PREMIERA: Plus dalej słabnie względem Play w szybkości mobilnego internetu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Prawdziwy paradoks sieci komórkowej Plus z najszybszym 5G i najwolniejszym 4G się pogłębia. Tylko tak można określić rosnącą stratę prędkości mobilnego internetu zielonego operatora na tle tego fioletowego będącego aktualnie w dużym kryzysie wizerunkowym PR (związanym z pewną celebrytką). Według pomiarów Speed Test wynosiła ona jeszcze miesiąc temu zaledwie 1,8 Mb/s na tle obecnych 5,2 Mb/s.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Plus bowiem legitymował się wartościami rzędu 34,6 Mb/s na tle 36,4 Mb/s Play na podstronie www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#wrzesien-2021. Teraz wyniki się rozjechały. Plus ma średnio na liczniku 34 Mb/s, czyli notabene zwolnił. Z kolei Play mocno przyspieszył z prędkością 39,2 Mb/s, co potwierdza witryna www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#pazdziernik-2021.

Jak tak dalej pójdzie to za chwilę telekom dołączy do elitarnego grona powyżej 40 Mb/s. Tymczasem Plus pogrąża się dalej w morzu beznadziejności. Być może właśnie dlatego nigdy Internet mobilny w A2Mobile (dostawcą jest Plus) nie przekroczył bariery 100 Mb/s, choć w Red Bull Mobile (macierzysty operator to Play) zdarzało się ten pułap osiągnąć przez dosłownie sekundę w aplikacji mobilnej Speed Test i to nawet wielokrotnie.

(fot. Plus/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12507 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Plus dalej słabnie względem Play w szybkości mobilnego internetu”

  1. Adam Odpowiedz

    Dokładnie tak. Nie ma sensu ekonomicznego instalowanie anten wielozakresowych i ciułanie w agregacji teoretycznej przepustowości 200 + 200 + 100 + 50. No właśnie, połączyliśmy wszystkie pasma LTE, aż 4 pasma (mało telefonów to potrafi) i nadal jest poniżej 600Mbps w teorii.

    I zamiast takiego kombinowania Plus dostawia do BTS antenę na JEDNO pasmo 2600TDD i prędkość teoretyczna wynosi 600Mbps.

    Nie trzeba mieć technicznej wiedzy by wiedzieć co lepiej zrobić. I Plus to robi: mamy już prawie 3000 stacji 5G 2600TDD i każdego miesiąca ta liczba wzrasta o 200-300 stacji! No i zaczęły się inwestycje w 5G 3500, prędkość wzrasta do 2Gbps!!!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt