PREMIERA: Irytacja straszna wieczorną awarią internetu od Vectra na Google TV

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Nic tak nie irytuje jak nocna niezapowiedziana (tzw. cicha) awaria internetu w sieci kablowej Vectra (po przejęciu toruńskiego Petrusa) podczas oglądania filmów kinowych na platformie Google TV. Dopiero wtedy człowiek rozumie jak wiele znaczy dostęp do sieci web. Musi się bawić w włączanie zastępczego sygnału z smartfonu dzięki funkcji routera Wi-Fi lub tethering jak kto woli.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dla porównania inne firmy informują o planowanej awarii. Wystarczy tutaj nadmienić dostawców hostingowych typu Zenbox. Dzięki temu administrator witryny doskonale wie, czemu akurat jego dzieło nie jest wyświetlane w godzinach nocnych pomiędzy 3.00 i 4.00 z uwagi na prace serwisowe. Takich jasnych komunikatów niestety brakuje w Vectrze, a szkoda z marketingowego punktu widzenia. Ten przykład pokazuje jedną ciekawą rzecz. Netflix niestety nie zbuforuje całego filmu na zapas.

Nie warto też ślepo stawiać na bazie chociażby mody wyłącznie na telewizję internetową. Nie dość, że działa ona wolniej na tle telewizji cyfrowej to w przypadku awarii dodatkowo jesteśmy uziemieni. Dzięki dywersyfikacji trzech różnych źródeł sygnału zawsze możemy się ratować włączeniem ulubionego kanału telewizyjnego z telewizji analogowej. Jeśli mamy szczęście to jeszcze może nam działać kablówka (telewizja cyfrowa) w przypadku awarii internetu od tego samego operatora. Bez niej jesteśmy skazani wyłącznie na udostępnienie internetu z telefonu komórkowego.

(fot. Vectra/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12248 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “PREMIERA: Irytacja straszna wieczorną awarią internetu od Vectra na Google TV”

 1. Adam Odpowiedz

  Dywersyfikacja – i wszystko w temacie. Nawet zwykła naziemna telewizja może czasami uratować wieczór. A że wszystkie nowoczesne telewizory ją obsługują, to dodatkowy wydatek jest prawie zerowy.

  • Kamil

   Co ciekawe, u mnie po tym samym kablu czesto jak nie dziala Internet to dziala kablowka z telewizja normalnie. Jak bym mial dekoder z Android TV od Vectra i telewizje via net, wtedy klapa calkowita 😐

 2. Kamil Odpowiedz

  Ale ta kablowka Vectra mnie irytuje, doslownie dzien w dzien sa awarie z przerywajcym internetem! 🙅 #nope

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt