PREMIERA: Trio polskich lejków od 1 Mb/s poprzez 512 kb/s do 64 kb/s

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Dekadę temu pasjonowaliśmy się wojną na lejki 32-16 kb/s. Na szczęście to już jest przeszłość. Dziś mamy zdecydowanie szybsze tzw. spowalniacze bezpieczeństwa. W tym miejscu My mobile skupi się na pierwszej trójce operatorów, która jest nieco zaskakująca. Liderem w temacie lejka jest Play. W taryfie 5G na kartę oferuje on bowiem aż 1 Mb/s zabezpieczenie po wykorzystaniu danych.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Drugi to A2Mobile z poziomem 512 kb/s, ale uwaga wyłącznie w starych wariantach z LTE (4G). W tych nowszych z 5G jest bowiem wartość 32 kb/s. Nie oszukujmy się, w 2021 roku w dobie nowego standardu komórkowej transmisji danych nie powinien on mieć tak wstydliwej premiery. Trzeci zaś telekom to Orange z 64 kb/s na poziomie GPRS, który w ciągu najbliższych lat wyłączy całkowicie technologię 3G.

Stanie się tak w ramach strategii Grow. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że liderujące w My mobile RANKING T-Mobile wcale nie ma lejka. Mimo tego, jego mocna oferta Pre-paid broni się sama. Wracając na koniec do głównego tematu artykułu pozostaje mieć nadzieję, że jeszcze ktoś pobije rekord 1 Mb/s lejka od Play. Kto wie, może dokona tego pierwotny lider tej materii (A2Mobile z 512 kb/s) stawiając dajmy na to chociażby na 2 Mb/s.

(fot. Play/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12871 informacji na tej witrynie.14 komentarzy do “PREMIERA: Trio polskich lejków od 1 Mb/s poprzez 512 kb/s do 64 kb/s”

 1. marco Odpowiedz

  Lejek 2 Mb/s już był Red Bull Mobile po lte.
  A tak poza tym to widać że operatorzy są oszczędni co do lejkow co widac choćby po a2mobile. Zjazd do 32 kb/s w 2021 roku to masakra. Dziś minimalnym standardem powinien być lejek na poziomie 128 kb/s. Operatorzy jak zatrzymali się kilka lat temu na 32-64 kb/s tak pozostali do dziś.

  • Kamil

   Jop, masz rację. W takim razie czekamy na 3 Mb/s ?

  • Name

   Co z tego że był w RedBull Mobile jak już dawno nie ma tej oferty.
   Zapomnieliście tutaj dodać Klucz Mobile (GIGA MEGA KLUCZ) za 35zł:
   „30 GB LTE
   + do 300 GB prędkość do 1 Mb/s*”
   Moim zdaniem oferta Klucz Mobile jest lepsza niż Playa, podobno Plus nie ma już priorytetyzacji w swojej sieci ale trochę w to wątpię.
   Aktualnie to mam przyzwoite transfery rzędu ok. 60-100-160Mbit/s. Do BTS Playa mam ok. 350 metrów a jestem w bloku z wielkiej płyty.
   Plus też miał dobre transfery rzędu bodajże 70Mbit/s? Mógłbym to sprawdzić.
   Prędkość Orange to była porażka bo było bodajże 8Mbit/s na:
   ^SYSCFGEX:”03″,3FFFFFFF,1,2,800C5
   Czyli wymuszonym LTE nic nie zmienił tryb pracy automatyczny.

  • Name

   *Piszę oczywiście o transferach w sieci Play. Virgin Mobile miał trochę wyższe transfery niż Play ale dawno temu to sprawdzałem.

 2. Des Odpowiedz

  Testo Plus we wszystkich taryfach ma 1 mb/s pobierania jak i wysyłania przebił play w tym bo 5G szybkie ale również lejek jest w 2G/3G i w LTE

  • Name

   Tak jak Kamilu mi wcześniej napisałeś, ja już tutaj się udzielałem i widzę że w temacie lejków nic się nie zmieniło od tamtego czasu.
   Czyli nie ma na razie żadnej oferty na kartę pod Internet Mobilny z lejkiem szybszym niż 1 Mb/s niż taryfa Solo XL od Playa?
   Wiadomo że rozmowy, wiadomości SMS/MMS są zbyteczne pod Internet Mobilny na kartę ale z tego co widzę to chyba nie ma innej opcji?

  • Kamil

   Jeszcze w WRodzinie ma lejek 0,5 Mb/s, ale ponoc juz nie mozna tam sie przeniesc…

  • Ss4p

   Data cap na poziomie 0.5 MB/s w czasach 5G to trochę poniżej poziomu krytyki.
   @Kamil możesz to potwierdzić że już tam się nie można przenieść?
   Możliwość zapłaty przelewem i na prawdę dobre warunki jak na prepaid mogły by przyciągnąć docelową grupę odbiorców tylko po co im ten internet.
   Seniorom na dobrą sprawę wystarczyły by darmowe rozmowy na komórki i stacjonarne w a2mobile za 12.90 tylko chyba nie można płacić przelewem?

  • Ss4p

   @Kamil czyli nie ma według ciebie nic szybszego niż 1 Mb/s w taryfie Solo XL od Playa?
   Może mógłbyś zrobić ranking postpaid bo z tego co czytałem na dobrychprogramach w blogu, Orange ma data cap na poziomie 5 Mb/s w abonamencie.
   Oczywiście mówimy tutaj tylko i wyłącznie o internecie mobilnym.

  • Kamil

   Sa problemy z zdjęciami w appkach, ale do Google Chrome lejek 0,5 Mb/s spokojnie wystarczy

  • Ss4p

   Broń Boże google chrome jak już to firefox na desktopie lub mobilnie na androidzie firefox nightly lub firefox focus na iOS.
   Szkoda po prostu sprzedawać swoją prywatność za darmo.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt