PREMIERA: Najszybsza transmisja obrazu jest w telewizji analogowej, potem cyfrowej oraz internetowej

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Ciekawych rzeczy się można dowiedzieć, gdy człowiek korzysta z funkcji PiP w telewizorze (Picture in Picture) praktycznie nieużywanej na smartfonie. W jednym przypadku sygnałem źródłowym jest telewizja cyfrowa, zaś drugim analogowa. Okazuje się bowiem, iż transmisja obrazu zdecydowanie najszybsza była w przypadku archaicznego dziś standardu analogowego z tzw. szumami.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dopiero po kilku sekundach opóźnienia następuje dogonienie przez nowoczesną telewizję cyfrową z dekodera. Pikanterii całej sprawie dodaje jeszcze jeden fakt. Otóż telewizja internetowa tak modna w najnowszych przystawkach kablówek ma znaczne opóźnienia transmisji, gdyż wynoszące około minutę. To dlatego w przypadku równoległego oglądania bramka podczas meczu wpada znacznie szybciej w telewizji cyfrowej na tle internetowej.

Najprawdopodobniej dlatego z uwagi na ogromne wyzwania, problemy natury technicznej wydarzenia sportowe na żywo w usłudze streamingowej Viaplay nadają tylko w standardzie HD (720p) w przypadku niemieckiej Bundesligi. Według najnowszych informacji, Netflix chce również wejść w ten segment. On jednak postawi na niszową w kraju nad Wisłą Formułę 1, którą z powodzeniem możemy oglądać na antenie stacji Eleven Sports 1 HD/4K.

(fot. Vectra/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11698 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Najszybsza transmisja obrazu jest w telewizji analogowej, potem cyfrowej oraz internetowej”

 1. Adam Odpowiedz

  No, i wreszcie rzetelny artykuł. A opisane obserwacje są oczywiste dla ludzi, którzy mają pojęcia jak to wszystko działa.

  Analog? Transmisja linia po linii. Beż żadnych buforów (najwyżej kilka klatek w zawansowanym odbiorniku w celu poprawy jakości obrazu i usunięcia szumów).

  Cyfra? Trzeba obraz skompresować w nadajniku. Następnie zdekompresować w odbiorniku. Kompresja zajmuje kilka sekund. Bufor to 1-2s w odbiorniku.

  Strumieniowanie? Bardziej agresywna kompresja, bufory po nawet kilkanaście sekund na serwerach, CDN itp.

  I wszystko jasne. Nie rozumiem skąd ten boom na strumieniowanie. Nie ma technicznych możliwości podłączyć anteny naziemnej/sat/kablówki? OK. Ale jak jest – to strumieniowanie omijać z daleka.

  Rozwój usług internetowych dla każdego związany jest z ogromnym spadkiem jakości. To niepojęte, że muzyka na YT Music/Spotify jest gorszej jakości niż na płytach CD wynalezionych, uwaga, 40 lat temu!!! 40 lat temu! Nie dotyczy oczywiście Tidal Hi-Fi. 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt