PREMIERA: Virgin Mobile i A2Mobile wygrywają My mobile RANKING [aktualizacja]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

To dopiero jest niespodzianka. Sieci komórkowej T-Mobile nie udało się po trzech zwycięstwach z rzędu zanotować kolejnego, czwartego triumfu. Wrześniowe wydanie My mobile RANKING ku zaskoczeniu wygrywają jednocześnie Virgin Mobile oraz A2Mobile. W pokonanym polu pozostawili oni tak dużych gigantów strukturalnych jak T-Mobile czy Orange. To duży sukces.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Jednocześnie możemy mówić o sporym przełamaniu lub wielomiesięcznej niemocy konkurencji. Aż chciałoby się powiedzieć nareszcie. Lepiej późno nic wcale. Na dobrą sprawę to wciąż jest otwarta kwestia zwycięstwa w całorocznym zestawieniu. Wcale nie jest powiedziane, że będzie to ktoś z duetu T-Mobile z Orange. Równie dobrze z pudełka nam może jeszcze wyskoczyć A2Mobile. Ewentualnie może dojść do remisu.

Scenariuszy jest naprawdę wiele. I bardzo dobrze aż chciałoby się powiedzieć. Emocje będą bowiem do samego końca. Tymczasem czołowa stawka wrześniowej tabeli mocno się nam spłaszczyła. Między liderami a czwartym miejscem są zaledwie dwa punkty różnicy. To pokazuje jak silna jest konkurencja na rynku wśród operatorów Pre-paid. Z pewnością popularni karciarze mają w czym wybierać. Więcej dokładniejszych szczegółów poniżej.

(fot. A2Mobile/Virgin Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto na fotel lidera wskoczył świeży gracz Sztos.

1. Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Sztos – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tej podkategorii sporo się wcześniej zmieniło. Jak już to zostało wyżej nadmienione, Virgin Mobile wprowadziło świetny pakiet internetowy 100 GB za 10 PLN. Z lidera efekcie spadł poza podium T-Mobile podobnie jak z trzeciej lokaty Orange. Zamiast tego na szczyt awansowało Virgin Mobile oraz na drugie miejsce wskoczył duet Plus z Plush, natomiast trzecie A2Mobile. Rotacji więc mamy bardzo wiele.

1. Virgin Mobile (kapitalny pakiet 100 GB za 10 PLN, 0,000097 PLN/1 MB, potem lejek transferu 32 kb/s)

2. Plus/Plush (kapitalny pakiet 120 GB za 30 PLN, 0,00012 PLN/1 MB, potem lejek transferu 32 kb/s)

3. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie była rewolucja. Wskutek braku priorytetyzacji sieci komórkowych, gdzie wirtualni operatorzy mają takie same prędkości (na przykładzie testów Plusa, A2Mobile oraz Lajt Mobile) zdecydowano się jak najbardziej uwzględnić ten fakt. W efekcie zrezygnowano z stosowania handycapów dla tzw. W4 budującej maszty BTS. Na pozycję lidera awansował T-Mobile i Heyah razem z TuBiedronka kosztem Orange z NJU Mobile. Transfery nam wzrosły o około 1 Mb/s z wyjątkiem Play (tam o tyle spadło). Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej podstronie www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#sierpien-2021.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 44,6 Mb/s)  – 3 pkt.

2. Orange/NJU Mobile (około 39,5 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile/Tijara Mobile (około 34,5 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Tym razem nastąpił przełom. Z uwagi na bardzo atrakcyjny No Limit 40 GB za 39 PLN z brakiem naliczania danych w serwisach streamingowych w HD to T-Mobile jest teraz liderem podkategorii. Orange 1 TB na kartę musiało w końcu uznać wyższość rywala. W dodatku oferuje on 5G i nie trzeba z góry płacić 360 PLN. Wystarczy co miesiąc wykonać zasilenie. Dalej wyróżniono Play 5G na kartę za podwojenie pakietów internetowych w niezłych cenach oraz rekordowym lejkiem 1 Mb/s.

1. T-Mobile (No Limit z 40 GB za 39 PLN, ale połączony z nielimitowanym VOD w jakości HD) – 3 pkt.

2. Orange (No Limit z 170 GB za 30 PLN, płatne z góry za rok 360 PLN) – 2 pkt.

3. Play (No Limit z 40 GB, potem lejek transferu 1 Mb/s za 35 PLN) – 1 pkt.

Wartość dodana (VAS)

Na szczyt podkategorii dołączyło wcześniej A2Mobile za oferowanie 5G połączone z nowymi pakietami No Limit (szkoda tylko tego wolnego lejka 32 kb/s na tle 0,5 Mb/s w technologii 4G). Oby za jego przykładem poszli inni operatorzy wirtualni MVNO tak, abyśmy mieli komplet. Wciąż wybrani operatorzy bowiem nie mają 5G. Co więcej, wcale go nie planują wprowadzić w najbliższym czasie jak Mobile Vikings, choć telefonów go wspierających jest coraz więcej. Nie ma bowiem ucieczki od technologii 5G-eneracji na tle zapchanego LTE. W tym miesiącu specjalne wyróżnienie przyznano dynamicznemu marketingowo Lycamobile za liczne promocje w ofercie na kartę.

1. Play/Plus/Plush/Lajt Mobile/Orange/T-Mobile/Klucz Mobile/A2Mobile/Heyah – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile), Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz włączenie 5G do oferty na kartę, Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu gra Inoichi Runner, dzięki której zyskujemy dodatkowe bonusowe doładowania za darmo oraz nowe paczki No Limit, do tego dochodzi 5G w Pre-paid, Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami czy ostatnie uruchomienie 5G dla klientów na kartę, w T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych w jakości HD z 5G włącznie dla Pre-paid, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, do tego dochodzi 5G i nowe atrakcyjne pakiety No Limit z lejkiem 1 Mb/s, A2Mobile wprowadziło nareszcie 5G, ponadto ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu oraz paczka danych 50 GB za 19,99 PLN

2. Red Bull Mobile/Mobile Vikings/Virgin Mobile/Lycamobile – 2 pkt. / Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), Mobile Vikings oferuje bonus aż 100 GB dla nowych i technologię VoLTE z Wi-Fi Calling, Virgin Mobile po przeniesieniu numeru dodaje gratis 100 GB oraz ma nowe pakiety typu 100 GB za 10 PLN na 30 dni, Lycamobile postanowiło przedłużyć liczne rabaty na pakiety typu No Limit aż do roku

3. TuBiedronka/WRodzinie – 1 pkt. / TuBiedronka ma bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger) użytkowników

Ogólna klasyfikacja

Tym razem wrześniowe rozdanie My mobile RANKING nie obfitowało w tak nudną przecież stagnację. Cztery sieci komórkowe miały awans i zaliczają się do tego grona liderujące Virgin Mobile z A2Mobile oraz duet Plus oraz Plush. Brak zmian pozycji dotyczy ośmiu graczy, są to odpowiednio Mobile Vikings, Klucz Mobile, Play, Lajt Mobile, TuBiedronka, Heyah, NJU Mobile z Lycamobile włącznie. Również osiem telekomów miało tak nielubiane spadki. Zaliczymy do nich zdeklasowane T-Mobile, Orange, Izzi Mobile, Red Bull Mobile, WRodzinie, Fakt Mobile, Sztos czy Tijara Mobile. Z dużą ciekawością zapowiada się więc następne notowanie, oby z zmianami na samym szczycie.

[AKTUALIZACJA]

Jak słusznie zauważają czytelnicy My mobile, sieć komórkowa Virgin Mobile po podwyżkach już nie oferuje stawki 0,09 PLN za wiadomość tekstową SMS (lecz 0,25 PLN). W efekcie samodzielnym liderem jest operator A2Mobile. Virgin Mobile zaś spada na piąte miejsce zajmując je razem z Mobile Vikings.

My mobile RANKING (09/2021) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Virgin Mobile 9 pkt. (0, 3, 3, 1, 0, 2)
A2Mobile 9 pkt. (3, 2, 1, 0, 0, 3)
3. T-Mobile 9 pkt. (0, 0, 0, 3, 3, 3)
4. Orange 7 pkt. (0, 0, 0, 2, 2, 3)
5. Mobile Vikings 6 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 2)
6. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
7. Play 5 pkt. (0, 0, 0, 1, 1, 3)
Lajt Mobile 5 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 3)
TuBiedronka 5 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 1)
10. Plus 5 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 3)
Plush 5 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 3)
Heyah 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 3)
NJU Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
14. Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
15. Red Bull Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
18. Sztos 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
19. Lycamobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
20. Tijara Mobile 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11859 informacji na tej witrynie.32 komentarze do “PREMIERA: Virgin Mobile i A2Mobile wygrywają My mobile RANKING [aktualizacja]”

 1. marco Odpowiedz

  W Orange na kartę w wersji na rok no limit mamy nadal 2 TB a nie 1 TB oraz dodatkowe GB za zasilenie 🙂

  • Kamil

   Jop, byl material o tym na My mobile. Bedzie poprawka na 170 GB miesiecznie 🙂

  • Kamil

   Witaj w klubie, moja siec tez wygrywa My mobile RANKING 🏆

 2. GaduAir Odpowiedz

  jaka sieć daje rozmowy i smsy/mmsy będąc za granicą w UE w pakiecie?

  W ofercie na Kartę w Orange oraz Virgin stawki są po 20gr/min itd. tylko netu trochę jest z okazji Ustawi od kilku lat.

 3. Kamil Odpowiedz

  T-Mobile mocno zaszalal! 130 GB + NL + VOD SD za jedyne 30 ziko msc 🚀 Powalcza mocno o fotel lidera w My mobile RANKING przyszlym 😉

  • Derick

   Szkoda, że z T-Mobile nie może tu konkurować Orange Flex (poczytaj o aplikacji w sklepie Google). No to pies nie wydra, bo mimo że walą ściemy że to na kartę jest właściwie abonamentem (płatności elektroniczne typu Blik itp), gdzie przy braku płatności wyłączają przychodzące, więc w żadnym razie nie jest to prepaid. 5G, nielimitowany streaming wideo, muzy, socjal, rejestracja i przenoszenie numerów w apce, eSIM, plus no limit, plus pakiet, plus bonusowe kody.

  • Kamil

   PS, jednak nic to nie zmieni, gdyz T-Mobile i tak jest liderem podkategorii No Limit

 4. Fiuron4 Odpowiedz

  1. Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Sztos – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

  FEJK W VIRGIN MOBILE już 29 gr za sms Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu gra Inoichi Runner,
  A LAJT JUŻ Z GRĄ SKOŃCZYŁ.
  Ale z ciebie leń

 5. Derick Odpowiedz

  Plus na 25 lecie działalności daje wszystkim w prezencie 25 GB pakiet na 30 dni, uruchamiany do końca pazdziernika SMS o treści 25LAT na nr. 80180

 6. Kamil Odpowiedz

  Cos czuje, ze rankingu wrzesniowym (jeszcze nie ma premiery!) Plus wyprzedzi Play, ktore wyleci z pudla i ostatniego punktowanego miejsca…

  • Adam

   Czas działa na niekorzyść Playa – coraz więcej smartfonów 5G oznacza coraz większą liczbę testów w najlepszej obecnie sieci 5G w Polsce. Choć z drugiej strony – Play kończy okres dynamicznego rozwoju sieci i liczba jego stacji jeszcze w dobry tempie się zwiększa. Tak będzie przez ok. pół roku czy rok. Potem spowolni.

   Gdyby tak nagle wszystkie telefony LTE stały się telefonami 5G, to Plus wskoczyłby na pierwsze miejsce w rankingu ogólnym. Duży blok 40MHz czyni cuda.

 7. marco Odpowiedz

  Korzystam z Orange Free na kartę z pakietu no limit więc nie zwracałem na ceny jednostkowe ale powiem że byłem zaskoczony po zalogowaniu się do ‚Mojego Orange”. Okazało się że cena za minutę to aż 40 groszy! Niedowierzając sprawdziłem w cenniku i wszystko się zgadza 40 gr. Czy ktoś wie od kiedy taka podwyżka bo ja zatrzymałem się na 32 groszach. Ech jak dobrze mieć no limit za 25 zł i niczym się nie przejmować 🙂

  • Kamil

   Jestem zaskoczony, ze tak dobra oferta 1️⃣ TB na karte od Orange zajmuje inne niz pierwsze miejsce w My mobile RANKING 🏆 #original_content

  • Kamil

   Produkcja My mobile RANKING czy dzien trzeci wielkich testow Google TV via Stadia? Oto jest pytanie 🤔🤳🍏

  • Kamil

   Trzeci dzien wielkich testow Google TV wczoraj wygral, niestety nie udalo sie wlaczyc Stadia z powodu bugu VISA 💳

 8. von Odpowiedz

  ale FM Group Mobile zawsze było na koncu wyzej było W Naszej rodzinie to moze obie sieci niech wrócą do rankingu

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt