PREMIERA: Upadek dawnej legendy Red Bull Mobile

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Naprawdę smutno się patrzy na dawnych gigantów telekomunikacji. Wystarczy nadmienić operatora wirtualnego o nazwie Red Bull Mobile, który swego czasu był zdecydowanie lepszy od macierzystego (submarka P4) telekomu Play. Teraz jest on wręcz na dnie zajmując odległe 15 miejsce w My mobile RANKING z takimi sieciami na kartę jak WRodzinie czy Fakt Mobile.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Kiedyś to właśnie Red Bull Mobile mógł się pochwalić najlepszą promocją w historii polskiej telekomunikacji. Tylko tak należy rozumieć darmowe 200 GB co miesiąc (z lejkiem 2 Mb/s) przyznawane pod warunkiem posiadania na koncie minimum 30 PLN. Był to ówczesny hit komórkowy znany tylko miłośnikom branżowym. Niestety szybko się to zmieniło, a nieuczciwy klienci zaczęli z niego robić stały mobilny Internet dla domu chociażby na portalach aukcyjnych.

Na branżowych forach rekordziści chwalili się nawet darmowym wykorzystaniem zawrotnych 500 GB. Oczywiście operator monitoruje wszystkie nadużycia, a gdy ich ilość wzrosła to postanowił wyłączyć kultowego DILa, czyli promocję Darmowy Internet LTE (działał on wyłącznie na łączności 4G, nie normalnie płatnej 3G). Szkoda tylko, iż przy okazji zostali ukarani, a dokładniej mówiąc ograbieni z oferty jak najbardziej uczciwy konsumenci przez działania tzw. Januszy Biznesu.

(fot. Red Bull Mobile/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.5 komentarzy do “PREMIERA: Upadek dawnej legendy Red Bull Mobile”

 1. korn Odpowiedz

  Wcale się nie dziwię, MVNO powinno mieć silne fundamenty. Natomiast internet mobilny z limitami powinien raczej być alternatywą. Ja np. mam tak z nextem. Tam jest 100gb w dzień i 200gb w nocy. Sieć plusa. Oczywiście są limity ale nie spodziewajmy się, ze operatorzy poszaleją.

  • Kamil

   W lajt mobile masz to samo plus NL, wielka szkoda, ze Janusze zniszczyli genialna oferte DIL w wielkim kiedys Red Bull Mobile na karte 🐮

  • adik

   RBM nigdy nie było MVNO tylko MNO, to od zawsze była jedna z taryf Play. Żadnego MVNO nie byłoby stać na dawanie darmowego neta przez tak długi okres.
   Virgin Mobile był MVNO, ale odkąd Play ich kupił też jest już MNO.

  • adik

   Tylko że to nie oni sponsorowali tego neta, za Virgin Mobile też nie stał bezpośrednio ich amerykański odpowiednik, to był osobna sieć niezależna sieć.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt