PREMIERA: A2Mobile ciągle najlepszą siecią na kartę w Polsce

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 3,50 na 6)
Loading...

Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy świadkami powolnego końca telefonii na kartę. Stagnacja jaka ostatnio panuje na tym rynku jest wręcz porażająca. W listopadowym My mobile RANKING jedyne co się na nim zmieniło to nazwa wirtualnej sieci komórkowej z Lycamobile na Lyca Mobile. Stagnacja totalna jakby to powiedział klasyk. A2Mobile zatem znowu wygrywa najnowsze notowanie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Tym samym operator MVNO ma wciąż realne szanse na całoroczne wspólne zwycięstwo z silnym T-Mobile. Na ten moment stan rywalizacji to 5:4 dla magentowego telekomu. Na całe szczęście grudzień powinien być zdecydowanie bardziej dynamiczny w kwestii nowych promocji oraz stosowania działań marketingowych. Popularni karciarze powinni więc nieco nam odżyć na wzór długo niepodlewanego kwiatka w doniczce.

Tego dowiemy się już wkrótce, bo w przeciągu miesiąca. Tymczasem trio w czubie tabeli wydaje się być niezagrożone. Chodzi o A2Mobile, T-Mobile i Orange. Z kolei do grupy pościgowej niczym w kolarstwie, śmiało możemy zaliczyć Virgin Mobile z Mobile Vikings. Reszta podmiotów mocno odstaje. Nie zanosi się ponadto na zmianę sytuacji akurat w tej materii. Więcej dokładniejszych szczegółów tradycyjnie znajduje się poniżej.

(fot. A2Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto na fotel lidera wskoczył świeży gracz Sztos.

1. NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Sztos – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tej podkategorii sporo się wcześniej zmieniło. Jak już to zostało wyżej nadmienione, Virgin Mobile wprowadziło świetny pakiet internetowy 100 GB za 10 PLN. Z lidera efekcie spadł poza podium T-Mobile podobnie jak z trzeciej lokaty Orange. Zamiast tego na szczyt awansowało Virgin Mobile oraz na drugie miejsce wskoczył duet Plus z Plush, natomiast trzecie A2Mobile. Rotacji więc mamy bardzo wiele.

1. Virgin Mobile (kapitalny pakiet 100 GB za 10 PLN, 0,000097 PLN/1 MB, potem lejek transferu 32 kb/s)

2. Plus/Plush (kapitalny pakiet 120 GB za 30 PLN, 0,00012 PLN/1 MB, potem lejek transferu 32 kb/s)

3. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie była rewolucja. Wskutek braku priorytetyzacji sieci komórkowych, gdzie wirtualni operatorzy mają takie same prędkości (na przykładzie testów Plusa, A2Mobile oraz Lajt Mobile) zdecydowano się jak najbardziej uwzględnić ten fakt. W efekcie zrezygnowano z stosowania handycapów dla tzw. W4 budującej maszty BTS. Na pozycję lidera awansował T-Mobile i Heyah razem z TuBiedronka kosztem Orange z NJU Mobile. Transfery nam wzrosły wyłącznie dla Play oddalającemu się Plusowi. Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej podstronie www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#pazdziernik-2021.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 47,1 Mb/s)  – 3 pkt.

2. Orange/NJU Mobile (około 43,1 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile (około 39,2 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Tym razem nastąpił przełom. Z uwagi na bardzo atrakcyjny No Limit 40 GB za 39 PLN z brakiem naliczania danych w serwisach streamingowych w HD to T-Mobile jest teraz liderem podkategorii. Orange 1 TB na kartę musiało w końcu uznać wyższość rywala. W dodatku oferuje on 5G i nie trzeba z góry płacić 360 PLN. Wystarczy co miesiąc wykonać zasilenie. Dalej wyróżniono Play 5G na kartę za podwojenie pakietów internetowych w niezłych cenach oraz rekordowym lejkiem 1 Mb/s.

1. T-Mobile (No Limit z 40 GB za 39 PLN, ale połączony z nielimitowanym VOD w jakości HD) – 3 pkt.

2. Orange (No Limit z 85 GB za 30 PLN, płatne z góry za rok 360 PLN) – 2 pkt.

3. Play (No Limit z 40 GB, potem lejek transferu 1 Mb/s za 35 PLN) – 1 pkt.

Wartość dodana (VAS)

Na szczyt podkategorii dołączyło wcześniej A2Mobile za oferowanie 5G połączone z nowymi pakietami No Limit (szkoda tylko tego wolnego lejka 32 kb/s na tle 0,5 Mb/s w technologii 4G). Oby za jego przykładem poszli inni operatorzy wirtualni MVNO tak, abyśmy mieli komplet. Wciąż wybrani operatorzy bowiem nie mają 5G. Co więcej, wcale go nie planują wprowadzić w najbliższym czasie jak Mobile Vikings, choć telefonów go wspierających jest coraz więcej. Nie ma bowiem ucieczki od technologii 5G-eneracji na tle zapchanego LTE. W tym miesiącu specjalne wyróżnienie przyznano dynamicznemu marketingowo Lycamobile za liczne promocje w ofercie na kartę.

1. Play/Plus/Plush/Lajt Mobile/Orange/T-Mobile/Klucz Mobile/A2Mobile/Heyah – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile), Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz włączenie 5G do oferty na kartę, Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu nowe paczki No Limit, do tego dochodzi 5G w Pre-paid, Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami czy ostatnie uruchomienie 5G dla klientów na kartę, w T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych w jakości HD z 5G włącznie dla Pre-paid, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, do tego dochodzi 5G i nowe atrakcyjne pakiety No Limit z lejkiem 1 Mb/s, A2Mobile wprowadziło nareszcie 5G, ponadto ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu oraz paczka danych 50 GB za 19,99 PLN

2. Red Bull Mobile/Mobile Vikings/Virgin Mobile/Lycamobile – 2 pkt. / Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), Mobile Vikings oferuje bonus aż 100 GB dla nowych i technologię VoLTE z Wi-Fi Calling, Virgin Mobile po przeniesieniu numeru dodaje gratis 100 GB oraz ma nowe pakiety typu 100 GB za 10 PLN na 30 dni, Lycamobile postanowiło przedłużyć liczne rabaty na pakiety typu No Limit aż do roku

3. TuBiedronka/WRodzinie – 1 pkt. / TuBiedronka ma bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger) użytkowników

Ogólna klasyfikacja

Listopadowy My mobile RANKING nie obfitował nawet w jedną zmianę pozycji. To wiele mówi o podejściu polskich telekomów. Dla nich wciąż pierwsze skrzypce gra abonament Post-paid, a nie wolny niczym ptak klient w ofercie Pre-paid. Jeszcze chyba nigdy w historii rynek premier telekomunikacyjnych nie był tak mało istotny oraz nudny. Oby ten grudniowy był zdecydowanie lepszy. Na pocieszenie można dodać, że gorzej raczej już być nie będzie. W końcu coś musi się zmienić w skutek chociażby jakiejś nowej oferty. Wszystkiego dowiemy się za miesiąc.

My mobile RANKING (11/2021) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 9 pkt. (3, 2, 1, 0, 0, 3)
2. T-Mobile 9 pkt. (0, 0, 0, 3, 3, 3)
3. Orange 7 pkt. (0, 0, 0, 2, 2, 3)
4. Virgin Mobile 6 pkt. (0, 0, 3, 1, 0, 2)
Mobile Vikings 6 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 2)
6. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
7. Play 5 pkt. (0, 0, 0, 1, 1, 3)
Lajt Mobile 5 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 3)
TuBiedronka 5 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 1)
10. Plus 5 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 3)
Plush 5 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 3)
Heyah 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 3)
NJU Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
14. Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
15. Red Bull Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
18. Sztos 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
19. Lyca Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
20. FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 12227 informacji na tej witrynie.37 komentarzy do “PREMIERA: A2Mobile ciągle najlepszą siecią na kartę w Polsce”

  • Kamil

   Lepszy bigos My-mobile.pl 🏆 #original_content niz copy paste tzw. #crap_news non stop to samo jak na portalach, ale beda jaja jak T-Mobile i A2Mobile zostana najlepszymi sieciami calego 2021 roku z wynikiem 5:5 😱

 1. Jon Odpowiedz

  Jak dwie sieci ma taką samą ilość punktów to na którym miejscu mogą się znajdować 1-1 lub 1-2 może losowo.

  • Janek

   Można dać jakieś dodatkowe kryterium. Np która sieć w danej kwestii ma więcej punktów, albo ma liczniejsze maksymalne noty, wcześniej miała wyższą pozycję… Pewnie coś brał pod uwagę takiego.

 2. ikado Odpowiedz

  Przy ocenie Internetu Mobilnego należałoby brać pod uwagę szybkość transferu danych. Z tego też powodu uważam , że przeceniono Virgin Mobile a niedoceniono T- Mobile i Orange.

 3. marco Odpowiedz

  Na szczęście telefonia na kartę się nie kończy a sukces abonamentu to potęga telemarketerów. Może w ofercie na kartę mamy małą stagnację ale trudno się dziwić. Inflacja spowodowała że usługi są tak tanie że trudno już cokolwiek obniżać. Dziś pełny no limit mamy w cenie 20 – 30 zł. Co dziś za to kupimy? W dobrej sieciówce za kawę zapłacimy za kawę prawie 20 zł a cena pizzy przekracza cenę porządnego no limitu z 5G. Aż trudno uwierzyć że 20 lat temu cena za minutę połączenia oscylowała w okolicach 3 zł a większość ludzi zarabiała w okolicach 700 zł.
  Natomiast co do ofert na kartę to dziś głównie można się skupić na dwóch parametrach: jakość sieci i zawartość no limitu. 5 zł w tą czy w tamtą nie gra różnicy. Ja nadal korzystam ze starego no limitu w Orange za 25 zł. Co prawda nie mam mms-ów ale ogromny pakiet internetu ale to mi w zupełności wystarczy. Oby ta oferta była zachowana jak najdłużej.

  • Kamil

   Orange 1 TB na karte to tak naprawde sprytnie ukryty abo za 360 ziko 😉

  • adik

   W jego przypadku to za 300 zł, tyle kosztuje ten pakiet w starej taryfie. Jednak i tak nie warto brać tego pakietu gdy ktoś ma już dużą kumulację. Ja obecnie mam +600 GB miesięcznie. Płacę co prawda 30 a nie 25 zł, ale myślę że warto.

  • Kamil

   Jak odpala 5G w Orange 1 TB na karte i w Toruniu aka miasto aniolow niczym LA to sie zastanowie

  • Kamil

   Nie spieszy mi sie, mam super oferte i lidera My mobile RANKING z kapitalnym lejkiem 0,5 Mb/s. Oby tylko nie popsuli tego jak WRodzinie po przejeciu przez Plusa, gdzie ponoc nie mozna kupowac nowych starterow oraz przenosic sie do taryfy 60 dni z NL i 10 GB net za 30 ziko (lejek wciaz 0,5 Mb/s)

 4. marco Odpowiedz

  AW a2mobile nadal można wykupić pakiet no limit za 19,90 z no limitem na rozmowy, sms-y i mms-y oraz 10 Gb z lejkiem 512 kb/s. Przynajmniej tak pisze na stronie.

  • Kamil

   Jedyna alternatywa dla mojego pakietu net za 12,90 PLN

 5. marco Odpowiedz

  Tak z ciekawości dopytam o ofertę „T-Mobile mocno tutaj ostatnio chwaloną a dokładnie o lejek we wszystkich ofertach bo jakoś go nie widzę. Znajomy zastanawiał się nad tą ofertą ale zauważył że tu jest haczyk a dokładnie we wszystkich wersjach. Na stronie nic nie piszą o lejku a jedynie „ładnie oszczegają” że po wykorzystaniu lejka w UE jest opłata 16,73 zł za 1 Gb.

  • Kamil

   Kiedyś był lejek 32 Kb/s, teraz go nie ma w T-Mobile

 6. marco Odpowiedz

  A jednak jest „pułapka” To już nie chodzi o ten marny lejek tylko to że jak ktoś sobie więcej doładuje i przez przypadek przekroczy limit gb to może szybko stracić pieniądze.

  • Kamil

   Pardon, lejek maja 16 kb/s w sam raz na Opera Mini 🙂

 7. Name Odpowiedz

  Kamilu, jak ma się sprawa z najbardziej opłacalną ofertą no limit z internetem mobilnym (nie musi być 5G ale chyba teraz wszystko jest.)
  Ważny dla mnie jest lejek który byłby najszybszy (chyba nic szybszego niż 1Mb/s, nie znajdę)
  Znalazłem oferty za 35zł:
  1. Klucz Mobile – GIGA MEGA KLUCZ lejek 1Mb/s do 300GB (30GB internetu, nie wiem gdzie kupie starter od nich gdzieś w Olsztynie)
  2. PLAY – SOLO XL (tutaj tylko 20 GB internetu bo nie będę instalował nawet na maszynie wirtualnej ich aplikacji która nie wiem jak działa i szczerze jest mi mało potrzebna.)

  • Kamil

   Szkoda, ze te 300 GB jest w lejku 1 Mb/s, bierz Orange 1 TB na karte, bedziesz mial na miesiac az 85 GB plus No Limit w cenie 30 PLN zamiast 35 PLN jak w Klucz Mobile

  • name

   Faktycznie Kamilu Orange się bardziej opłaca ale jestem prawie pewien że jest tam lejek 64kbit/s a nie 1Mbit/s jak w Play.
   A zależy mi na normalnym lejku nawet ten 512kbit/s z a2mobile jest nie wygodny.
   Starteru do Klucz Mobile nigdzie nie znalazłem.
   Może są jeszcze jakieś inne oferty na kartę z jak największym lejkiem oprócz Play i Klucz Mobile?

 8. Kamil Odpowiedz

  BREAKING NEWS:

  Orange włącza karciarzom 5G, którzy dostają SMS z dostępem do 5G Pass na Swieta 🚀

 9. Name Odpowiedz

  Ten artykuł widziałem Kamilu. Dzięki za przypomnienie.
  @Adam możesz rozwinąć dlaczego oszukane 5G?

  • Adam

   Jeśli posiadasz 5G w którejś z sieci T-Mobile / Orange / Play: zrób speedtest na 5G, a potem na 4G (na tym samym telefonie, w tym samym czasie i lokalizacji). W 80% przypadków ten drugi będzie lepszy.

   Czemu? Bo DSS to oszukane 5G. Nigdy w historii telekomunikacji nie było wspóldzielenia pasma na dwie technologie. 3G było osobne od 2G, 4G było osobne od dwóch poprzednich. A teraz? 5G dzielone z 4G na jednym paśmie. Hahaha!

  • Name

   @ADAM Niezbyt ufam dla serwerów speedtest.net (Speedtest by Ookla) dlatego przetestowałbym na jakiś niezależnych, np. mirrory które hostują linuxa.
   Raczej bym to sprawdził na komputerze, jaki modem polecasz do tego?
   Obecnie mam E3372 w normalnej wersji modemowej czyli obsługuję go komendami AT i takiego rozwiązania oczekuje jeśli miałbym kupić, ewentualnie coś z OpenWRT.
   Mój obecny modem jest wolny bo jest to LTE 150Mbit/s nawet nie LTE Advanced…

  • Adam

   Niestety, od kiedy każdy ma w kieszeni smartfon z funkcją routera WiFi, modemy na USB odchodzą w zapomnienie. Już nawet o agregację LTE jest trudno. No i nie znam takiego z obsługa 5G. Trochę szkoda.

   Taki sam los spotkał takie małe „zwykłe routerki”. Wydaje się, że jak 5G, to albo smartfon albo „klocek” typu OPPO 5G CPE T1a.

 10. marco Odpowiedz

  5G Pass w Orange na kartę można włączyć również w aplikacji i korzystać do konca czerwca 2022 roku. Przypuszczam że to data umowna (na wypadek duzego zainteresowania) i operator raczej ją przedłuży. Nie sądzę aby przed wakacjami wyłączyli usługę albo nagle zaczęli popierać opłatę. To byłby przysłowiowy „strzał w kolano”

 11. marco Odpowiedz

  Play wyłącza roaming krajowy z T-Mobile od najbliższej nocy. Pozostanie tylko z Orange.

  • Kamil

   Co nie zmienia faktu, iz Play ma dosyc wysokie 7 miejsce w mocno wymagajacym My mobile RANKING

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt