PREMIERA: T-Mobile znowu najlepszą siecią w Polsce, duży awans Klucz Mobile

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Trwa znakomita passa sieci komórkowej T-Mobile. Podobnie jak Robert Lewandowski jest obecnie najlepszym piłkarzem świata, tak magentowy operator jest najlepszy w Polsce pod względem atrakcyjności oferty na kartę. Ostatnio nawet T-Mobile Go jest dostępne z 5G w jakości nielimitowanego wideo Full HD (będącego swoistego rodzaju wisienką na torcie sukcesu).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W najnowszym My mobile RANKING bardzo pozytywnie zaś zaskoczyła wirtualna sieć komórkowa Klucz Mobile. Dysponuje ona bowiem technologią super szybkiego mobilnego internetu 5G, co potwierdzają jej komunikaty na witrynie typu Fan Page na Facebooku. Klucz Mobile działa na nadajnikach Plusa, tak więc jest szansa w przypadku posiadania nowego telefonu na imponujące prędkości rzędu nawet 600 Mb/s. Ponadto operator wprowadził atrakcyjne nowe pakiety typu No Limit.

Do już obecnej paczki Klucz Max w cenie 49,90 PLN z 100 GB dołączyły nowe. Warto szczególnie mocno zwrócić uwagę na Giga Mega, gdzie otrzymujemy 30 GB z lejkiem 1 Mb/s bezpieczeństwa na kolejne 300 GB, które w smartfonie są na dobrą sprawę nie do wykorzystania. Te atuty czekają na nas za jedyne 34,99 PLN. Zasłużony awans dla Klucz Mobile bez dwóch zdań. Więcej szczegółów znajdziemy na jego podstronie www.klucz.net/pakiety oraz tradycyjnie poniżej.

(fot. T-Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto na fotel lidera wskoczył świeży gracz Sztos.

1. Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Sztos – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tej podkategorii znowu mieliśmy wcześniej spore zamieszanie. Otóż Plus z Plush wprowadzili jeszcze lepszy pakiet niż wakacyjny 120 GB za 15 PLN ważny aż 90 dni. W dodatku został on przedłużony o kolejne miesiące. Przez to na dłużej zamienił się pozycjami z A2Mobile. Ponadto oznacza bardzo atrakcyjny przelicznik w kwocie zaledwie 5 PLN za 40 GB. Już do 30 GB ciężko dojść przy swobodnym surfowaniu po sieci web, a co dopiero 10 GB więcej w zapasie z 40 GB. Dlatego Plus z Plush triumfują.

1. Plus/Plush (kapitalny pakiet 120 GB za 15 PLN, 0,00012 PLN/1 MB, potem lejek transferu 32 kb/s)

2. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

3. Orange (kapitalny pakiet 15 GB za 15 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie była rewolucja. Wskutek braku priorytetyzacji sieci komórkowych, gdzie wirtualni operatorzy mają takie same prędkości (na przykładzie testów Plusa, A2Mobile oraz Lajt Mobile) zdecydowano się jak najbardziej uwzględnić ten fakt. W efekcie zrezygnowano z stosowania handycapów dla tzw. W4 budującej maszty BTS. Na pozycję lidera awansował T-Mobile i Heyah razem z TuBiedronka kosztem Orange z NJU Mobile. Transfery nam wzrosły tym razem o skromny 1 Mb/s. T-Mobile zaś przekracza poziom 40 Mb/s i się umacnia w kwestii jakości sieci. Oby tak dalej. Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej nowej podstronie www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#marzec-2021.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 43,4 Mb/s)  – 3 pkt.

2. Orange/NJU Mobile (około 37,2 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile/Tijara Mobile (około 33 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Tym razem nastąpił przełom. Z uwagi na bardzo atrakcyjny No Limit 40 GB za 39 PLN z brakiem naliczania danych w serwisach streamingowych w HD to T-Mobile jest teraz liderem podkategorii. Orange 1 TB na kartę musiało w końcu uznać wyższość rywala. W dodatku oferuje on 5G i nie trzeba z góry płacić 360 PLN. Wystarczy co miesiąc wykonać zasilienie. Lycamobile wprowadziło zaś półroczne 50% obniżki swoich pakietów.

1. T-Mobile (No Limit z 40 GB za 39 PLN, ale połączony z nielimitowanym VOD w jakości HD) – 3 pkt.

2. Orange (No Limit z 86 GB za 30 PLN, płatne z góry za rok 360 PLN) – 2 pkt.

3. Lycamobile (No Limit bez MMS z 35 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 10 PLN) – 1 pkt.

Wartość dodana (VAS)

Na szczyt podkategorii dołączył Klucz Mobile za oferowanie 5G połączone z atrakcyjnymi cenowo pakietami No Limit z lejkiem 1 Mb/s (połączonym z sporym zapasem danych liczonych setkach w GB-tów, o których była mowa w pierwszym akapicie). Oby za jego przykładem poszli też inni operatorzy wirtualni MVNO. Z pewnością 5G dostępne w A2Mobile sporo namieszałoby w notowaniu z walką o fotel lidera. W drodze wyjątku wcześniej wyróżniono Virgin Mobile za nowe pakiety No Limit z 50% rabatem przez 90 dni.

1. Play/Plus/Plush/Lajt Mobile/Orange/T-Mobile/Virgin Mobile/Klucz Mobile – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile), Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz włączenie 5G do oferty na kartę, Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu gra Inoichi Runner, dzięki której zyskujemy dodatkowe bonusowe doładowania za darmo oraz nowe paczki No Limit, do tego dochodzi 5G w Pre-paid, Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami czy ostatnie uruchomienie 5G dla klientów na kartę, w T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych w jakości HD z 5G włącznie dla Pre-paid, Virgin Mobile po przeniesieniu numeru dodaje gratis 100 GB na całą wiosnę oraz nowe pakiety typu No Limit z 30 GB za 15 PLN na 90 dni, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, do tego dochodzi 5G i nowe atrakcyjne pakiety No Limit z lejkiem 1 Mb/s

2. Red Bull Mobile/Heyah/Mobile Vikings – 2 pkt. / Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu, Mobile Vikings oferuje bonus aż 100 GB dla nowych i technologię VoLTE z Wi-Fi Calling

3. TuBiedronka/WRodzinie/A2Mobile/Lycamobile – 1 pkt. / TuBiedronka ma bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, A2Mobile ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (równiez na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger) użytkowników, Lycamobile postanowiło przedłużyć liczne 50% rabaty na pakiety typu No Limit aż o pół roku

Ogólna klasyfikacja

W kwietniowym My mobile RANKING znowu wystąpił jeden awans. Może się nim dumnie pochwalić Klucz Mobile. Aż trzynaście sieci komórkowych nie zmieniło swojej pozycji. Są to odpowiednio liderujące T-Mobile, a za nim Orange, A2Mobile, Virgin Mobile, Mobile Vikings, Plus, Plush, Red Bull Mobile, WRodzinie, Fakt Mobile, Sztos, Lycamobile i Tijara Mobile. Nielubiane spadki wystąpiły u sześciu podmiotów, mianowicie Lajt Mobile, TuBiedronka, NJU Mobile, Heyah, Play (mające wielki kryzys w Pre-paid) czy Izzi Mobile. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że za miesiąc będzie także interesująco.

My mobile RANKING (04/2021) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. T-Mobile 9 pkt. (0, 0, 0, 3, 3, 3)
2. Orange 8 pkt. (0, 0, 1, 2, 2, 3)
A2Mobile 8 pkt. (3, 2, 2, 0, 0, 1)
4. Virgin Mobile 7 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 3)
5. Mobile Vikings 6 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 2)
6. Plus 6 pkt. (0, 0, 3, 0, 0, 3)
Plush 6 pkt. (0, 0, 3, 0, 0, 3)
Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
9. Lajt Mobile 5 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 3)
TuBiedronka 5 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 1)
11. NJU Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
12. Heyah 4 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 2)
Play 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 3)
Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
15. Red Bull Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
18. Sztos 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
19. Lycamobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 1, 1)
20. Tijara Mobile 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.18 komentarzy do “PREMIERA: T-Mobile znowu najlepszą siecią w Polsce, duży awans Klucz Mobile”

 1. peter Odpowiedz

  TMobile dzieki ofercie no limit u mnie tez numer jeden. Awans Klucza raczej nieznaczy wiele. Ale trzymam kciuki zawsze za mniejszych i zdrowa konkurencje!

  • Kamil

   T-Mobile to idealna oferta dla kinomaniakow z Hollywood w jakosci Full HD, milo zaskoczyli podobnie jak rakieta Klucz Mobile z 5G 🚀

  • Kamil

   Naprawde fajny jest ten pakiet NL od Klucz Mobile za 34,99 PLN i 30 GB z lejkiem 1 Mb/s, moze przejde wlasnie do tej sieci dla 5G 😉

 2. Derick Odpowiedz

  Właśnie ponownie uruchomiłem w Plusie 120 GB. Dla mnie ideał na smartfona, czy nawet do modemu, bo nie oglądam filmowych serwisów streamingowych. 40GB za 5 pln/m z lejkiem bezpieczenstwa, to reszta nisko kosztowo wymięka na starcie. Nawet nie ma co porównywać.

  • Derick

   Sam nie wiem do kiedy, bo widzisz że przedłużają i oby tak dalej.
   Rok ważności konta w 3 taryfach (ja mam elastyczną) po wpisaniu kodu i doładowaniu odnawia się po każdym zasileniu. To decyduje że dla mnie bomba, bo tanio w utrzymaniu numeru a ja operuje na wielu kartach różnych opów. Właściwie taryfa Elastyczną Plusa, to kopia Orange Free na kartę, tyle że po wycofaniu przez cytrusowych przedłużania bonusów OFnK straciła zupełnie atrakcyjność i poszła do lamusa.

  • adik

   ale została póki co ostatnia wciąż jest stara taryfa OFnK z +1 GB z kumulacją , to ostatni ciekawy bonus.

  • Derick

   Ciekawy, ale jak ktoś chce wydawać sporo kasy na przedłużanie pakietu.

  • Kamil

   Jak dla mnie Orange 1 TB na karte zdecydowanie lepsze od oferty typowo internetowej

  • adik

   Jest jeszcze stara OFnK z +1 GB i kumulacją GB więc coś jeszcze zostało w Orange.
   To w sumie jedyna rzecz jaka mnie jeszcze trzyma tam, bo mam tani internnet za 30 zł jako internet domowy.

  • adik

   Kamil OFnK od dawna już nie jest typową internetową ofertą ,taką to ona była na początku, a stała się w międzyczasie główną ofertą z pełnym nolimitem.

  • adik

   Tylko że ja mówię o zupełnie innym pakiecie, a ty o innym w ramach OFnK.

  • Kamil

   Twoj pakiet i tak nie przebije ofertowo Orange 1 TB na karte. To mam na mysli

  • adik

   I znowu się mylisz Kamil(standardowo), z początku ten pakiet był taki sobie, ale teraz mam +500 GB miesięcznie, więc te 1 TB to ja mam obecnie w mniej niż 8 tygodni. A pakiet GB ciągle się zwiększa z każdym tygodniem.

 3. Kamil Odpowiedz

  Cos czuje, ze w majowym niezwykle goracym My mobile RANKING mocno namiesza A2Mobile 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt