Rosja grozi banem dla YouTube

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Bezprecedensowa agresja informacyjna. Tak Rosja określa blokadę kanałów swojej telewizji RT (Russia Today) na niemieckim YouTube przez koncern Google. Stało się to wskutek prezentowania mocno liberalnych treści w kontekście szczepionek na koronawirusa. Jak doskonale wiemy, YouTube akurat w tej kwestii jest stanowczy w walce z dezinformacją.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W związku z tym wydarzeniem Rosja zapowiedziała całkowitą blokadę największego serwisu wideo świata na swoim terytorium. Może nawet dojść do spektakularnego zbanowania YouTube na krajowym rynku. Nie są to pierwsze tak wyraziste działania Kremla. W przeszłości bowiem Rosja chciała się nawet odciąć od globalnego internetu. Aż można powiedzieć grubo slangiem współczesnej młodzieży.

Rosja żąda od niemieckiego oddziału Google przywrócenia kanałów telewizji RT na platformie YouTube. W przeciwnym razie zacznie działania odwetowe w sieci web. Ostatnio giganci IT mocno ugięły się pod wpływem rządu rosyjskiego (przez co mocno straciły w oczach). Wystarczy przypomnieć usunięcie z sklepów App Store (iOS) oraz Google Play (Android) aplikacji Smart Voting od czołowego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

(fot. Wikipedia/Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11789 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt