. FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 12227 informacji na tej witrynie.21 komentarzy do “PREMIERA: T-Mobile i A2Mobile wygrywają lutowy My mobile RANKING”

  • Kamil

   I wlasnie za to lubie te branze na tle nudnego programowania 🙂

  • Kamil

   Slabe promo, bo tylko jednorazowe jakich wiele z darmowymi 100 GB na start po kupieniu starteru

  • Radek

   No to sobie sprawdź ofertę T-mobile, gdzie masz 100 GB co miesiąc za darmo, plus 30 gb za doładowanie

  • Kamil

   Czytales publikacje? Wlasnie dlatego T-Mobile wygralo. Ta da da dam

  • Dope

   Jaki jest ma oferta tmobile czy orange jak nie ma to używanego data cap’u czyli co najmniej 1Mb/s downloadu?
   tmobile ma 32kb/s downloadu
   orange ma 64kb/s downloadu
   Przy ok. -40dBm lub -50dBm w LTE Advanced wykorzystanie tych śmiesznych 100GB to sekunda nie mówię nawet o 5G.
   Jaki ma sens promowanie takiej słabej oferty?

  • Dope

   P.S. Miałem na myśli „ Jaki sens ma oferta tmobile czy orange (…)”

  • Trapsta

   Jakubie proszę cię o ogarnięcie się z tymi [b]śledzącymi[/b] i [b]natrętnymi[/b] reklamami.
   Nie wiem czy mam hostować coś à la your-mobile.org gdzie po prostu będę zamieszał ranking najlepszych ofert na kartę tak jak tutaj ty to robisz.
   I tak używam adblocka ale nie szanujesz czytelników a to ogromny błąd.

 1. marco Odpowiedz

  Warto jeszcze dodać że w orange na kartę dalej można dostać 2 Tb na cały rok za 360 zł jeśli uruchomi się usługę w aplikacji do 30 czerwca br.
  Druga ciekawa usługa w tej sieci którą odkryłem całkiem przypadkiem to „płatności z orange” czyli możliwość zakupu aplikacji, muzyki, gier, vod i innych ciekawych rzeczy bezpośrednio ze środków z konta głównego. To chyba jedyny operator który oferuje taką usługę w ofercie na kartę. Nie trzeba dodawać kart płatniczych czy kupować kart podarunkowych od googla. Przy okazji zyskuje się dodatkowe gb zasilając konto. Warto przypomnieć że zasilenie przez aplikacje kwotą 5 zł daje nam już 12,5 Gb 🙂

  • WałęSa m się!

   @Marco, podaj adres/link z informacją która podajesz…dla potomnych

  • Kamil

   Faktycznie fajna sprawa, ludzie z skarbonkami w Orange na karte moga w ten sposob placic chociazby za Netflix

  • Jan Paweł Tu

   Kamilu, podaj link a nie powielasz informację bez podania źródła…i nie podawał źródła typu: http://www.orange.pl tylko konkretny adres/link

 2. Kamil Odpowiedz

  Jak myslicie, Play sie odrodzi i powalczy o fotel lidera w My mobile RANKING czy juz na zawsze bedzie spasionym kotem? 😉

 3. marco Odpowiedz

  Poniżej przesyłam link z informacją jak zapłacić z orange w ofercie na kartę: https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Foran.ge%2F340ENRJ%3Ffbclid%3DIwAR3K4-RL-qiGYoJY4bR5q1CVZEUkg0nAt1TAZLivVjhcbkOwuuReiMssyjs&h=AT14H-7birhITksL9KR9zH6wvVEpL3B7z2rmWVWFKAIgxMXzO_xVJR6w5Tw5lsQ3KAxb3_kvXX3UUdE1TRIKLtMrlHvmw0H6rYbSFqw_AcGqGrcpgawOUPG4CEvok49CkMDzDfeTAryBJj8_djzi&__tn__=R%5D-R&c%5B0%5D=AT26RAMkNAxzuD7ng2MLnKyusLdtKUaBS-axQZxYjsJ_HJtLXaDVqTblFPmGeqo82Agd7vSiqoAh68KMPwGEVMPZX0n4DcZAlNn5SSuSy3mRuwjO0H5ocEHMhZRZu4LJugOcjMT6_KUktRkKY–APw

  • Kamil

   PREMIERA najnowszej edycji jak zawsze pod koniec miesiaca tylko w My mobile, czyli technologicznym HBO z cala masa produkcji oryginalnych 😉

  • Kamil

   Produkcja miala isc we wtorek, ale z uwagi na mecz Polska – Szwecja bedzie wyjatkowo deadline w poniedzialek

  • Kamil

   Ranking WTA prowadzi Iga Swiatek, kto wygra My mobile RANKING? 🏆 Tego przekonamy sie juz w srode, moze jakis operator wypali z fajna promocja

 4. marco Odpowiedz

  Chyba coś się zmieni w starym no limicie w Orange za 25 zł (no limit rozmowy, smsy + GB). Ostatnio dostałem takiego sms-a „Jutro spróbujemy odnowić usługę Rozmowy i SMSy bez limitu do wszystkich + pakiet GB za 25 zł na 31 dni. W usłudze masz 930 GB, które zostaną zsumowane z nowym pakietem po odnowieniu usługi. Zapewnij środki na koncie”
  Zmiana polega na tym że we wcześniejszych sms-ach było wyraźne ostrzeżenie że jeśli nie będzie środków i pakiet się nie odnowi to zgromadzone GB przepadną. Czyżby wydłużono ten czas?

 5. Kamil Odpowiedz

  RTV Euro AGD tez skopiowalo My mobile RANKING 🏆 i ma swoj, ale telefonow. Taka ciekawostka z miniResearch

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt