PREMIERA: Życie bez Endomondo jest ciężkie, ale są zamienniki aplikacji

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Koniec aplikacji Endmondo dla wielu entuzjastów sportu był wstrząsem. My mobile nawet wykonało prosty test. Nie robiło wcale aktualizacji pozycji Endomondo (w celu uniknięcia zobaczenia komunikatu o końcu usługi), aby jeszcze poużywać tytułu. Niestety dostawca Endomondo faktycznie wyłączył zgodnie z zapowiedziami pierwszego dnia stycznia nowego roku serwery, przez co namierzanie GPS nie działało.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W praktyce życie bez Endomondo okazało się trudne. Ciężko znaleźć tak samo dobrą aplikację z podobnym lektorem oraz synchronizacją z Relive do tworzenia animowanych filmów z wypraw. W tym miejscu serwis My mobile poleci dwie. Pierwsza to szereg niestety rozbitych aplikacji MapMyFitness (to jest bez wątpienia największa wada) od Under Armour (przejęło Endomondo w przeszłości), czyli Map My Ride (rower), Map My Walk (chodzenie) czy Map My Run (bieganie) z bezproblemowym łączeniem z Relive bez irytujących zabaw z każdorazowym ręcznym wyciąganiem plików fix GPS, a następnie ich importowaniem. Wielka szkoda, że nie ma wszystkiego w jednej pozycji MapMyFitness.

Więcej szczegółów w sklepie Google Play na Androida www.play.google.com/store/apps/developer?id=MapMyFitness,+Inc.&hl=pl&gl=pl oraz App Store na iOS www.apps.apple.com/pl/developer/under-armour-inc/id291890423?l=pl. Kolejne niedopracowanie to słaby lektor polski, często mieszający język z angielskim. Zupełnie tego problemu nie ma w pozycji Caynax Sports Tracker. Tam komendy głosowe działają pięknie po polsku jak w Endomondo. Do tego na deser mamy tryb ciemny w mapie z przebytą trasą w sam raz do wytycznych Android 10. Mamy za to inną niedogodność, czyli brak połączenia z Relive. Tytuł jest na zielonego robota za darmo do pobrania z www.play.google.com/store/apps/details?id=com.caynax.sportstracker&hl=pl&gl=pl.

(fot. MapMyFitness/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12779 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “PREMIERA: Życie bez Endomondo jest ciężkie, ale są zamienniki aplikacji”

 1. Kamil Odpowiedz

  Co ciekawe, odpisal mi tworca appki Caynax z Lublina, ponoc ma duzo zapytan w sprawie integracji z Relive

 2. Adam Odpowiedz

  Faktycznie życie bez Endomondo jest bardzo ciężkie,przekonałem się dzisiaj po zainstalowaniu aplikacji CaynaxTracker które okazało się dużym nieporozumieniem i ogólnie mówiąc bublem.Nie polecam.

 3. Mario Odpowiedz

  Używam Caynax drugi sezon.Glownie szosa,MTB i Nordic walking. Bez zarzutu. Przeniosłem dane z Endo, zmieniałem handy ,aplikacja wystartowała na nowym telefonie bez problemu. Jest trochę uboższa od Endo- brak danych motywacyjnych jak rekordy na odcinku, lepszy czas na tej samej trasie i takie tam inne pierduty. Nie jestem profi ,te parametry ,które rejestruje w zupełności wystarczają. Mam jeszcze tacho ,które zbiera dodatkowe dane jak kadencja, przewyższenia, tętno i sto innych rzeczy. Dobry kontakt z właścicielem programu.Mialem problem z Huawei P20 i ustawieniami aplikacji ,otrzymałem błyskawiczną odpowiedź na e-mail z podaniem sposobu rozwiązania problemu .Aplikacja za darmo ,czego jeszcze szukać. Jeżeli ktoś szuka kombajnu do przetwarzania,przesyłania danych,powiązania aplikacji z ministerstwem sportu i rekreacji ,Kremlem i Białym Domem jednocześnie to nie ten adres.
  Pozdrawiam
  Mario

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt