PREMIERA: Trio polskich lejków od 1 Mb/s poprzez 512 kb/s do 64 kb/s

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Dekadę temu pasjonowaliśmy się wojną na lejki 32-16 kb/s. Na szczęście to już jest przeszłość. Dziś mamy zdecydowanie szybsze tzw. spowalniacze bezpieczeństwa. W tym miejscu My mobile skupi się na pierwszej trójce operatorów, która jest nieco zaskakująca. Liderem w temacie lejka jest Play. W taryfie 5G na kartę oferuje on bowiem aż 1 Mb/s zabezpieczenie po wykorzystaniu danych.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Drugi to A2Mobile z poziomem 512 kb/s, ale uwaga wyłącznie w starych wariantach z LTE (4G). W tych nowszych z 5G jest bowiem wartość 32 kb/s. Nie oszukujmy się, w 2021 roku w dobie nowego standardu komórkowej transmisji danych nie powinien on mieć tak wstydliwej premiery. Trzeci zaś telekom to Orange z 64 kb/s na poziomie GPRS, który w ciągu najbliższych lat wyłączy całkowicie technologię 3G.

Stanie się tak w ramach strategii Grow. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że liderujące w My mobile RANKING T-Mobile wcale nie ma lejka. Mimo tego, jego mocna oferta Pre-paid broni się sama. Wracając na koniec do głównego tematu artykułu pozostaje mieć nadzieję, że jeszcze ktoś pobije rekord 1 Mb/s lejka od Play. Kto wie, może dokona tego pierwotny lider tej materii (A2Mobile z 512 kb/s) stawiając dajmy na to chociażby na 2 Mb/s.

(fot. Play/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.5 komentarzy do “PREMIERA: Trio polskich lejków od 1 Mb/s poprzez 512 kb/s do 64 kb/s”

 1. marco Odpowiedz

  Lejek 2 Mb/s już był Red Bull Mobile po lte.
  A tak poza tym to widać że operatorzy są oszczędni co do lejkow co widac choćby po a2mobile. Zjazd do 32 kb/s w 2021 roku to masakra. Dziś minimalnym standardem powinien być lejek na poziomie 128 kb/s. Operatorzy jak zatrzymali się kilka lat temu na 32-64 kb/s tak pozostali do dziś.

  • Kamil

   Jop, masz rację. W takim razie czekamy na 3 Mb/s 🐢

 2. Des Odpowiedz

  Testo Plus we wszystkich taryfach ma 1 mb/s pobierania jak i wysyłania przebił play w tym bo 5G szybkie ale również lejek jest w 2G/3G i w LTE

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt