PREMIERA: Duży awans NJU Mobile i Virgin Mobile w My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Duże słowa uznania należą się dla sieci komórkowych NJU Mobile oraz Virgin Mobile, które zanotowały duże awanse w najnowszym My mobile RANKING. Wrześniowe zestawienie oczywiście nadal wygrały telekomy A2Mobile z T-Mobile jednocześnie. Zatem wciąż są to najlepsi operatorzy na kartę w Polsce. Akurat w tej materii nic konkretnego się nie zmieniło.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dzięki wprowadzeniu technologii 5G dla karciarzy, NJU Mobile może się pochwalić skokiem z odległego trzynastego na niezwykle mocno wysokie czwarte miejsce w My mobile RANKING. Virgin Mobile natomiast awansował również z pozycji trzynastej, ale na dziewiątą. Wszystko za sprawą oferowania 100 GB za darmo miesięcznie na wzór macierzystego Play. Dzięki temu klienci Virgin Mobile mają aż 1500 GB w skali roku.

To naprawdę kapitalna oferta dla każdego miłośnika telefonii komórkowej. Nareszcie mocno ospały Virgin Mobile nam odżył. Tymczasem dosłownie na dniach promocje z oferowaniem 100 GB kończą się w Play i T-Mobile. Ciekawe czy operatorzy je przedłużą po raz kolejny. Podobnie NJU Mobile, które od pewnego czasu potrzebowało wzmocnienia. Oczywiście dokładniejsze szczegóły jak zawsze prezentowane są poniżej.

(fot. NJU Mobile/Virgin Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto na fotel lidera wskoczył świeży gracz Sztos.

1. NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Sztos – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W podkategorii mieliśmy naprawdę dużą zmianę. Wszystko przez kapitalną promocję Plusa i Plusha z 1500 GB bez limitu czasowego. Jest ona rewelacją zwłaszcza w dobie najszybszej technologii 5G oferowanej przez Polkomtel. Z pewnością 100 GB na miesiąc znakomicie się przyda w takim szybkim surfowaniu po sieci web z realnymi prędkościami rzędu 500 Mb/s. W dobie mocno zapchanego LTE (4G) jest jak znalazł. Jak to zostało nadmienione wyżej, do gry z 100 GB za free włączył się Virgin Mobile.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

2. T-Mobile (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30/39 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

2. Play (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 35/40 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

2. Plus/Plush (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30/40 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

2. Orange (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

2. Virgin Mobile (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

3. Heyah (kapitalny pakiet 50 GB za 19,99 PLN, 0,00039 PLN/1 MB)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie nastąpiło przetasowanie. Plus ponownie wypadł z pudła, choć zapowiadał się awans na sam jego szczyt. Los zatem bywa przewrotny jakby to powiedział klasyk. Wszystkim operatorom z pudła nieznacznie wzrosły średnie prędkości transferu. Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej podstronie www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#sierpien-2022.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 43,3 Mb/s) – 3 pkt.

2. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile (około 42,6 Mb/s) – 2 pkt.

3. Orange/NJU Mobile (około 41,6 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Głównym bohaterem podkategorii był duet Plus z Plush. Za 30 PLN miesięcznie bowiem oferuje klasyczny No Limit połączony z gratisowymi 100 GB. Daje to całkiem przyjemną mieszankę wybuchową z kumulacją GB-tów ważną przez lata. Stąd spadki Play czy Orange z ostatniego punktowanego miejsca.

1. T-Mobile (No Limit z 100+40 GB za 39 PLN, ale połączony z nielimitowanym VOD w jakości HD) – 3 pkt.

2. Plus/Plush (No Limit z 100 GB+30/40 GB za 30 PLN, kumulacja ważna przez lata) – 2 pkt.

3. Play (No Limit z 100+40 GB, potem lejek transferu 1 Mb/s za 35 PLN) – 1 pkt.

Wartość dodana (VAS)

Na szczyt podkategorii dołączyło wcześniej A2Mobile za oferowanie 5G połączone z nowymi pakietami No Limit (szkoda tylko tego wolnego lejka 32 kb/s na tle 0,5 Mb/s w technologii 4G). Oby za jego przykładem poszli inni operatorzy wirtualni MVNO tak, abyśmy mieli komplet. Wciąż wybrani operatorzy bowiem nie mają 5G. Co więcej, wcale go nie planują wprowadzić w najbliższym czasie jak Mobile Vikings, choć telefonów go wspierających jest coraz więcej. Nie ma bowiem ucieczki od technologii 5G-eneracji na tle zapchanego LTE. W tym miesiącu NJU Mobile awansował na pierwsze miejsce, ponieważ ma 5G dla karciarzy.

1. Play/Plus/Plush/Orange/T-Mobile/Klucz Mobile/A2Mobile/Heyah/NJU Mobile – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile), Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz włączenie 5G do oferty na kartę, Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami czy ostatnie uruchomienie 5G dla klientów na kartę, w T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych w jakości HD z 5G włącznie dla Pre-paid, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, do tego dochodzi 5G i nowe atrakcyjne pakiety No Limit z lejkiem 1 Mb/s, A2Mobile wprowadziło nareszcie 5G, ponadto ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu oraz paczka danych 50 GB za 19,99 PLN, NJU Mobile dodało nareszcie 5G do oferty na kartę, a ponadto wciąż oferuje tanie wiadomości SMS za 0,09 PLN

2. Red Bull Mobile/Mobile Vikings/Virgin Mobile/Lajt Mobile/Lycamobile – 2 pkt. / Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), Mobile Vikings oferuje bonus aż 100 GB dla nowych i technologię VoLTE z Wi-Fi Calling, Virgin Mobile po przeniesieniu numeru dodaje gratis 100 GB oraz ma nowe pakiety typu 100 GB za 10 PLN na 30 dni, Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu nowe paczki No Limit, Lycamobile postanowiło przedłużyć liczne rabaty na pakiety typu No Limit aż do roku

3. TuBiedronka/WRodzinie – 1 pkt. / TuBiedronka ma bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger) użytkowników

Ogólna klasyfikacja

Wrześniowe My mobile RANKING nie zmieniło nam liderów. Zaledwie dwie sieci komórkowe mogą się dumnie pochwalić awansami. Są to główni bohaterowie niniejszego artykułu, czyli NJU Mobile z Virgin Mobile. Aż jedenaście graczy pozostało bez zmian. Zaliczają się do tego grona odpowiednio A2Mobile, T-Mobile, Play, Mobile Vikings, Plus, Plush, Heyah, WRodzinie, Sztos, Lyca Mobile i FM Group Mobile. Nielubiane spadki mieliśmy u siedmiu telekomów. Są to Orange, Klucz Mobile, TuBiedronka, Izzi Mobile, Lajt Mobile, legendarne niegdyś Red Bull Mobile czy Fakt Mobile. Oby za miesiąc było jeszcze ciekawiej.

My mobile RANKING (09/2022) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 11 pkt. (3, 2, 3, 0, 0, 3)
T-Mobile 11 pkt. (0, 0, 2, 3, 3, 3)
3. Play 8 pkt. (0, 0, 2, 2, 1, 3)
4. NJU Mobile 7 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 3)
Mobile Vikings 7 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 2)
Plus 7 pkt. (0, 0, 2, 0, 2, 3)
Plush 7 pkt. (0, 0, 2, 0, 2, 3)
Heyah 7 pkt. (0, 0, 1, 3, 0, 3)
9. Virgin Mobile 6 pkt. (0, 0, 2, 2, 0, 2)
Orange 6 pkt. (0, 0, 2, 1, 0, 3)
11. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
12. TuBiedronka 5 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 1)
13. Izzi Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
14. Lajt Mobile 4 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 2)
15. Red Bull Mobile 4 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 2)
Fakt Mobile 4 pkt. (2, 0, 0, 2, 0, 0)
17. WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
18. Sztos 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
19. Lyca Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
20. FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 12521 informacji na tej witrynie.34 komentarze do “PREMIERA: Duży awans NJU Mobile i Virgin Mobile w My mobile RANKING”

  • Typ z lądu

   Ktoś ci musiał napisać.
   Niezły riserż robisz wizjonerze.

 1. Sławomir Odpowiedz

  Dziś ma premierę nowy operator wirtualny – Fonia – oferujący wszystko za darmo. Śledzę temat od dawna. Ciekawe jak to będzie wyglądało w praktyce. Ktoś coś?

  • Kamil

   Oby nie skonczyli jak FreeM, Rebtel Mobile czy Tijara Mobile od rapera Malika Montana…

  • Kamil

   To sa produkcje oryginalne jak w telewizji HBO na tle milion razy skopiowanych newsow przez slabej jakosci portale na jakosc niestety. Wszak hasztag #1 #innovate #tech #medium #poland do czegos zobowiazuje 🏆 #original_content

  • Kamil

   *akord/ilosc niestety

   PS, przykro sie patrzy na upadek i będące na 15 miejscu dawnego krola Red Bull Mobile 😐

 2. Derick Odpowiedz

  Też mam BREAKING NEWS: Niemiecki T-Mobile w ciągu ostatnich 5 lat zapłacił do polskiego budżetu średnio 500 PLN podatku miesięcznie, więc może kosić konkurencje śmiejąc się wszystkim w nos. Info z polskiego radia publicznego PR24. Mieli a teraz będą mięć u mnie, zwłaszcza w sklepie Google Play, razem G goownem totalnie przejebane!

  internetimperator

  • Janek

   @ Derick – Orange też ostatnio bardzo mało podatku zapłaciło. Play zapłacił na pewno normalnie bardzo duży podatek. Nie mam pojęcia jak Plus. Ale to niekoniecznie jakiś breaking news (w sensie nie nowość-news z ostatniej chwili, ale istotna sprawa), na tę kwestię zwrócił uwagę już w styczniu Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Chodziło o przedział od 2016 do 2020 roku, kiedy łącznie T-Mobile odprowadziło CIT w wysokości 31 tys złotych. Warto przeczytać cały Raport ZPP: Księga wstydu Ministerstwa Finansów.

  • Janek

   @ Derick – Mały update, akurat w międzyczasie sprawdziłem raport i małe opłaty CIT (ale nie tak już do bólu małe jak T-Mobile) miał też Plus i Play, nie tylko T-Mobile i Orange, ale to było w zestawieniu do przychodów, bez kosztów. Choć w przypadku T-Mobile to nawet z kosztami ostro mała kwota (innych szczegółowo nie rozpisali, widać nie było tak dużego problemu jak w T-Mobile).
   https://zpp.net.pl/wp-content/uploads/2021/11/Ksiega-wstydu-MF-ile-podatku-placa-mikrofirmy-a-ile-korporacje-wersja-elektroniczna-1z-kor.pdf

  • Kamil

   Jop, Play sie chwalil najwieksza narodowoscia w komunikacie prasowym na poczcie email My mobile. Tymczasem krucho z nia u Francuzow czy Niemcow, ktorzy za chwile wyplaca reparacje wojenne za zniszczenie Warszawy niczym Mariupola na wschodzie Ukrainy

  • Derick

   @JANEK
   Wiem 😉 Duszę od dawna wszystkie strukturalne telkomy, grupy medialne, digitalowe, ecomerceowe itp., jedna podła banda.
   Niemal wszystko jest w obcych rekach, albo obcym bigtechom się wysługuje. Wizerunkowo są u mnie poniżej zera. Globalizacja stworzyła pole do masowego mydlenia oczu pozorami.

 3. Grzegorz Odpowiedz

  Witam spotkałem się z taka sytuacja że nie mogę przenieść nr.na karte z Virgin Mobile na PLAY na kartę.Byłem w 2 salonach i mi odmówiono.

  • Kamil

   Z tego co pamietam z komentarzy na portalach, ponoc nie da sie tego zrobic…

  • Beniz

   Musisz przejść najpierw poza Play, i dopiero wtedy wrócić. Virgin należy do Play, ale nie udostępnili migracji kodem jak między play-Fakt-RB.

 4. Kamil Odpowiedz

  Brac pod uwage Fonia Mobile nastepnego My mobile RANKING? Szukam, szukam i chyba nikt nie zrobil recenzji nowego opa MVNO czy gra jest warta swieczki 😐

 5. marco Odpowiedz

  Jak podają media branżowe Unia Europejska zakazała operatorom oferować w pakietach tzw. „socjal pass” darmowego dostępu do Facebooka, Spotifly czy Netflixa itp. ze względu na preferowanie danych treści. Tak więc na podstawie tego rozporządzenia może zniknąć choćby „socjal pass” w Orange czy supernet HD w T Mobile.

  • Adam

   Jestem za. Ty się cieszysz, że masz fejsa za darmo. Konkurenci fejsa niekoniecznie (o ile jacyś są, ale może w końcu pojawi się realna alternatywa). To zwiększa monopol!

   Bo czemu akurat Spotify? Ja chcę transfer z Tidala za darmo.
   Czemu akurat Netflix?

   Wiem, że niektórzy (choćby T-Mobile) za darmo oferują całą gamę serwisów wideo, od Netliksa do TVP VOD. Ale – jak np. ja uruchomię swój VOD, bez programowania, z jakiegoś gotowca, to czemu widzowie mają płacić za transfer? Trudniej będzie mi dogonić konkurencję. Dlatego „za darmo do wybranych serwisów” to ślepa uliczka.

   Neutralność sieci – to jest podstawa.

  • Kamil

   Kamcio zmeczony jak warszawski korposzczur, wychodzi w piatek o 8 rano a wraca 19 na kwadrat. Wczoraj oczywiscie obowiazkowy trening +25 km 💪❤️🚴 #love_rower

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt