PREMIERA: Blokada orientacji pionowej, przydatna rzadko używana funkcja

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Blokada orientacji pionowej to rzadko używana funkcja (a szkoda), która naprawdę ma sens. Przydaje się ona zwłaszcza w sytuacji, gdzie dajmy na to leżąc chcemy używać telefonu w pozycji wertykalnej. Standardowo w takiej sytuacji smartfon za sprawą opcji akcelerometru automatycznie aktywuje tryb poziomy, choć wcale nie chcemy takiego widoku.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Wtedy bardzo szybko problem rozwiązuje blokada autorotacji. My mobile naprawdę poleca korzystanie z niej. W iOS poznać ją możemy po charakterystycznym symbolu kłódki na tle obrotu strzałki. Użytkownik ma jasny komunikat. Autorotacja obrazu jest zablokowana i dobrze aż chciałoby się powiedzieć. Pionowe wideo znakomicie eksponuje aplikacja Netflix w formie swoistego rodzaju trailerów filmowych.

Używając tego tytułu zazwyczaj przeglądamy interfejs menu w pozycji pionowej. Znakomita użyteczność inżynierów Netflix czy też może lepiej projektantów. Mało kto chciałby co chwilę przestawiać smartfon w pozycji o 90 stopni. Wygoda pełną gębą, której nie musimy aktywować niejako na siłę w powyżej prezentowanym przykładzie. Przydaje się ona w praktyce podczas chęci korzystania z widoku pionowego aplikacji Messenger.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11454 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “PREMIERA: Blokada orientacji pionowej, przydatna rzadko używana funkcja”

  1. szotyi Odpowiedz

    Ja to cały czas mam blokade bo właśnie też jak leże i oglądam YT dzięki supernetvideo to jest to wygodniejsze . Ekran i tak reaguje na gesty wiec taki YT sie przestawia sam .

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt